Model klasika (19.09.2017)
Kategorie: Tréninky
Mapa/oblast: Červená ruka
Pořadatel: Miška
Země: Česká republika
Disciplína: klasika
Skutečná délka: 10.37 km
Čas: 79:03
Prům. tepy: 150
Max. tepy: 180
K1 - maličko nejistotka na dohledávce. Způsobená hlavně tím, že jsem byl po roce na mapě 1:15000. Ano od poslední mistrovské klasiky, jsem žádný jiný závod či trénink na tomhle měřítku nešel. Ostuda. Ale zpátky k tréninku.
Objekt jsem si ťukl shora, což mi postačilo k tomu, abych mohl utéci odtamtud pryč.
K2 - kopec Ostrý. Zvláštní, ale krásné místo. Hodně tvrdé. Kameny. Plánem bylo protančit mezi kameny a doběhnout na pěšinku mezi hustníky. Na začátku to chtělo jít traverz zprava a vyhnout se těm kamenům nahoře. Ale ani postup rovně nebyl zase tak pomalý, ale zprava to by bývalo bylo rychlejší.
K3 - Celkem těžká dohledávka, plán ťuknout si konec toho prvního hustníku vyšel, ale předtím jsem trochu spadl dolů a naběhl nějaké metry navíc. Asi bych to připsal hopsání mezi kameny a hledání té ideální stopy. Neviděl bych to jako nějakou zásadní chybu. Důležité bylo, že jsem si tu odchylku od směru uvědomil. Tady už jsem se dostal i do mapy a měřítka. Sic jsem musel občas zastavit, tak jsem už v tom uměl číst.
K4,K5 - OK
K6 - bohužel se nenabízela žádná jiná varianta, než jít prostě rovně. Na kopci jsem maličko neudržel stopro koncentraci a trochu se odchýlil od směru, pak tam přišla maličko nejistota, ale držel jsem se buzoly a po pár metrech jsem se chytil.
K7, K8 - OK
K9 - asi zásadní volba celého tréninku. Sice volba zleva byla fakt hodně rychlá a skluzná, ale ta zprava by mohla být o něco rychlejší. Rovně se to myslím nevyplatilo a to vzhledem k těžké podložce. Nicméně jsem stejně pokazil dohledávku. Soustředil jsem se na posed, který jsem buď přehlédl nebo tam nebyl. Nejjednodušší bylo asi počítat potoky a u toho třetího zabočit nahoru a cestou si ťuknout ty kameny. Ačkoliv jsem myslel, že jsem tam nebyl, tak jsem přecijen ten objekt našel, jen tam byla nejistotka.
K10 - K12 - ačkoliv to vypadá, že jsem to celkem obstojně oběhl, tak si nejsem jist ani jednou dohledávkou. Ruku do ohně bych za to nedal, že jsem na těch kontrolách byl. Spíš jsem si myslel, že jsem tam nebyl, ale Gármin mě zkušeně podržel :D
K13 - sice to vypadá jako veliká obíhačka, ale zase jsem ušetřil něco vrstevnic a hlavně jsem si pořád nebyl jistej, že jsem byl na K12, tak jsem byl docela rád, že jsem doběhl na tu paseku u těch cest. Odtamtud to ale přecijen chtělo jít rovně a to ačkoliv byly ty cesty pěkně skluzné.
K14 - klesání 191m :D chtělo se to držet víc vpravo. U kontroly jsem myslel, že běžím na cestu a až pak jsem zjistil, že je to pozůstatek plotu, takové kamenné sloupy. Ale asi dobrý vědět, že to je v mapě. Na klasice je ta bývalá obora taky, jestli bude zmapovaná nevím, ale pokud jo, tak aspoň nebudu tolik překvapen
K15 - největší chyba. Chtělo to buď traverzovat nebo seběhnout dolů na louku. Takhle jsem nastoupal o hodně víc a ačkoliv to bylo po cestě docela dlouho, tak jsem tam tak 2 minutky mohl ztratit a ještě jsem pokazil dohledávku. Ale to bylo tak na 20s.
Celkové hodnocení: jsem spokojen, že jsem šel trénink v relevantním terénu na mapě, kterou jsem sotva přečetl, na klasice to na lepší mapě bude přecijen trochu lepší. Dokázal jsem si to uhlídat směrově, i když tam byly drobné odchylky. A až na tu chybku na K9 a na špatnou volbu to nebyl špatný výkon. Fyzicky to bylo docela jalové, ale do víkendu času dost a koneckonců vlastně klasika 2017 není vrchol, takže do toho půjdu s krásně čistou hlavou :)
Zobrazit komentáře (0)
 
Model klasika (19.09.2017) Model klasika (19.09.2017)