Nočák Milíře - Zelené peklo (06.12.2017)
Kategorie: Tréninky
Mapa/oblast: Císařský kámen
Pořadatel: Šulda
Země: Česká Republika
Disciplína: NOB
Skutečná délka: 9.16 km
Čas: 71:13
Prům. tepy: 171
Max. tepy: 223
Počasí bylo celkem rozumné, lehce nad nulou. Jen na parkovišti bylo cca 10cm mokrého sněhu. Při pohledu na mapu, kterou se nějak nepodařilo vyexportovat/vytisknout v měřítku a která je navíc z roku cca 2011, ale začal trochu přecházet mráz po zádech (jestli to čte Jan Mrázek, tak jinej mráz Mrazáku :) Na kontrolách byla akorát dobrá předvídavost, jak to tam vypadá :) Tedy bez kontrol.
S Miškou jsme se dohodli, že budu startovat o 2 minutky za ní a navíc s tratí cca o 1,2km delší. Tudíž jsme vypočítali ztrátu na nějakých 10 minut, které musím seběhnout, abych neprohrál sázku :D
Míša mizí za temnou rouškou zeleného pekla, já odpočítávám 2 minuty a vybíhám také.
K1 - Zelené peklo mi uděluje první lekci z nedůslednosti. Po průběhu hustníkem mě překvapí už cesta a následně louka. Naštěstí jsem si uvědomil, že tady je potřeba dávat fakt velikej pozor už hned na záčátku, než jsem napáchal nějaký škody. Až na náběh do oplocenky se K1 celkem podařila. Mišku vidím celkem vpravo, cestou na K2 už jsem její ztrátu smazal, ale hned jsme se rozdělili. Na dohledávce K2 jsem si nebyl úplně jistý, ale pomohl mi ten kámen. Nakonec jsem teda asi byl správně, domnívali jsme se, že jsem na tom potůčku vpravo.
K3 - varianta zprava byla asi rychlejší. Asi určitě, tak o minutu. Páč ty paseky už byly zarostlý totálním hustníkem, takže přes ně se moc nedalo. Navíc to bylo hodně těžký pod nohama, ta podložka je fakt brutální. Klacky se sněhem, bažinky, borůvčí. Fakt parádní trénink.
Cestou na K3 jsem si pak naštěstí ťuknul ty dva menší lomíky a pak už byla ta dohledávka celkem easy.
K4 - chtěl jsem to jít víc pod čarou, ale když jsem už jsem vyběhl u cesty, tak jsem se po ní svezl. Ve stoupání jsem málem šlápl na zmiji. Naštěstí, pro ní teda ne, byla už zmrzlá a ležela na zádech, ale i tak mě docela překvapila. Na samotné dohledávce jsem byl nízko, chtělo to držet vrstevnici a spíš maličkou nastoupat. Ale takhle tam byl aspoň nějaký záchytný bod, páč ten porost byl již tradičně trochu jiné barvy :) ale pro příště bude lepší si hlídat vrstevnice (a to i holky :D)
K5 - jsem tlačil doleva trochu schválně, abych vyběhl na té křižovatce. Vyběhl jsem teda kousek vedle, ale alespoň jsem přesně věděl, kde jsem. Nechtěl jsem tam naběhnout jako Janek a pak plašit a naběhnout třeba na ten druhej lom.
K6 - tak půjdem rovně, ne? To byla ale blbost :D 427m - 6:01min. V tom sněhu to teda fakt brutálně klouzalo. Samotná kontrola byla fakt vysoko, to byl teda brutál. A taky mi přišla daleko, proto jsem jí hledal už na hraně kolečka. Chtělo to jít rovnou od kontroly nahoru a pak tam spadnout, ale to byla nuda.
K7 - viditelnost asi na 5m, to je v bílém lese celkem ojedinělý úkaz. Proto to kličkování. Za prvním potokem jsem myslel, že už mám hledat kontrolu, ale ještě to chtělo přes jeden :)
K9 - paseka jo. od průseku za paseku to bylo 70m a já to šel 70s :D to byl fakt Mordor.
K11 - se mi to nechtělo obíhat po cestě až ke kontrole, to by mi přišlo škoda přijít o další pěknou paseku
K12 - když jsem přibíhal k lomu, tak mi zhaslo světlo. Setrvačností jsem pokračoval v pohybu, když jsem ho zase nahodil, tak jsem byl na hraně toho lomu, to byla prdel :D ještě tak 2 kroky a bylo by veselo. Za drátama pak přišly nějaký brutální hustníky, tak jsem si tam zaběhl, ale pak jsem si řekl, že půjdu prostě na to údolí a po něm nahoru ke kontrole. Dobrej plán. Volbička s obíhačkou zprava by byla zajímavá na porovnání.
K15 - už jsem měl trochu nakoukanou z postupu na K3, ale stejně jsem si připadal jako v Jiříkově vidění.
K16 - viděl jsem Mišku, cca minutu přede mnou, tak jsem zařadil a jel totální podlahu. Na kopec jsem vyběhl upe vyndanej, ale už jsem Mišku měl jako na talíři. Ale přiznám se, že jsem skoro nemapoval a jen šel na záda. Mapovat jsem začal až kousek za cestou. Kontrolu jsme maličko nadběhli.
K17 - říkal jsem si, že u posedu odbočím ... no jo, ale to by tam musel nějakej bejt, že jo :D

Nakonec to dalo na 71' práce. Fakt poctivej trénink, kterej jsem šel 25 v ANP zóně. Celkově by se tam chybičky našly, ale nebylo to nijak zásadní. Až na tu volbu na K3.
Trať se mi celkem líbila, moc jsem se tam po cestě nesvezl a musel to poctivě tím těžkým terénem.
Zobrazit komentáře (0)
 
Nočák Milíře - Zelené peklo (06.12.2017) Nočák Milíře - Zelené peklo (06.12.2017)