Je léto, jsou prázdniny, doba kdy každý běžný smrtelník touží mít perfektní postavu (zkráceně PP, pozn. red.), aby vypadal na koupáku k světu a mohl se vystavit všem potencionálním obdivovatelkám či obdivovatelům na obdiv. Běžného lampióna, ale nechává toto šílenství chladným. Běžný lampión je totiž chytrý a moc dobře ví, že perfektní postavu už má vyběhanou, a nebo ví, že ji nemá a je mu to jedno.
Jenže pozor! Blíží se Pěkné prázdniny (též zkráceně PP, pozn. red.) a s nimi i šílenství, kdy každý lampión touží mít PP, aby se vešel do úzkých skalních průchodů na PP na Drábovně a Kalichu. Také už na sobě pozorujete známky zvýšeného zájmu o váš vzhled? Strhává Vás pomalu vlna PP šílenství? Jestli ano, tak právě pro Vás máme před PP pár tipů na PP s PP!

Orienťák zachycený fotopastí v úzkém průchodu na Drábovně


18.07.2016

Máte zájem o ubytování v oficiálním PP kempu? Objednejte si prosím toto ubytování v systému ORIS! Tento je pro Vás volně otevřen do 31.7.2016. Kapacita louky na stanování a kempování v centru závodů je omezená a doobjednávání ubytování na místě bude jen velmi omezené a dle možností pořadatele. Přijedete obytným vozem, karavanem či dodávkou určenou ke spaní? Rezervujte si v ORISu bezplatně i parkovací místo! V opačném případě nemůžeme zaručit, že budete moci parkovat blízko centra dění.
Oficální PP kemp nabízí tradiční vybavení vícedenních závodů, parkování blízko stanů, mobilní toalety, provizorní mytí, pláž u řeky Jizery, stánky s občerstvením, teplá jídla po celý den, stánky se sportovním zbožím, a to vše přímo v centru závodů. Tak neváhejte. Jiné ubytování pořadatel nezajišťuje.

16.07.2016

To, že je na Záborčí nestabilní podloží, to se ví. To, že pod Drábovnou každou chvíli ujíždí svahy, to se také ví. Ale to, že stále probíhající "Drábovinské vrásnění" nám vytváří na každé závody skoro nový terén, to je pro orienťáky prostě sen. Jsme tedy rádi, že Vám můžeme oznámit, že druhá etapa PP 2016 se poběží v nově přemodelovaném terénu. Pojďme se podívat, jak se nám Drábovna mění před očima.

Drábovna v čase

Ukázky map Drábovny v čase (převzato z časopisu OB 05/2000). Klikněte pro zvětšení.

27.06.2016

Neuvěřitelné se opět stalo skutečností a po místech ve startovní listině na PP 2016 se zaprášilo během několika málo minut. Děkujeme!
Více míst bohužel opravdu nabídnout nemůžeme, limit CHKO je neúprosný a buďme rádi za možnost se v takto atraktivních lokalitách proběhnout alespoň v tomto počtu. Pouze závodníci řádně přihlášení v ORISu mají jistotu startu na PP. Pokud nebudete moci přijet, prosíme odhlaste se v ORISu, co nejdříve po zjištění této skutečnosti, ať uvolníte místo dalším v pořadí. Vy, co jste zařazeni mezi náhradníky (žluté zvýraznění přihlášky), prosíme sledujte ORIS a pouze v případě poskočení mezi řádně přihlášené, můžete zaslat platbu a zúčastnit se závodu, v opačném případě prosíme platby neposílejte. Pokud s účastí přestanete počítat, prosíme, odhlaste se také v ORISu.
Změny údajů v přihlášce (čip, kategorie, apod.) můžete provádět v systému ORIS až do 31.7.2016. Do té doby můžete také objednávat ubytování v kempu a zasílat platby.
Děkujeme moc Všem zájemcům za přízeň, kterou našim závodům chováte, velmi si toho vážíme a budeme se snažit pro Vás připravit "Pěkné prázniny"!
A jako důkaz, že štěstí přeje připraveným svědčí i statistika, když během prvních 1,5 minuty bylo přihlášených přes 1000 závodníků (připravené kluby nahrály své přihlášky). Další místa zaplnily již jednotlivé přihlášky postupně. Zcela vyprodáno bylo po necelých 12 minutách od spuštění přihlášek.

22.06.2016

..zažijte Drábovnu! Tento pojem, pod kterým se skrývá nejen skvělý terén pro OB, ale především báječné a mýtické místo nad Malou Skálou asi orienťákům netřeba představovat. Neběželi jste snad nikdy na Drábovně? Nebo si chcete jen připomenout a navodit tu pravou atmosféru před PP? Poté si můžete o tomto magickém kousku lesa v severní části Českého ráje přečíst článek z rubriky nejlepších terénů z časopisu OB (2/2014) a nebo si připomenout video, které odhaluje, kde opravdu vznikl orientační běh.

Drábovna prostě žije orienťákem.. Vy můžete Drábovnu zažít již 20. srpna v rámci druhé etapy PP 2016. Delší krátkou trať s časem vítěze hlavních kategorií spíše ke 40 minutám pro Vás vymýšlí Fíla Wolf.

10.06.2016

Takto nějak by se dalo parafrázovat známé české rčení a vztáhnout na situaci kolem letošních PP, které připravuje OOB Turnov na Malou Skálu. Již není žádným tajemstvím, že letos Vás čeká jedinečný mix toho nejlepšího, co Český ráj nabízí: Kalich – Drábovna – Kalich. Kdo chce ale okusit tyto terény, musí počítat s tím, že to bude náročné a že to bude do kopce!

Mala Skala

11.05.2016

Je to na české poměry až neuvěřitelné, ale aktuálně používaná mapa Drábovny bude příští rok 16 let stará! A nutno podotknout, že se krom pár malých pasek vůbec nezměnila a stále výborně sedí. Pokrok ale nezastavíš a proto nastal čas na změnu. Rozhodli jsme se pro variantu mapy zcela nové.
Poctu zkusit si znovu zmapovat tento vyjímečný prostor a pomyslnou štafetu od Pepy Borůvky, který Drábovnu mapoval v letech 1999-2000 nyní přebírá Petr Uher. A vy budete mít věříme možnost porovnat nové pojetí mapy s tím stávajícím již v srpnu. Pepa Borůvka ovšem také nepřijde zkrátka, a to ani vy. Z gruntu přemapovat totiž nyní vyráží celý prostor Kalicha! No máme se na co těšit!

Přinášíme Vám tedy první "ukázku nové mapy". Otázka, odkud ukázka je, je asi zbytečná, že?

DMR ukázka

2.03.2016

Vážení účastníci, již není tajemstvím, že pro PP 2016 usilujeme o možnost zavést Vás do prvotřídních terénů v okolí Malé Skály. Protože terény na Maloskalsku jsou zvlášť významné chráněné lokality v rámci CHKO Český ráj, kam je nám umožněn přístup pouze výjimečně v intervalu několika let, vyhlašujeme proto embargo na zamýšlené závodní prostory PP 2016 platné po celý rok 2016!
OOB TJ Turnov, jakožto správce mapových podkladů, nebude po celý kalendářní rok 2016 poskytovat zájemcům o trénink mapy těchto prostor, ani zde nebude pořádat žádné společné tréninky a jiné akce. Žádáme i ostatní oddíly a běžce, aby respektovali vyhlášené embargo a neprovozovali bez povolení orientační běh v těchto lokalitách. Na Malé Skále Vás rádi přivítáme od 19. do 21. srpna 2016 v rámci Pěkných prázdnin. Děkujeme za pochopení!

19.02.2016

Veselé Vánoce a úspěšný rok 2016 z prosluněné "předvánoční" Malé Skály přeje tým PP!

PF / PP 2016

22.12.2015

Jubilejní 25. ročník PP 2016 byl přihlášen do oficiálního kalendáře ČSOS. Závody připravujeme na termín od 19. do 21. srpna 2016 s centrem na Malé Skále v Českém ráji. To znamená tradiční termín, tradiční tři etapy ve skalnatých terénech, ale netradičně ve třech dnech. Program začne v pátek v podvečer skalnatým middlem a skončí v neděli zkrácenou klasikou. K tomu můžete čekat vložený závod a spousty doprovodného programu spojeného hlavně s oslavami PP narozenin. Srdečně Vás zveme na Malou Skálu!

Rozpis a spuštění přihlášek můžete očekávat tradičně v průběhu jara 2016, až (pokud) obdržíme veškerá potřebná povolení ke konání závodu. Stay tuned!

30.11.2015