Zážitkové "ultimate" tratě


Jsou pro Vás terény na Kosti už přeci jenom trošku oběhané? Nehoníte se v létě za každou cenu za body do rankingu? Chcete si hlavně více potrénovat mapu před podzimní sezónou, ale přitom stále běžet regulérní závod? Máme pro Vás nabídku zážitkových "ultimate" tratí, kterými jsme se inspirovali v zahraničí, a které se i v Čechách stávají stále častějšími. D21U resp. H21U, do kterých se budete moci přihlásit.

Příklady tratí na upravených mapách

Délkou budou tratě zhruba na úrovni DH21A a přihlásit se do nich mohou všichni zájemci všech věkových kategorií, kteří touží po větší mapové výzvě. Mapa na každou etapu bude speciálně upravená podle charakteru trati a terénu (například v mapě mohou chybět cesty nebo porosty, část může být jenom "vrstevnicovka" nebo jejich kombinace). Každou etapu Vás čeká něco maličko jiného, popis úpravy naleznete vždy přímo v mapě nebo ve speciálních pokynech před závody. Mapa bude upravená tak, aby zvýšila orientační náročnost tratí, ale zároveň s citem tak, aby bylo vždy možné se ke kontrole dobře promapovat s využitím nabízených objektů a buzoly, protože stále se jedná o regulérní závod. Takže trať na bílém papíře nebo "švýcarskou hru" nečekejte. Přesto doporučujeme pouze mapově ostříleným zkušeným běžcům.

"Ultimate" kategorie budou jako každé jiné. Budou mít k dispozici popisy, startovní listinu, časy jednotlivých etap se sčítají a na konci budou první tři v obou kategoriích patřičně oceněni hodnotnými cenami. Pouze na startu si odeberete z přihrádky poněkud jinou mapu.

Upozornění:
V případě menšího počtu než 10 přihlášených v této kategorii si pořadatel vyhrazuje právo kategorii zrušit a závodníkům nabídnout přesun do jejich příslušné kategorie.
V případě velkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo rozdělit kategorii na více podkategorií.

5.06.2014