Víkend plný OB na Branžeži se blíží!


Kurandov - ukázka Již jen poslední týden nám zbývá do startu 23. ročníku Pěkných prázdnin s orientačním během v Českém ráji. Čekají Vás tři náročné etapy v borovicovém lese plném pískovcových skalek, páteční doprovodný závod na úplně nové mapě. Kemp v příjemném prostředí na břehu Komárovského rybníka. Tradiční večerní párty, klání o nejlepšího píchače a další doprovodný program pro děti i dospělé. "PéPéčka" jsou připraveny a těšíme se na Vás! A co tedy můžete očekávat?

To nejlepší ze západní Kosti..

..Vám chceme nabídnout v rámci etap PP 2014. Oproti severní části Žehrovských lesů zde není tolik hlubokých roklí a údolí a les je spíše rovnější a běhavější. Oproti části nejblíže hradu Kost, který dal této oblasti jméno zde není ani tolik vrstevnicových kudrlinek. Přesto je západní a střední část Žehrovských lesů zajímavá, rozmanitá a pěkná na OB. My Vám z ní chceme naservírovat to nejlepší. I proto jsme tomu uzpůsobili rozdělení etap, když se každá poběží v úplně jiném prostoru. Občas to bude sice vykoupeno delší cestou na start či z cíle, ale za pěkný zážitek z lesa ta cesta snad bude stát.

PP - ukázky map


V kančích stopách

První etapou je tradičně krátká trať. Letos jsme se rozhodli dát šanci dvěma generacím stavitelů. Zástupce našeho dravého mládí jsme konfrontovali s jejich zkušeným trenérem. To vše za přísného dohledu zkušených stavitelů a hlavních rozhodčích. Patrik Horák, český juniorský reprezentant a dlouholetá opora úspěšného turnovského dorostu je zástupce generace mladší. Za dozoru Jakuba Omy pro Vás připravil poctivou krátkou trať, kde se střídá terén, tempo i prostředí. Čekají Vás jemné pískovcové skalky, ale i pořádné skály a průchody, nemine Vás ani běhavější pasáž v rychlém lese s erozními tvary a porostovými detaily. E1 má být příjemný úvod a rozběhnutí celého víkendu. Jak se to povedlo, budete moci posoudit v sobotu sami.
Stará mapa prostoru E1

Tryskem polootevřeným pískem

Po dopoledním middlíku, který třeba některým zamotá hlavu, doprovodném programu a občerstvení, přijde sobotní podvečerní lahůdka v podobě PP sprintu. O tom proč není E2 sprintem, ale "PP sprintem", bylo napsáno již několik článků. I letos se můžete těšit na další z lesních sprintíků. Lesní sprint už sám o sobě není moc sprintem dle definice, navíc když je ve skalách. Přesto do programu prázdninových závodů patří a do programu PP dokonce již sedm let. Letos jsme vybrali část lesa rychlou, pěknou, možná dokonce nejhezčí z celých letošních PP. Stavitelské duo bratrů Filipa a Dana Wolfových dostalo k dispozici dokonce částečně úplně nově zmapovaný terén. Můžete se těšit na skalky, srázky, jeskyňky, místy dokonce i skalní plotny, písek a polootevřený terén. Mezi tím vším budete moci místy rozvinout plnou rychlost v příjemně zvlněném lese. Takový by měl být letošní PP sprint. Věřme, že takový opravdu bude i v očích Vás - závodníků.
Stará mapa části prostoru E2

Klasická neděle

Pro některé bývají nedělní rána na PP náročná, pro některé naopak příjemná a plná očekávání z dopolední klasiky. Tu letošní pro Vás nachystal zkušený trenér, závodník i stavitel Filip Stárek pod dohledem Jindry Kořínka a Martina Baiera. Bude to klasika každopádně náročná, ale věřme, že pro většinu bude znamenat hlavně příjemné proběhnutí v pěkném lese plném hub a borůvek. Většina z Vás se proběhne kolem vrchu Chrby, navštíví pamatné Pomníky i další dlouho opomíjený kousek lesa a místní bermudský trojúhelník, kde se ztrácejí nejen letadla a lodě, ale i generace orienťáků při hledání lampionů mezi "Bohouškovými vývraty". Nedělní klasika má být výzvou a bude jen na Vás, jak ji přijmete.
Stará mapa části prostoru E3

PP začínají už v pátek!

Ano PP jsou víkendové závody, tři etapy jsou vměstnány do jediného víkendu. Přesto začínají tradičně již v pátek! Letošní ročník není výjimkou. Jako doprovodný páteční závod jsme pro Vás připravili "Bagheera Middlosprint". Nový terén, nová mapa od Josefa Borůvky, přihlášky a platby v místě startu do vyprodání map. Přijeďte na PP již v pátek. Od 15 do 19 hodin budete mít možnost zaběhnout si nultou etapu. Tak neváhejte!

15.08.2014