Trocha té analýzy


GPS tracking jsme v Jablonečku sice k dispozici neměli, on by tam bez signálu byl asi stejně nahranej, ale pasivní užívání GPS hodinek česká pravidla nezakazují a zvláště muži je hojně využívají a svými postupy se rádi chlubí. Můžeme se tedy společně podívat na rozbor voleb postupů. Byl založen 2Drerun ze závodu, můžete si tam nahrát své postupy a vesele analyzovat dál.

H21 - 13. kontrola
Srovnání voleb postupů mužů na postupu na 13. kontrolu. Jako nejrychlejší se zde ukazuje přímá varianta přes kopec a skrze paseky, kudy to "nakopl" Miloš Nykodým. Matěj Kamenický na obíhačce spodem ztrácí.

H21 13. kontrola
Ještě porovnání Dýma (ZBM) a Matieska (LPU) v bodové analýze. Kopec v úvodu přímější varianty je o poznání běhatelnější než kopec v závěru varianty spodem. Již před Matějovým závěrečným stoupáním se varianty vyrovnají a o čas výšlapu ke kontrole zde Matěj s Dýmem prohrává.

H21 16. kontrola
Překvapivě (i pro stavitele) se i na 16. kontrolu vyplácí překonat optickou nechuť stoupat prudkou strání a nakopnout tento postup rovně. Obíhačka byla přitom testovaná jako jen o chlup pomalejší a na spodní farstu dokonce určitě výhodnější. Nutno také podotknout, že jsme již v druhé polovině trati, nohy jsou unavené po traverzu v prudkém svahu a v hustníčkách se dělaly chyby.

H21 16. kontrola
Opět bodová analýza Matěje a Dýma, která ukazuje, že kompletní obíhačka byla možná až příliš dlouhá a učinila oranžovou farstu oproti předpokladům nevýhodnější.

H21 18. kontrola
Nenápadný delší postup rovným terénem ukazuje, že obíhat napalm po pěšinách zprava (Miloš Nykodým) či naopak zleva přes start nebo dokonce přes louku, se v tomto případě oproti přímé variantě nevyplatilo.

H21 pytlík
Pytlík nejrychleji profrčel Miloš Nykodým. Z GPS je dobře vidět, že zatímco na prvním úseku se kvůli podrostu více využívá cest, na třetím se již vyplatí využít prošláplé přímé cestičky rovně.

Neváhejte si nahrát i Vaše postupy na 2Drerun a porovnejte se s nejlepšími!

20.04.2016