PP už za týden! Co pro Vás chystáme?


Máme týden do závodů, ještě než vydáme pokyny, tak se pojďme podívat na to, co vás příští víkend čeká a na co se můžete těšit.

Pěkné prázdniny se poprvé přesunou přímo pod Trosky. Odpadá tedy dojíždění autobusem z Rovenska pod Troskami, jako tomu bylo u minulých ročníků v této lokalitě, ale zase budou muset závodníci vzít za vděk pouze loukou. Na tu se ovšem pokusíme připravit vše potřebné jako pitnou vodu, občerstvení, stánky, dostatek toalet i provizorní sprchy. Parkovat se bude „u hnoje“, kempovat přes silnici. Ubytovaní v kempu budou moci zaparkovat i blíže ke stanům.

Velkou výhodou bude, že všechny etapy budou na jednom místě a v docházkové vzdálenosti do dvou kilometrů. Mírnou nevýhodou, že centrum protíná silnice na Trosky, která je kvůli uzavírce ostatních přístupových silnic teď velmi vytížená. Buďte proto opatrní! Bude se po této silnici chodit na starty a z cílů etap a také na výlety.

Příjezd proto je možný pouze od hlavní silnice I/35 (od Jičína i Turnova), kde odbočíte v Borku pod Troskami směrem na hrad Trosky. Pozor hned po odbočení je nechráněný železniční přejezd. Při nedělním odjezdu se touto cestou budou navíc vracet závodníci z etapy, tak buďte ohleduplní. Ideální je i příjezd vlakem, neb stanice Borek pod Troskami je „co by kamenem dohodil“.

V pátek začne víkendové závodní klání middlem v novém terénu pod hradem Trosky. Závodníky bude čekat členitý svah, několik skal a skalek, delší tratě pak i skalnatá členitá údolíčka směrem k Vidláku. Novou mapu připravili Josef Borůvka a Roman Horký a tratě na ní pro vás nachystal bývalý juniorský reprezentant Patrik Horák se svým trenérem Filipem Stárkem.

V sobotu bude opět volněji, protože jsme celé závody rozložili po loňských pozitivních ohlasech do tří dnů. Dopoledne si tak odběhnete klasickou trať od Honzy Vřešťála na známém Skaláčku a odpoledne můžete využít k odpočinku a výletům po okolí. Pro tyto účely jsme pro vás v rámci doprovodného programu připravili Fot-O tombolu, která může posloužit i jako tip na výlet. V podvečer pak v centru vyvrcholí doprovodné klání „O-RUN Píchač Pěkných prázdnin“, kde titul z Malé Skály obhajuje Jan Mrázek.

.

Závěrečný den PP bude patřit nezvykle krátké trati. Ale protože jste zvyklí, že PP končí zkrácenou klasikou, tak krátká trať to bude pro některé kategorie trochu delší a vítězné časy se budou pohybovat spíše na horní hranici. To proto, abychom všechny delší kategorie dostaly do zbrusu nové části nové mapy od Zdeňka Sokoláře. Tratě pro vás připravili Šárka Sokolářová a Daniel Wolf.

Tratě jsou postavené, mapy se již tisknou, a tak nezbývá než si přát pěkné počasí a věřit, že se vám u nás v Českém ráji bude líbit! Těšíme se na vás!

18.08.2017