Přihlášky do dnešní půlnoci


Za pár hodin skončí příjem přihlášek a už teď je jasné, že závody budou opravdu veliké! Děkujeme moc za přízeň a jdeme rychle finišovat na přípravách tak, abychom Vaši důvěru nezklamali. Honza Picek dokončil poslední revizi mapy, stavitelé finišují s posledními detaily, les je zdá se připravený. Elitní tratě klasiky byly otestovány borci nejpovolanějšími - Tomášem Dlabajou, resp. Míšou Omovou, a tady přinášíme některé z reakcí.

Míša Omová po odběhnutí dámské klasiky: "Trať klasiky je opravdu výživná a musím říct, že mě to bavilo od začátku do konce, stále je nad čím přemýšlet. Některé kopce mě překvapily svou velikostí a vůbec jsem si nebyla jistá, jestli jsem zvolila správný postup. Běžela jsem svižně, ale ne závodně a bez kontrol těsně za předpokládaný čas. Samotnou mě bude zajímat analýza některých postupů."

Tomáš Dlabaja proběhl klasiku pánskou: "Trať se mi líbila. Překvapivě hezký les, z počátku náročná podložka, takže jsem neměl moc času číst mapu a připravovat si postupy předem, krom pár nevyhnutelných přeběhů téměř každý postup volba, prostě fakt klasika. Na otestování klasiky teď ale úplně nemám bohužel naběháno, proto odhaduji výrazně rychlejší časy kluků z repre."

No snad naši testeři neprozradili moc, ale zase alespoň decentně napověděli, co v sobotu očekávat. Částečně kopcovitá, částečně poměrně rychlá, ale každopádně náročná klasika, Vás čeká v sobotu 17. května 2014 v lesích u Rokyté. Tak snad budou podobné názory převládat i v cíli závodu. ;)

4.05.2014