HR radí: Jak na závody..


Za týden přivítáme závodníky v prostoru, který nebyl pro OB nikdy využit a značná část nebude ani díky stavbě nové obory využita v budoucnu. Nechceme diskriminovat závodníky, kteří startují v úvodu startovního pole, ať už v sobotu či v neděli. Pokud se chcete na obě tratě lépe připravit a vědět co můžete očekávat, čtěte dále.

 Sobota, klasická trať, start 12:00

Příjezd do centra i cesta na start bude klamat. Většinu delších kategorií totiž čekají částečně i náročné svahy. Sobotní klasika bude fyzicky i volbou postupů náročná zvláště v úvodu tratí. Úvod tratí také nabízí místy těžkou, až nepříjemnou podložku - svahy, klacky, borůvčí, listí, místy lesní trávu. Listnaté svahy jsou nyní dost podmáčené a opravdu kloužou. Doporučuji co nejlepší možné obutí. Hřeby jsou tentokrát povoleny. :) Věříme, že to bude pro všechny dostatečná výzva!

Detailní popis terénu z pokynů:

Sobota – 260 – 410 m nad mořem, částečně rovinatý rychlý smíšený les, místy borůvčí, klacky ztěžující běh, částečně různě hluboká údolí a prudké bukové svahy. Většinou středně dobrá, až dobrá průběžnost, středně hustá síť cest. Místy náletové hustníky, erozní rýhy, pozůstatky po vojenské činnosti, místy pískovcové skalky. Minimálně se vyskytující sezónní podrost, místy lesní tráva.

 

Neděle - krátká trať, start 10:00

Na nedělní KT bude využit částečně trochu odlišný prostor. Fyzicky se bude jednat o mnohem příjemnější záležitost s minimem kopců, naopak bude potřeba běžet co nejrychleji, jak jen to mapa a hlava dovolí. Čekají Vás hustníčkové pasáže, jámy, prohlubně, rýhy a údolíčka. Les se za posledních 14 dní opravdu zazelenal a viditelnost v některých pasážích je proto výrazně snížena.

V prostoru se nachází velké množství velkých jam a prohlubní o rozměrecha 2 x 2 m a větších. Mále jámy akorát na lampion, jak někdy v jiných mapách bývá, v mapě nehledejte. Jámy a prohlubně jsou většinou zákopy, které jsou opatřeny malým valem, takže jsou dobře viditelné. I z těchto důvodů budou kontroly umístěny uvnitř těchto objektů. 

Jáma (toto trochu klame)

Prohlubeň

Vývrat

Hustníček


Detailní popis terénu z pokynů:

Neděle – převážně rovinatý rychlý smíšený les 320 – 400 m nad mořem, místy borůvčí a klacky ztěžující běh. Většinou dobře průběžný. Místy náletové difúzní hustníčky, erozní rýhy, jámy, pozůstatky po vojenské činnosti a dřívějším osídlení, místy pískovcové skalky. Minimálně se vyskytující sezónní podrost.

 

Na Vaše výkony se těší hlavní rozhodčí a stavitelé tratí!

11.05.2014