Startovka etap                                                                     24.8.2013 7:49:00
                                           PP2013 
===ČSOS-TUR===========================================================Orienteering Organiser 2010===
 
 
Startovka etap: D10         
--------------------------------------------------------------------------------
  1  629 Švidrnochová Eliška  SKOB Ostrava        MOV0451 C  436422    0.00  20.00  48.00           
  2  358 Kyselová Adéla       OB Jenišovice       JEN0351 C   51224    4.00   6.00  60.00           
  3  299 Vávrová Vanda        TJ Jiskra Hořice    HOR0350 C 2032104    8.00   2.00  12.00           
  4  441 Fišarová Eliška      Kometa Kralovice    KRL0351 C  232611   12.00  18.00  52.00           
  5   61 Neumann Lena         USV TU Dresden      33D0351   7122003   16.00   0.00   0.00           
  6 1023 Smékalová Viktorie   SK UP Olomouc       UOL0450 C 2020728   20.00  16.00  40.00           
  7  986 Nešporová Marie      OOB Třebíč          TTR0351 C   52239   24.00  10.00  36.00           
  8  783 Thýnová Martina      TJ Slavia Hradec KráSHK0350 C  410782   28.00  12.00  32.00           
  9 1071 Martanová Lea        Slavia Liberec orienVLI0555 C 2043610   32.00  24.00  28.00           
 10 1187 Vodičková Johana     OK Lokomotiva PardubLPU0354   2025372   36.00  14.00   4.00           
 11 1025 Binarová Adéla       SK UP Olomouc       UOL0452 C 1398997   40.00   8.00  64.00           
 12  607 Pračková Ema         VŠSK MFF UK Praha   MFP0451 C  426373   44.00  22.00  24.00           
 13 1092 Richtrová Kamila     KOS Slavia VŠ Plzeň VPM0451 C  331467   48.00  26.00   8.00           
 14 1024 Smékalová Karolína   SK UP Olomouc       UOL0451 C 2020729   52.00  28.00  16.00           
 15  784 Chvátilová Johana    OK 99 Hradec KrálovéPHK0450 C  362000   56.00  30.00  56.00           
 16 1262 Vakant                                                       60.00  32.00  68.00           
 17 1263 Vakant                                                       64.00  34.00  72.00           
 18  748 Křístková Magdalena  OK Roztoky          ROZ0350 C   51895   68.00   4.00  44.00           
 19  388 Hankovcová Helena    SK Kamenice         KAM0350 C  442879                 20.00           
 
Startovka etap: D10L        
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  865 Benešová Michaela    SJH Jindřichův HradeSJH0651 C  553451    1.00  30.00   7.00           
  2  141 Klechová Karolína    Přátelé orientačníhoAOP0452pCv 436929    3.00  28.00   1.00           
  3  921 Hlaváčová Lucie      KOS TJ Tesla Brno   TBM0660 C  232742    5.00   8.00  25.00           
  4  571 Žejdlíková Eliška    OOB TJ Lokomotiva TeLTP0350 C  886252    7.00   0.00  31.00           
  5 1194 Hájková Tereza       SOK TJ Turnov       TUV0558    888656    9.00         29.00           
  6  309 Tomanicová Sofie     OK Chrastava        CHA0450 C  436428   11.00   2.00  17.00           
  7  251 Nedvídková Adéla     KrOB Rozmarýn LitoměDLT0452 C  336704   13.00   4.00   3.00           
  8  609 Šimšová Pavla        VŠSK MFF UK Praha   MFP0551 C  428269   15.00  14.00  37.00           
  9 1103 Folprechtová Julie   USK Praha           VSP0653 C   51532   17.00  32.00  35.00           
 10   68 Neumann Johanna      USV TU Dresden      33D0500   7777077   19.00   6.00  27.00           
 11 1159 Solarová Anežka      USK Praha           VSP0552 C    4244   21.00  26.00   5.00           
 12  624 Bartošová Marie      MLOK Mariánské LázněMLA0451 C    8941   23.00  18.00  21.00           
 13   86 Vorlíčková Martina   ŠK Sandberg Bratisla43S0551   2049985   25.00  10.00  33.00           
 14  643 Štěpánka Lisá        SKOB Ostrov         ONO0550 C  301427   27.00  24.00  19.00           
 15  258 Kubcová Anna         KOB Dobruška        DOB0550 C    7258   29.00  16.00  11.00           
 16  687 Vakant                                                       31.00  22.00  23.00           
 17  215 Kohoutová Zdeňka     KOB Kladno          DKL0651     49641   33.00  20.00   9.00           
 18  608 Blahutová Martina    VŠSK MFF UK Praha   MFP0550 C   53611   35.00  34.00  15.00           
 19 1104 Baldriánová Eva      USK Praha           VSP0751 C  888639   37.00  12.00  13.00           
 20 1266 Vakant                                                       39.00  36.00  39.00           
 21 1267 Vakant                                                       41.00  38.00  41.00           
 
Startovka etap: D12         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  438 Šlechtová Tereza     Kometa Kralovice    KRL0152 B 2017667   55.00  21.00   0.00           
  2  996 Linková Lucie        OOB TJ Turnov       TUR0251 C 2032102   58.00  33.00  38.00           
  3 1005 Šritrová Lenka       SOK TJ Turnov       TUV0252 C   51808   61.00  37.00  44.00           
  4  823 Kochová Anna         Sportcentrum Jičín  SJC0153 B    4285   64.00  25.00  40.00           
  5 1069 Martanová Elin       Slavia Liberec orienVLI0252 B 2043603   67.00   5.00  18.00           
  6  827 Kuchařová Rozálie    Sportcentrum Jičín  SJC0251 C 2056290   70.00  13.00  14.00           
  7  337 Jelínková Zuzana     K.O.B. Choceň       CHC0151 C  206405   73.00   7.00  10.00           
  8  456 Korpasová Lucie      TJ Lokomotiva IngstaLBM0151 B   52077   76.00  45.00  36.00           
  9  605 Šimšová Barbora      VŠSK MFF UK Praha   MFP0150 C  428243   79.00  27.00  12.00           
 10  384 Šafková Sofie        SK Kamenice         KAM0153 B 2042545   82.00  53.00  50.00           
 11  214 Geislerová Aneta     KOB Kladno          DKL0151 C 2042535   85.00  49.00  20.00           
 12  903 Šklíbová Veronika    SOOB Spartak RychnovSRK0153ěBn 425600   88.00  15.00  24.00           
 13  192 Kovářová Jana        TJ Loko Česká TřebovCET0251 C 1398986   91.00  31.00  32.00           
 14  824 Šimonová Klára       Sportcentrum Jičín  SJC0155 C   52618   94.00   9.00  30.00           
 15  140 Hájková Lucie        Přátelé orientačníhoAOP0350pCv  51321   97.00  35.00  34.00           
 16  918 Hlaváčová Anežka     KOS TJ Tesla Brno   TBM0199 B   53247  100.00  43.00  42.00           
 17  514 Držková Berenika     OK Lokomotiva PardubLPU0151 B  425545  103.00  41.00  28.00           
 18  746 Chalupová Aneta      OK Roztoky          ROZ0250 C          106.00  23.00  26.00           
 19  822 Vejražková Róza      Sportcentrum Jičín  SJC0151 B 2056270  109.00  39.00   2.00           
 20  782 Vakant                                                      112.00  29.00   4.00           
 21  569 Pavlová Martina      OOB TJ Lokomotiva TeLTP0151 B   52925  115.00   3.00  16.00           
 22  164 Jeřábková Nina       OK Jiskra Nový Bor  BOR0151 B    4366  118.00   1.00   6.00           
 23  828 Janků Anna           Sportcentrum Jičín  SJC0252 C 2056293  121.00  51.00  46.00           
 24  387 Semíková Lucie       SK Kamenice         KAM0250 C  515426  124.00  19.00  22.00           
 25  213 Horychová Zuzana     KOB Kladno          DKL0150 C  515197  127.00  17.00  48.00           
 26  902 Kosová Tereza        SOOB Spartak RychnovSRK0151ěBn   9471  130.00  47.00  52.00           
 27 1167 Vallová Kristýna     OB SK Zvole         ZVO0152 C 2035151  133.00  11.00   8.00           
 28 1310 Vakant                                                      136.00  55.00  54.00           
 29 1311 Vakant                                                      139.00  57.00  56.00           
 30 1312 Vakant                                                      142.00  59.00  58.00           
 31 1313 Vakant                                                      145.00  61.00  60.00           
 32 1314 Vakant                                                      148.00  63.00  62.00           
 
Startovka etap: D14         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  650 Nechanická Klára     SK OS Nové Město n. OSN0050 B   52000    2.00  89.00  83.00           
  2  503 Labská Karolína      TJ Loko Liberec     LLI9952 C  428206    5.00  91.00  11.00           
  3  183 Jeřábková Ema        OK Jiskra Nový Bor  BOR9957 C    4363    8.00  47.00   5.00           
  4  437 Mudrová Lenka        Kometa Kralovice    KRL0052 C 2020708   11.00  51.00 110.00           
  5  753 Vakant                                                       14.00 105.00 101.00           
  6  901 Filipová Tereza      SOOB Spartak RychnovSRK0050ěBn2027245   17.00  53.00  32.00           
  7  915 Grycová Kateřina     KOS TJ Tesla Brno   TBM0058 B  232865   20.00  43.00  62.00           
  8 1268 Vakant                                                       23.00 119.00 113.00           
  9  863 Zlámalová Nikola     Sportcentrum Jičín  SJC9951 B 2056287   26.00  93.00   8.00           
 10  565 Kmentová Barbora     OK Lokomotiva PardubLPU9957 C 2032172   29.00  79.00  71.00           
 11  210 Benešová Hana        KOB Kladno          DKL0050 C   49640   32.00  77.00  35.00           
 12  781 Thýnová Nikola       TJ Slavia Hradec KráSHK0051 B 2032191   35.00 115.00  44.00           
 13 1179 Rychlá Kateřina      OOB TJ Turnov       TUR0050             38.00 101.00  41.00           
 14 1046 Janošíkova Tereza    SK UP Olomouc       UOL9950 B  682075   41.00  69.00  86.00           
 15  352 Semrádová Jana       K.O.B. Choceň       CHC9951 B  425544   44.00  63.00  47.00           
 16  685 Hápová Petra         OK 99 Hradec KrálovéPHK0051 B    9368   47.00  59.00 104.00           
 17  589 Žejdlíková Karolína  OOB TJ Lokomotiva TeLTP9950 C  232494   50.00  61.00  98.00           
 18  380 Kováříková Marie     SK Kamenice         KAM0050 B  436964   53.00  65.00  56.00           
 19  937 Klimešová Petra      Tempo Praha         TEP0050 C    4231   56.00  55.00  74.00           
 20   71 Klüser Ellen         USV TU Dresden      33D9900   2008973   59.00  95.00  80.00           
 21  137 Odehnalová Klára     KOB Moira Brno      ABM9956 A  438047   62.00  73.00  59.00           
 22  451 Hanáková Lenka       Kometa Kralovice    KRL9951 B  232613   65.00 113.00  26.00           
 23  744 Sedláčková Linda     OK Roztoky          ROZ0050 B  232535   68.00  49.00  65.00           
 24  622 Sieglová Eliška      VŠSK MFF UK Praha   MFP9950 B  443101   71.00  71.00  17.00           
 25 1015 Sokolářová Šárka     SOK TJ Turnov       TUV9951 A  411616   74.00  87.00   2.00           
 26  307 Pavlíková Markéta    OK Chrastava        CHA0050 B  436447   77.00  45.00  77.00           
 27  129 Humpolcová Veronika  Cirkus Čakovice     81C0051      4219   80.00  99.00  29.00           
 28  138 Hájková Lenka        Přátelé orientačníhoAOP0050pBv 515149   83.00  81.00  20.00           
 29  276 Koucká Barbora       VŠTJ Ekonom Praha   EKP0050 C  361943   86.00  75.00                  
 30  436 Biersaková Dagmar    Kometa Kralovice    KRL0051 A  232960   89.00  85.00  68.00           
 31  816 Větříčková Andrea    TJ Slavia Hradec KráSHK9951 B    9196   92.00  67.00  92.00           
 32  754 Voltrová Alena       OK Roztoky          ROZ9951 B  438638   95.00  83.00  23.00           
 33 1004 Nejezchlebová MartinaOOB TJ Turnov       TUR9951 C    8223   98.00  57.00  89.00           
 34 1021 Vakant                                                      101.00 117.00  38.00           
 35  335 Chaloupková Kateřina K.O.B. Choceň       CHC0051 C  320290  104.00 109.00  95.00           
 36  735 Kubíčková Jana       OK 99 Hradec KrálovéPHK9999 C  224883  107.00 103.00  53.00           
 37  566 Riby Rose            OOB TJ Lokomotiva TeLTP0051 B 7200337  110.00 107.00  50.00           
 38  381 Aschermannová KarolínSK Kamenice         KAM0051 B  232425  113.00 111.00 107.00           
 39  295 Rückerová Šárka      TJ Jiskra Hořice    HOR0050 B 2025352  116.00  97.00  14.00           
 40 1269 Vakant                                                      119.00 121.00 116.00           
 41 1270 Vakant                                                      122.00 123.00 119.00           
 42 1271 Vakant                                                      125.00 125.00 122.00           
 
Startovka etap: D16         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  981 Šikolová Tereza      OOB TJ Tatran JablonTJN9850NCs2056286    0.00  26.00  54.00           
  2  752 Voltrová Hana        OK Roztoky          ROZ9752 B  438639    2.00  28.00  27.00           
  3  728 Kavalírová Julie     OK 99 Hradec KrálovéPHK9753 B  207804    4.00  42.00  78.00           
  4  875 Dundáčková Julie     SJH Jindřichův HradeSJH9853 B  420443    6.00  56.00  63.00           
  5  123 Papugová Andrea      Youth Team Slovakia 46S9659    362939    8.00  60.00  42.00           
  6  459 Korpasová Tereza     TJ Lokomotiva IngstaLBM9898 B   52062   10.00  14.00   3.00           
  7  587 Kovářová Lenka       OOB TJ Lokomotiva TeLTP9750 A 7200344   12.00   0.00  75.00           
  8  181 Staňová Karolína     OK Jiskra Nový Bor  BOR9853 A 2051475   14.00  32.00  57.00           
  9  815 Červená Adéla        TJ Slavia Hradec KráSHK9755 A  420436   16.00   4.00   9.00           
 10  886 Čechová Tereza       OK Jihlava          SJI9852 A 2058511   18.00  50.00   6.00           
 11   43 Antonowicz Anna MariaUNTS Warszawa       28P9850    886680   20.00  40.00  72.00           
 12  450 Peterková Veronika   Kometa Kralovice    KRL9755 C  434576   22.00  48.00  36.00           
 13  372 Valkounová Markéta   OB Jenišovice       JEN9851 C  411613   24.00  16.00  66.00           
 14  872 Parkanová Veronika   SJH Jindřichův HradeSJH9751 B  331244   26.00   6.00  21.00           
 15  502 Fürstová Anna        TJ Loko Liberec     LLI9854 C  436960   28.00  54.00  93.00           
 16  122 Miklušová Tereza     Youth Team Slovakia 46S9658    435207   30.00  24.00  18.00           
 17  136 Odehnalová Tereza    KOB Moira Brno      ABM9757 A 1007533   32.00  12.00  39.00           
 18 1003 Müller Dorothea      OOB TJ Turnov       TUR9758   1621997   34.00  46.00  12.00           
 19  911 Zemánková Tereza     SOOB Spartak RychnovSRK9752ěAn 301107   36.00   2.00  33.00           
 20  780 Veljačiková Hana     OK Sparta Praha     SCP9750 C  336785   38.00  30.00  69.00           
 21  179 Kameníková Andrea    OK Jiskra Nový Bor  BOR9751 A 2051536   40.00  10.00  24.00           
 22  935 Grycová Veronika     KOS TJ Tesla Brno   TBM9859 A  229382   42.00  44.00  15.00           
 23  874 Hojná Dominika       SJH Jindřichův HradeSJH9852 A  331328   44.00  22.00  84.00           
 24  124 Schenková Tereza     Youth Team Slovakia 46S9660   9000008   46.00  36.00  60.00           
 25  350 Chaloupková Veronika K.O.B. Choceň       CHC9852 A    9569   48.00  38.00  30.00           
 26  873 Peňázová Veronika    SJH Jindřichův HradeSJH9752 A  331783   50.00  34.00  45.00           
 27 1176 Zimmerová Kateřina   OB SK Zvole         ZVO9852 B  886274   52.00  18.00  48.00           
 28  501 Žihlová Anna         TJ Loko Liberec     LLI9852 C  428241   54.00  20.00  51.00           
 29  182 Nováková Lucie       OK Jiskra Nový Bor  BOR9854 B 2051502   56.00  58.00  90.00           
 30  118 Košútová Katarína    Youth Team Slovakia 46S9652    515451   58.00   8.00  81.00           
 31 1175 Hájková Eliška       OB SK Zvole         ZVO9851 B  232531   60.00  52.00  87.00           
 32 1245 Kohoutová Barbora    OK Jiskra Nový Bor  BOR9850   2051481   62.00  62.00  96.00           
 33 1246 Vakant                                                       64.00  64.00  99.00           
 34 1247 Vakant                                                       66.00  66.00 102.00           
 35 1248 Vakant                                                       68.00  68.00 105.00           
 
Startovka etap: D18         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1 1066 Hiršová Gabriela     VSK Mendelu Brno    VBM9651 A 7200367    1.00  48.00  91.00           
  2  119 Franková Dominika    Youth Team Slovakia 46S9653    416717    3.00  88.00 131.00           
  3  723 Šádková Martina      OK 99 Hradec KrálovéPHK9653 A 1398980    5.00  70.00  79.00           
  4  978 Pustaiová Zuzana     OOB TJ Tatran JablonTJN9650NCs 331527    7.00  74.00 127.00           
  5  117 Papugová Martina     Youth Team Slovakia 46S9651    232217    9.00  72.00 123.00           
  6  414 Hlubučková Kristýna  SK Kamenice         KAM9551 A 7003009   11.00  80.00 111.00           
  7  496 Hoidekrová Lucie     TJ Loko Liberec     LLI9552 A  410734   13.00  56.00 135.00           
  8  683 Kožinová Zuzana      SK Praga            PGP9650 A 7003042   15.00  82.00 155.00           
  9  448 Hanáková Magda       Kometa Kralovice    KRL9651 A  416318   17.00  64.00 147.00           
 10 1188 Doležalová Kateřina  OK Lokomotiva PardubLPU9558    220400   19.00  58.00 103.00           
 11  941 Klimešová Iva        Tempo Praha         TEP9550 C    4235   21.00  54.00  71.00           
 12  724 Šádková Lucie        OK 99 Hradec KrálovéPHK9654 C  224885   23.00  52.00 119.00           
 13  814 Myslivcová Markéta   TJ Slavia Hradec KráSHK9650 B    9472   25.00  44.00  83.00           
 14  120 Lamanecová Radka     Youth Team Slovakia 46S9654    416770   27.00  66.00  95.00           
 15 1001 Nieke Patricia       OOB TJ Turnov       TUR9552   1210495   29.00  46.00  67.00           
 16   26 Drągowska Maria      OK!Sport            23P9550    887233   31.00  68.00  87.00           
 17  121 Hošeková Vanda       Youth Team Slovakia 46S9655   7200369   33.00  50.00  75.00           
 18  725 Machačová Michaela   OK 99 Hradec KrálovéPHK9656 A 1398981   35.00  84.00 139.00           
 19  415 Procházková Marie    SK Kamenice         KAM9554 A   51968   37.00  60.00 151.00           
 20  499 Štičková Anna        TJ Loko Liberec     LLI9651 A 7200361   39.00  76.00  99.00           
 21  682 Pavlů Kateřina       SK Praga            PGP9554 A  232017   41.00  62.00 115.00           
 22  449 Lavičková Michaela   Kometa Kralovice    KRL9655 B 2035163   43.00  86.00 107.00           
 23  564 Chládková Simona     OK Lokomotiva PardubLPU9658 A  434574   45.00  78.00 143.00           
 24 1208 Vakant                                                       47.00  90.00 159.00           
 25 1209 Vakant                                                       49.00  92.00 163.00           
 
Startovka etap: D20         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  813 Myslivcová Pavla     TJ Slavia Hradec KráSHK9352 R 2051524   95.00  86.00   6.00           
  2 1174 Klinkerová Tereza    OB SK Zvole         ZVO9379    240593   97.00  72.00  10.00           
  3  413 Kamererová Valerie   SK Kamenice         KAM9452 A  428250   99.00  84.00  14.00           
  4  151 Tesařová Jana        TJ TŽ Třinec        TRI9751 C  232620  101.00  80.00   2.00           
  5  681 Kožinová Anna        SK Praga            PGP9350 R 7200338  103.00  76.00  26.00           
  6  115 Pijáková Barbora     KOB Sokol Pezinok   SPE9451    219102  105.00  74.00  22.00           
  7  871 Benešová Jana        SJH Jindřichův HradeSJH9451 R  920682  107.00  82.00  30.00           
  8  560 Procházková Klára    OK Lokomotiva PardubLPU9451 R  940318  109.00  78.00  18.00           
  9 1301 Vakant                                                      111.00  90.00  38.00           
 10  558 Kulhavá Šárka        OK Lokomotiva PardubLPU9357 R  219279  113.00  88.00  34.00           
 11 1302 Vakant                                                      115.00  92.00  42.00           
 
Startovka etap: D21A        
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  654 Voráčková Lenka      SK OS Nové Město n. OSN8555 C   52142   61.00   5.00 157.00         7 
  2  851 Tomešová Daniela     Sportcentrum Jičín  SJC8451 C  981842   63.00   7.00  19.00         6 
  3  971 Fólová Martina       OOB TJ Tatran JablonTJN8853NCs 416834   65.00   1.00  88.00         5 
  4  462 Burdová Adéla        KOB Děčín           LDC9152 C 7434894   67.00  15.00 106.00         7 
  5  664 Kožinová Jana        SK Praga            PGP6651 C  502089   69.00  79.00  49.00         5 
  6   12 Palashevska Maryna   OK Slavutich        13U9051   1006032   71.00  59.00  55.00           
  7  751 Křístková Hana       OK Roztoky          ROZ7450 C   51608   73.00  13.00  52.00         2 
  8 1018 Podmolíková Dagmar   SKOB Zlín           TZL7155 C   53853   75.00  73.00 118.00         2 
  9 1114 Horová Magda         USK Praha           VSP5450 C    9782   77.00  45.00  85.00         1 
 10 1141 Jiráčková Jana       SK Žabovřesky Brno  ZBM8661 C 1234321   79.00  35.00  28.00         8 
 11  711 Melounková Lucie     OK 99 Hradec KrálovéPHK8054 C    9416   81.00  63.00  34.00         1 
 12  408 Kamererová Klára     SK Kamenice         KAM9154 C   52932   83.00  21.00  97.00         7 
 13   66 Engelhardt Katja     USV TU Dresden      33D8450     15002   85.00  53.00  43.00           
 14  811 Teplá Karolína       TJ Slavia Hradec KráSHK9251 R 1008174   87.00  47.00  91.00         3 
 15 1096 Knoblochová Kamila   OOS TJ Spartak VrchlVRL8353 C    8952   89.00  69.00 103.00         4 
 16  891 Prchalová Ivana      SK SNS Smržovka     SMR8754 C  416287   91.00  55.00  37.00         5 
 17  470 Pavlíková Jitka      KOB Chemopetrol LitvLIT8352 C    8113   93.00  37.00 139.00         9 
 18 1140 Palasová Petra       SK Žabovřesky Brno  ZBM8658 C   52330   95.00  57.00 154.00         8 
 19  549 Šediváková Helena    OK Lokomotiva PardubLPU8857 C  253357   97.00  77.00 160.00         7 
 20 1064 Kociánová Lenka      VSK Mendelu Brno    VBM8553 C  330625   99.00  39.00  73.00         2 
 21  598 Ulahelová Jana       OOB TJ Lokomotiva TrLTU8451 C  888623  101.00  33.00 124.00         6 
 22  675 Masopustová Elis     SK Praga            PGP8656 C   49844  103.00  29.00 115.00         8 
 23  209 Svobodová Jitka      KOB Dobřichovice    DCE7450 C   53598  105.00  61.00  82.00         5 
 24  934 Štěpánková Kateřina  KOS TJ Tesla Brno   TBM7654 C 2049566  107.00  43.00 112.00           
 25  326 Pachnerová Dominika  OK Chrastava        CHA7750 C    5177  109.00  41.00  61.00         4 
 26  407 Straková Andrea      SK Kamenice         KAM9152 C  224884  111.00  51.00 136.00         2 
 27   60 Jaunsproge Mara      USV TU Dresden      33D8750    201056  113.00  83.00 130.00           
 28  680 Šámalová Ludmila     SK Praga            PGP9252 C  515039  115.00  49.00  25.00         2 
 29  812 Fundová Eliška       TJ Slavia Hradec KráSHK9351 A   51176  117.00  75.00  40.00         1 
 30 1148 Bialožytová Tereza   SK Žabovřesky Brno  ZBM9050 C    8780  119.00  89.00 109.00         1 
 31 1081 Henychová Zuzana     Slavia Liberec orienVLI6151 C    9061  121.00  71.00  22.00         0 
 32  637 Píšová Monika        SK LOB Nová Paka    NPA8151 C    9699  123.00  25.00 121.00         0 
 33  678 Flašarová  Kristýna  SK Praga            PGP9054 C   49617  125.00  65.00 100.00         1 
 34 1053 Smutná Pavla         OOB Vamberk         VAM8651 C    9674  127.00  67.00  58.00         3 
 35  237 Janatová Lucie       Oddíl OB Kotlářka   DKP8154 C 9999888  129.00   3.00  31.00         0 
 36  406 Macková Lucia        SK Kamenice         KAM9151 C  416131  131.00  81.00  46.00         0 
 37  472 Neradová Alena       KOB Chemopetrol LitvLIT8551 C  886283  133.00  91.00  70.00         4 
 38 1143 Žabková Marie        SK Žabovřesky Brno  ZBM8753 C    8776  135.00   9.00  76.00         3 
 39  548 Valachová Martina    OK Lokomotiva PardubLPU9054 C  410785  137.00  27.00  79.00         6 
 40   53 Richter Silke        USV TU Dresden      33D8050   2008980  139.00  23.00  94.00           
 41 1065 Dokoupilová Radka    VSK Mendelu Brno    VBM8558 C   53211  141.00  93.00 142.00         9 
 42  599 Petrželová Tereza    OOB TJ Lokomotiva TrLTU8950 C  515140  143.00  87.00  64.00         9 
 43  899 Hančová Marie        TJ START Náchod     SNA8255 C    9605  145.00  31.00 133.00         5 
 44  900 Schütznerová Lucie   TJ START Náchod     SNA8551 C    9622  147.00  85.00  67.00         7 
 45  666 Janovská Petra       SK Praga            PGP7355 C   51636  149.00  19.00 145.00         4 
 46  809 Kettnerová Dana      TJ Slavia Hradec KráSHK8950 C 7201193  151.00  17.00 127.00         0 
 47  355 Korecká Lenka        OOB SK Chrast       CHT8053 C  515504  153.00  11.00 148.00         7 
 48  669 Bozděchová Lenka     SK Praga            PGP8254 C   51707  155.00  95.00 151.00         1 
 49 1364 Čermáková Magdalena  SK UP Olomouc       UOL9155 R  361921  157.00  97.00 163.00         1 
 50 1365 Čermáková Kristýna   SK Praga            PGP9154 C   53007  159.00  99.00 166.00           
 51 1366 Horčičková Eva       SK UP Olomouc       UOL7051 C   52472  161.00 101.00 169.00         0 
 52 1367 Vakant                                                      163.00 103.00 172.00           
 53 1368 Vakant                                                      165.00 105.00 175.00           
 54 1369 Vakant                                                      167.00 107.00 178.00           
 55 1370 Vakant                                                      169.00 109.00 181.00           
 
Startovka etap: D21B        
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  507 Alblová Lucie        SK Los Mělník       LME7555 C  420448   79.00 149.00   8.00         5 
  2  126 Urbanovská Aneta     Ekonom Praha Outdoor64C8750      4218   81.00 129.00  48.00           
  3  856 Procházková Zuzana   Sportcentrum Jičín  SJC8551 C    9969   83.00  77.00  40.00         0 
  4  269 Staňková Lucie       KOB Dobruška        DOB8756 C    7202   85.00  91.00  44.00         7 
  5  333 Gorčicová Eliška     OK Chrastava        CHA9150 C    8197   87.00  75.00  24.00         6 
  6 1154 Zoubková Jana        OOB SK Zbraslav     ZBP8050 C   53592   89.00 111.00  72.00         4 
  7  806 Ondřejová Dita TereziTJ Slavia Hradec KráSHK8550 C    9915   91.00 147.00  20.00         3 
  8  975 Krpatová Klára       OOB TJ Tatran JablonTJN9353NBs 416846   93.00 115.00 140.00         8 
  9 1033 Kozumplíková Alice   SK Radioklub BlanskoRBK8151 C  981818   95.00 113.00  16.00           
 10  842 Rudolfová Jana       Sportcentrum Jičín  SJC7752 C 2020719   97.00  89.00 104.00         8 
 11  272 Záveská Anna         KOB Dobruška        DOB8851 C   49612   99.00  79.00 120.00         2 
 12  673 Ježková Klára        SK Praga            PGP8455 C   51659  101.00 127.00  32.00         9 
 13  805 Doležalová Lenka     TJ Slavia Hradec KráSHK8256 C    9148  103.00  99.00 136.00         7 
 14 1132 Uhrová Zuzana        USK Praha           VSP8050 C  232062  105.00  97.00 156.00         3 
 15  467 Pavlíková Klára      KOB Chemopetrol LitvLIT7451 C    8111  107.00  95.00  56.00         2 
 16  775 Hojná Silvie         OK Sparta Praha     SCP7950 C   51554  109.00 151.00  52.00         5 
 17  435 Kohlová Zuzana       SKOB TJ Sokol KralupKPY8852.C  301347  111.00 131.00  96.00         6 
 18  857 Vobořilová Markéta   Sportcentrum Jičín  SJC8854            113.00 107.00  80.00           
 19  271 Vakant                                                      115.00 143.00 148.00           
 20  759 Csakvaryová Lenka    KOB Start Blansko   SBK8383 C  920679  117.00 117.00 116.00         1 
 21  973 Posseltová Tereza    OOB TJ Tatran JablonTJN9252NCs 411767  119.00 139.00  36.00         9 
 22  102 Gordon Diana         KU AZS WAT Warszawa 45P9050   7160890  121.00 135.00  68.00           
 23    4 Sanz Gloria          FRONTELA OK         12E7550    362655  123.00 121.00 124.00           
 24  802 Vakant                                                      125.00  81.00 100.00           
 25  843 Posoldová Eva        Sportcentrum Jičín  SJC7957 C    9979  127.00 141.00 144.00         7 
 26  262 Černíková Barbora    KOB Dobruška        DOB7878 C  681856  129.00 109.00 108.00         5 
 27  247 Setínková Eva        Oddíl OB Kotlářka   DKP8759 C    8946  131.00 105.00  28.00         9 
 28   37 Dusza Anna           UNTS Warszawa       28P8950    899026  133.00 103.00   0.00           
 29  148 Kašparová Šárka      Přátelé orientačníhoAOP7251pCv  52295  135.00  87.00 112.00         8 
 30  285 Rozkošná Taťána      VŠTJ Ekonom Praha   EKP8155    416049  137.00  85.00  76.00           
 31   29 Wysocka Malwina      Slask O-Team        24P8500    886617  139.00  93.00  88.00           
 32  807 Stulíková Barbora    TJ Slavia Hradec KráSHK8552 C    9161  141.00 119.00  60.00         3 
 33 1133 Neuhäuserová LadislavUSK Praha           VSP8151 C    5641  143.00 145.00  64.00         4 
 34  473 Neradová Eva         KOB Chemopetrol LitvLIT8951 C    8115  145.00 137.00 132.00         4 
 35  968 Vokurková Marta      OOB TJ Tatran JablonTJN7950NCs 253111  147.00  83.00  92.00         2 
 36  779 Skripniková Petra    OK Sparta Praha     SCP8656 C   53159  149.00 101.00 128.00         5 
 37  849 Křížová Vendula      Sportcentrum Jičín  SJC8355 C   51563  151.00 123.00  12.00         4 
 38  264 Štěpánová Dita       KOB Dobruška        DOB7956 C    7226  153.00 125.00  84.00         5 
 39 1013 Kvapilová Lenka      SOK TJ Turnov       TUV8151 C    7707  155.00 153.00   4.00         8 
 40  713 Novotná Martina      OK 99 Hradec KrálovéPHK8255 C  416264  157.00 133.00 152.00         7 
 41 1321 Vakant                                                      159.00 155.00 160.00           
 42 1322 Vakant                                                      161.00 157.00 164.00           
 43 1323 Vakant                                                      163.00 159.00 168.00           
 44 1324 Vakant                                                      165.00 161.00 172.00           
 45 1325 Vakant                                                      167.00 163.00 176.00           
 46 1326 Vakant                                                      169.00 165.00 180.00           
 
Startovka etap: D21C        
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  268 Khýnová Radka        KOB Dobruška        DOB8750 C    7221   72.00 101.00  71.00         7 
  2  621 Blahutová Hanka      VŠSK MFF UK Praha   MFP7953 C   51928   74.00  89.00  99.00         1 
  3  551 Lennerová Hana       OK Lokomotiva PardubLPU8952 C           76.00 111.00 119.00         1 
  4  495 Peterková Viktorie   TJ Loko Liberec     LLI7551 C   51205   78.00 105.00 115.00         7 
  5  715 Tihonová Martina     OK 99 Hradec KrálovéPHK8651 C    9088   80.00  99.00  95.00         4 
  6  379 Augustinová Bohdana  OK Jilemnice        JIL8952 C   51116   82.00  93.00  91.00         6 
  7  178 Kameníková Kateřina  OK Jiskra Nový Bor  BOR7758 C    8441   84.00  95.00  87.00         0 
  8  537 Držková Markéta      OK Lokomotiva PardubLPU7670 C    9281   86.00  91.00 103.00         3 
  9  777 Havlínová Zuzana     OK Sparta Praha     SCP8150 C   51574   88.00  83.00  79.00           
 10  345 Pěluchová Daniela    K.O.B. Choceň       CHC8851 C    9549   90.00 103.00 123.00         3 
 11  601 Mesiarkinová Kamila  O-mikron            MBM8282 C 7200319   92.00  79.00  63.00         6 
 12  127 Zamrzlová Eva        Ekonom Praha Outdoor64C8751             94.00  85.00  83.00           
 13  287 Kalinová Markéta     VŠTJ Ekonom Praha   EKP8259 C  515409   96.00 113.00 127.00         2 
 14  542 Kadaňová Barbora     OK Lokomotiva PardubLPU8253 C    9868   98.00  81.00  67.00         3 
 15 1054 Müllerová Petra      OOB Vamberk         VAM9098 C 2045224  100.00 107.00 107.00         9 
 16  433 Procházková Zuzana   SKOB TJ Sokol KralupKPY8650.C    8580  102.00 109.00 135.00         1 
 17  536 Švíglerová Pavla     OK Lokomotiva PardubLPU7658 C  889272  104.00  97.00 139.00         1 
 18 1136 Venclová Veronika    OB T.J. Sokol ŽamberZAM8251 C 2053565  106.00  77.00 111.00         1 
 19  541 Klimplová Zuzana     OK Lokomotiva PardubLPU8151 C    9333  108.00 117.00  75.00         5 
 20  378 Erbanová Karolína    OK Jilemnice        JIL8851 C  425540  110.00 115.00 147.00         2 
 21  552 Nádvorníková Tereza  OK Lokomotiva PardubLPU8953 C    9249  112.00  87.00 131.00         1 
 22  176 Tučková Monika       OK Jiskra Nový Bor  BOR7650 C    8550  114.00 119.00 143.00         2 
 23  201 Šafářová Ivana       TJ Loko Česká TřebovCET8051 C    9724  116.00  75.00 151.00         2 
 24  540 Zitková Radka        OK Lokomotiva PardubLPU7958 C    9222  118.00  73.00  59.00         0 
 25 1303 Vakant                                                      120.00 121.00 155.00           
 26 1304 Vakant                                                      122.00 123.00 159.00           
 27 1305 Vakant                                                      124.00 125.00 163.00           
 28 1306 Vakant                                                      126.00 127.00 167.00           
 29 1307 Vakant                                                      128.00 129.00 171.00           
 30 1308 Vakant                                                      130.00 131.00 175.00           
 31 1309 Vakant                                                      132.00 133.00 179.00           
 
Startovka etap: D21E        
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  847 Šafka Brožková Dana  Sportcentrum Jičín  SJC8156 E  500266  100.00 112.00  70.00         2 
  2  719 Kosová Denisa        OK 99 Hradec KrálovéPHK9150 E  887904  102.00  96.00  50.00         5 
  3  760 Beržinská Soňa       KOB Start Blansko   SBK8554 C 1985526  104.00 138.00  86.00         0 
  4  240 Kolínová Kristýna    Oddíl OB Kotlářka   DKP8450 E 9000007  106.00 116.00 118.00         0 
  5  639 Kubátová Zuzka       SK LOB Nová Paka    NPA9151 C  515421  108.00 110.00 122.00         5 
  6 1146 Hlavová Jindra       SK Žabovřesky Brno  ZBM8989 R  515488  110.00 128.00  66.00         3 
  7  244 Plochová Dominika    Oddíl OB Kotlářka   DKP8651 C   51798  112.00 126.00 146.00         3 
  8   17 Haldin Vendula       Halden              21N8100    515020  114.00 130.00 114.00           
  9  677 Hrstková Vladěna     SK Praga            PGP8753 R  995881  116.00 136.00  54.00         9 
 10  557 Knapová Lenka        OK Lokomotiva PardubLPU9351 E 2011864  118.00 120.00  90.00         5 
 11   34 Gornicka-Antonowicz AUNTS Warszawa       28P6850    895015  120.00 146.00 142.00           
 12   20 Rybakovaite Kristina G-Sport             23L8650    929407  122.00 104.00  62.00           
 13  238 Jiřištová Zuzana     Oddíl OB Kotlářka   DKP8254 C    9054  124.00 132.00 102.00         3 
 14 1043 Horčičková Vendula   SK UP Olomouc       UOL9353 E  515413  126.00 114.00 130.00         9 
 15 1144 Mádlová Věra         SK Žabovřesky Brno  ZBM8951 E  995814  128.00 106.00 150.00         7 
 16 1131 Baldrianová Barbora  USK Praha           VSP7850 E    9784  130.00  98.00 106.00         9 
 17   64 Straube Hanka        USV TU Dresden      33D7350   7770777  132.00 134.00  82.00           
 18  328 Kašková Kateřina     OK Chrastava        CHA7850 C  887906  134.00 118.00  78.00         3 
 19  246 Dlouhá Marie         Oddíl OB Kotlářka   DKP8756 R 7875600  136.00 144.00  58.00         6 
 20   11 Pitirimova Olena     OK Slavutich        13U9050    895112  138.00 124.00 134.00           
 21 1042 Folbrechtová Šárka   OK Jiskra Nový Bor  BOR9051   1602628  140.00 100.00  98.00         2 
 22   15 Stevens Victoria     nebstone            15G8950    503545  142.00 108.00  38.00           
 23 1145 Kabáthová Eva        SK Žabovřesky Brno  ZBM8966 E 7200341  144.00 142.00 110.00         5 
 24  553 Knapová Jana         OK Lokomotiva PardubLPU9053 E  906217  146.00 140.00 138.00         4 
 25  248 Svobodná Šárka       Oddíl OB Kotlářka   DKP8850 C  887612  148.00 102.00  74.00         4 
 26  149 Košárková Iva        Přátelé orientačníhoAOP8152pRv  51568  150.00 150.00  46.00         0 
 27  804 Hepnerová Martina    TJ Slavia Hradec KráSHK8152 E 1398689  152.00 148.00  42.00         7 
 28   38 Gajda Monika         UNTS Warszawa       28P9050    899023  154.00 122.00  94.00           
 29 1357 Vakant                                                      156.00 152.00 154.00           
 30 1358 Vakant                                                      158.00 154.00 158.00           
 31 1359 Vakant                                                      160.00 156.00 162.00           
 32 1360 Vakant                                                      162.00 158.00 166.00           
 33 1361 Vakant                                                      164.00 160.00 170.00           
 34 1362 Vakant                                                      166.00 162.00 174.00           
 35 1363 Vakant                                                      168.00 164.00 126.00           
 
Startovka etap: D35         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1 1151 Sedláčková Jana      OOB SK Zbraslav     ZBP7654 C   53590    0.00  46.00   4.00           
  2  837 Škorpilová Jana      Sportcentrum Jičín  SJC7451 C  211303    2.00   0.00 120.00           
  3  458 Korpasová Ivana      TJ Lokomotiva IngstaLBM7362 C   52029    4.00   6.00 104.00           
  4 1126 Kučerová Marie       USK Praha           VSP7551 C   53546    6.00  20.00 156.00           
  5  534 Mrskočová Dana       OK Lokomotiva PardubLPU7356 C 2049512    8.00  58.00 112.00           
  6 1039 Binarová Jitka       SK UP Olomouc       UOL7751 C 2049585   10.00   2.00 152.00           
  7  189 Rusinová Alena       Ulita-HOBRA OrienteeBRU7152oCm 425507   12.00  10.00 100.00           
  8  369 Zabořilová Romana    OB Jenišovice       JEN7457 C    7775   14.00  60.00  84.00           
  9  105 Biolik Agnieszka     Bioliki             46P7700    871977   16.00   8.00 108.00           
 10 1173 Marholdová Martina   OB SK Zvole         ZVO7451 C  438635   18.00  22.00   0.00           
 11 1130 Gajdová Kristina     USK Praha           VSP7752 C   52283   20.00  76.00  72.00           
 12 1295 Asterová Jana        SKOB Slaný          SLA7451    442858   22.00  86.00 176.00           
 13  133 Humpolcová Jitka     Cirkus Čakovice     81C7350      4223   24.00  18.00  32.00           
 14  377 Malá Věra            OK Jilemnice        JIL7752 C    9077   26.00   4.00  56.00           
 15 1124 Zakouřilová Helena   USK Praha           VSP7453 C  232401   28.00         96.00           
 16  632 Švidrnochová Hana    SKOB Ostrava        MOV7751 C  436438   30.00  48.00  76.00           
 17  699 Chaloupská Pavlína   OK 99 Hradec KrálovéPHK7051 C  232255   32.00  62.00 132.00           
 18  931 Grycová Petra        KOS TJ Tesla Brno   TBM7467 C  230679   34.00  26.00  64.00           
 19   96 Vorlíčková Barbora   ŠK Sandberg Bratisla43S7651   2049984   36.00  28.00 140.00           
 20  200 Hájková Ludmila      TJ Loko Česká TřebovCET7554 C    9722   38.00  32.00 136.00           
 21  908 Macková Lenka        SK Kamenice         KAM7051 C    8623   40.00  74.00 128.00           
 22  619 Šimšová Jana         VŠSK MFF UK Praha   MFP7651 C  682683   42.00  30.00  40.00           
 23 1122 Trnková Dana         USK Praha           VSP7351 C 2021823   44.00  50.00  12.00           
 24  653 Nechanická Daniela   SK OS Nové Město n. OSN7557 C   51975   46.00  12.00  24.00           
 25  397 Valášková Šárka      SK Kamenice         KAM6951 C  232393   48.00  42.00  28.00           
 26 1125 Folprechtová KateřinaUSK Praha           VSP7460 C  416221   50.00  44.00  36.00           
 27 1162 Karásková Marcela    KOB ZPV Prostějov   ZPV6970 C  428201   52.00  52.00  68.00           
 28 1084 Martanová Daniela    Slavia Liberec orienVLI7452 C    8126   54.00  36.00  16.00           
 29  175 Jeřábková Tereza     OK Jiskra Nový Bor  BOR7563 C    8438   56.00  40.00  80.00           
 30 1127 Vakant                                                       58.00  14.00  20.00           
 31  260 Kubcová Lenka        KOB Dobruška        DOB7451 C    4224   60.00  56.00   8.00           
 32  706 Chvátilová Pavlína   OK 99 Hradec KrálovéPHK7450 C    9430   62.00  24.00  48.00           
 33  402 Žemlová Eva          SK Kamenice         KAM7550 C   52118   64.00  16.00 148.00           
 34  888 Kolářová Michaela    SKOB Slaný          SLA7351 C  981813   66.00  54.00  88.00           
 35  932 Milánová Jindřiška   KOS TJ Tesla Brno   TBM7475 C  416110   68.00  64.00 144.00           
 36   97 Urbanová Monika      ŠK Sandberg Bratisla43S7751   2027945   70.00  66.00  60.00           
 37  199 Kovářová Anna        TJ Loko Česká TřebovCET7552 C  339546   72.00  70.00  52.00           
 38 1129 Solarová Zuzana      USK Praha           VSP7750 C 2032115   74.00  38.00 116.00           
 39  910 Šklíbová Jana        SOOB Spartak RychnovSRK7651ěCn   9503   76.00  34.00  44.00           
 40  620 Pračková Zita        VŠSK MFF UK Praha   MFP7850 C 2045228   78.00  68.00 124.00           
 41  447 Vakant                                                       80.00  78.00 160.00           
 42 1292 Vakant                                                       82.00  80.00 164.00           
 43 1293 Vakant                                                       84.00  82.00 168.00           
 44 1294 Vakant                                                       86.00  84.00 172.00           
 45  390 Klinkerová Jitka     SK Kamenice         KAM6450 C   49155   88.00  72.00  92.00           
 46 1296 Vakant                                                       90.00  88.00 180.00           
 
Startovka etap: D40         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  737 Zobaníková Vladimíra TJ Sokol Radslavice RAD6850 C   49464    1.00  94.00  39.00           
  2  993 Nešporová Marie      OOB Třebíč          TTR7251 C   52242    3.00  68.00   0.00           
  3  797 Kroniková Jana       TJ Slavia Hradec KráSHK7350 C 2049540    5.00 138.00  99.00           
  4  696 Azebová Martina      OK 99 Hradec KrálovéPHK6757 C   49890    7.00 108.00  87.00           
  5  489 Žihlová Lucie        TJ Loko Liberec     LLI6952 C  434597    9.00  76.00 138.00           
  6  528 Čermáková Renata     OK Lokomotiva PardubLPU6553 C    9310   11.00 144.00 126.00           
  7  444 Hanáková Marta       Kometa Kralovice    KRL7151 C  207825   13.00  96.00  84.00           
  8 1032 Jeřábková Jana       SK UP Olomouc       UOL6954 C  361997   15.00 100.00  12.00           
  9  929 Hlaváčová Šárka      KOS TJ Tesla Brno   TBM7258 C   49656   17.00 122.00  30.00           
 10  144 Sedlářová Pavla      Přátelé orientačníhoAOP7052pCv  52664   19.00 158.00  36.00           
 11  396 Semíková Iva         SK Kamenice         KAM6850 C 2035702   21.00 120.00 132.00           
 12  135 Odehnalová Kamila    KOB Moira Brno      ABM7052 C  332950   23.00 134.00   9.00           
 13 1196 Hájková Magdalena    SOK TJ Turnov       TUV7351    411543   25.00        102.00           
 14  425 Eichlerová Jana      KOB Kamenický Šenov KAS7051 C    8229   27.00  70.00 105.00           
 15  834 Zlámalová Zdena      Sportcentrum Jičín  SJC7253 C    9962   29.00 154.00  45.00           
 16 1047 Klapalová Jana       OOB Vamberk         VAM6451 C    9681   31.00 112.00  48.00           
 17  218 Benešová Jaroslava   KOB Kladno          DKL7050 C   49647   33.00 114.00 129.00           
 18  702 Maňáková Silvie      OK 99 Hradec KrálovéPHK7151 C  224872   35.00  78.00  18.00           
 19  490 Hořáková Petra       TJ Loko Liberec     LLI6953 C    8547   37.00 146.00  60.00           
 20  532 Demlová Jitka        OK Lokomotiva PardubLPU6955 C    9656   39.00  74.00  90.00           
 21  319 Bartáková Eva        OK Chrastava        CHA7051 C  331779   41.00 142.00  63.00           
 22   70 Eckardt Cornelia     USV TU Dresden      33D6951    690719   43.00  80.00  42.00           
 23  155 Mielcová Elena       OOB TJ Baník OstravaAOV6951 C  896961   45.00 126.00   6.00           
 24  927 Grycová Jana         KOS TJ Tesla Brno   TBM6969 C   49412   47.00 152.00 123.00           
 25  146 Hájková Jitka        Přátelé orientačníhoAOP7150pCv 515407   49.00 124.00  81.00           
 26  398 Hankovcová Lenka     SK Kamenice         KAM7053 C  682099   51.00 150.00  33.00           
 27  342 Chaloupková Lenka    K.O.B. Choceň       CHC6951 C    9542   53.00 136.00  15.00           
 28  627 Bartošová Jana       MLOK Mariánské LázněMLA7051 C   51494   55.00  98.00   3.00           
 29 1059 Hiršová Marcela      VSK Mendelu Brno    VBM7079 C   53222   57.00  84.00  69.00           
 30  695 Kavalírová Kateřina  OK 99 Hradec KrálovéPHK6756 C    9833   59.00 132.00  51.00           
 31  487 Fürstová Katka       TJ Loko Liberec     LLI6950 C 2032126   61.00 130.00  93.00           
 32  533 Procházková AlexandraOK Lokomotiva PardubLPU7051 C  416258   63.00 128.00  54.00           
 33  596 Bendáková Jitka      OOB TJ Lokomotiva TrLTU6951 C  425571   65.00 116.00  96.00           
 34  870 Benešová Iva         SJH Jindřichův HradeSJH7051 C     109   67.00  82.00  66.00           
 35   44 Křivdová Lenka       Sportovní klub hasič2PC1350veh   9551ho 69.00  72.00 108.00           
 36  835 Janků Radka          Sportcentrum Jičín  SJC7353 C 2056264   71.00 110.00 114.00           
 37 1050 Vandasová Markéta    OOB Vamberk         VAM7250 C    9679   73.00 156.00 117.00           
 38  930 Kubáňová Jana        KOS TJ Tesla Brno   TBM7275 C  232025   75.00  90.00  75.00           
 39  219 Postolková Monika    KOB Kladno          DKL7053 C 2042542   77.00 160.00  57.00           
 40  703 Růžičková Kamila     OK 99 Hradec KrálovéPHK7153 C  336724   79.00 148.00 120.00           
 41  491 Paroulková Iva       TJ Loko Liberec     LLI7151 C  253147   81.00 106.00  24.00           
 42  615 Sieglová Dáša        VŠSK MFF UK Praha   MFP7050 C  443075   83.00  86.00 111.00           
 43  531 Kaplanová Iva        OK Lokomotiva PardubLPU6859 C  224882   85.00 104.00  21.00           
 44  147 Kostková Jana        Přátelé orientačníhoAOP7151pCv  52453   87.00  92.00 135.00           
 45  401 Škvorová Zuzana      SK Kamenice         KAM7350 C   52273   89.00  88.00  78.00           
 46  614 Pelikánová Lucie     VŠSK MFF UK Praha   MFP6950 C  410387   91.00 118.00  27.00           
 47  317 Gorčicová Ivana      OK Chrastava        CHA6550 C    8179   93.00 102.00 141.00           
 48  613 Forstová Lenka       VŠSK MFF UK Praha   MFP6850 C  410727   95.00 140.00  72.00           
 49 1249 Vakant                                                       97.00 162.00 144.00           
 50 1250 Vakant                                                       99.00 164.00 147.00           
 51 1251 Vakant                                                      101.00 166.00 150.00           
 52 1252 Vakant                                                      103.00 168.00 153.00           
 
Startovka etap: D45         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1 1171 Zimmerová Lenka      OB SK Zvole         ZVO6451 C  428220    0.00  42.00  55.00           
  2   32 Parfianowicz Joanna  UNTS Warszawa       28P6450    895011    2.00  34.00  64.00           
  3  905 Kosová Michaela      SOOB Spartak RychnovSRK6752ěCn 438611    4.00   4.00  49.00           
  4  460 Burdová Simona       KOB Děčín           LDC6851 C  440493    6.00  12.00  58.00           
  5  452 Hájková Iveta        SK SP Kylešovice    KYL6350 C  515180    8.00   0.00  22.00           
  6 1048 Müllerová Zorka      OOB Vamberk         VAM6767 C  981805   10.00   8.00  10.00           
  7  394 Šafková Petra        SK Kamenice         KAM6650 C   51278   12.00  44.00  67.00           
  8  960 Pustaiová Romana     OOB TJ Tatran JablonTJN6851NCs 434578   14.00   6.00  52.00           
  9  661 Ježková Regina       SK Praga            PGP6352 C    4227   16.00  10.00  13.00           
 10  340 Semrádová Jitka      K.O.B. Choceň       CHC6651 C  331708   18.00  20.00  76.00           
 11 1028 Poklopová Ivana      SK UP Olomouc       UOL6451 C   52451   20.00  54.00  85.00           
 12  595 Rückerová Olga       OOB TJ Lokomotiva TrLTU6751 C  205846   22.00  58.00  88.00           
 13  282 Koucká Ivana         VŠTJ Ekonom Praha   EKP6850 C  515195   24.00  14.00  82.00           
 14  771 Lohrová Hana         OK Sparta Praha     SCP6550 C   51556   26.00  50.00  79.00           
 15  205 Procházková Miluše   KOB Dobřichovice    DCE5450 C   51966   28.00  48.00  73.00           
 16  794 Thýnová Ivana        TJ Slavia Hradec KráSHK6651 C 2017663   30.00  24.00  70.00           
 17  529 Roudná Eva           OK Lokomotiva PardubLPU6554 C   51183   32.00   2.00  16.00           
 18  294 Kettnerová Lenka     TJ Sokol Hostivice  HCE6450 C  232490   34.00  28.00   4.00           
 19  646 Lisá Monika          SKOB Ostrov         ONO6750 C  682085   36.00  36.00   1.00           
 20  582 Matějková Martina    OOB TJ Lokomotiva TeLTP6850 C   52916   38.00  38.00   7.00           
 21  833 Zalabová Martina     Sportcentrum Jičín  SJC6657 C    9932   40.00  30.00  19.00           
 22   27 Cruse Katrin         SV Robotron Dresden 24D6556   2035206   42.00  32.00  25.00           
 23 1161 Jirková Renata       KOB ZPV Prostějov   ZPV6553 C   52427   44.00  40.00  61.00           
 24  341 Jelínková Marta      K.O.B. Choceň       CHC6751 C    9541   46.00  52.00  34.00           
 25 1030 Syslová Iva          OOB Třebíč          TTR6151             48.00  22.00  43.00           
 26  593 Hindráková Martina   OOB TJ Lokomotiva TrLTU6451 C 2017662   50.00  26.00  46.00           
 27  280 Šedivá Miroslava     VŠTJ Ekonom Praha   EKP5750 C   51604   52.00  46.00  40.00           
 28  770 Veljačiková Markéta  OK Sparta Praha     SCP6451 C  336735   54.00  18.00  37.00           
 29  206 Mrázová Pavla        KOB Dobřichovice    DCE5550 C    7868   56.00  16.00  31.00           
 30  792 Teplá Hana           TJ Slavia Hradec KráSHK6561 C    9125   58.00  56.00  28.00           
 31 1210 Vakant                                                       60.00  60.00  91.00           
 32 1211 Vakant                                                       62.00  62.00  94.00           
 33 1212 Vakant                                                       64.00  64.00  97.00           
 34 1213 Vakant                                                       66.00  66.00 100.00           
 35 1214 Vakant                                                       68.00  68.00 103.00           
 
Startovka etap: D50         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  641 Hartlová Blanka      TJ Aero Odolena VodaODV6350 C   51356   72.00  41.00  37.00           
  2  896 Vondráčková Zdeňka   TJ START Náchod     SNA6251 C    9608   74.00  55.00  10.00           
  3   51 Leideck Heike        USV TU Dresden      33D6250    620713   76.00  39.00  22.00           
  4  749 Voltrová Svatava     OK Roztoky          ROZ6150 C  438643   78.00  49.00  28.00           
  5  938 Klimešová Hana       Tempo Praha         TEP6150 C    4232   80.00  59.00  16.00           
  6  692 Kubíčková Marcela    OK 99 Hradec KrálovéPHK6251 C    9389   82.00  61.00   1.00           
  7  577 Kovářová Alena       OOB TJ Lokomotiva TeLTP6151 C  232914   84.00  57.00  19.00           
  8  957 Večeřová Ivana       OOB TJ Tatran JablonTJN6052NCs 232618   86.00  45.00   4.00           
  9  172 Jedličková Zdena     OK Jiskra Nový Bor  BOR6250 C    8467   88.00  63.00  34.00           
 10   23 Wróblewska Bogna     OK!Sport            23P5950    412226   90.00  47.00  25.00           
 11  592 Petrželová Alena     OOB TJ Lokomotiva TrLTU6351 C  405972   92.00  43.00  31.00           
 12  658 Syslová Drahomíra    SK Praga            PGP5650 C   52108   94.00  53.00   7.00           
 13  171 Kubátová Ivana       OK Jiskra Nový Bor  BOR6152 C    8464   96.00  51.00  13.00           
 14 1205 Vakant                                                       98.00  65.00  40.00           
 15 1206 Vakant                                                      100.00  67.00  43.00           
 16 1207 Vakant                                                      102.00  69.00  46.00           
 
Startovka etap: D55         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  659 Zelená Markéta       SK Praga            PGP5850 C   51862    1.00  26.00  62.00           
  2 1057 Dokoupilová Zuzana   VSK Mendelu Brno    VBM5754 C   53306    3.00   0.00 122.00           
  3 1027 Janošíková Jaroslava SK UP Olomouc       UOL5858 C   52426    5.00  28.00 102.00           
  4  952 Böhmová Eva          OOB TJ Tatran JablonTJN5450NCs 232515    7.00  22.00 106.00           
  5  522 Novotná Jiřina       OK Lokomotiva PardubLPU5654 C    9290    9.00  30.00 110.00           
  6  366 Kadečková Jana       OB Jenišovice       JEN5651 C  411563   11.00  10.00 114.00           
  7  228 Mrázková Ivana       Oddíl OB Kotlářka   DKP5650 C   51795   13.00   6.00  90.00           
  8  315 Vajcová Hana         OK Chrastava        CHA5651 C    8566   15.00  40.00  94.00           
  9  787 Fejlková Alice       TJ Slavia Hradec KráSHK5351 C    9107   17.00  12.00 118.00           
 10  895 Mikysková Hana       TJ START Náchod     SNA5651 C    7225   19.00  14.00 142.00           
 11  953 Lukavcová Lenka      OOB TJ Tatran JablonTJN5452NCs   8259   21.00        134.00           
 12  521 Klimplová Alena      OK Lokomotiva PardubLPU5551 C 1006614   23.00  20.00 138.00           
 13  207 Štrossová Jiřina     KOB Dobřichovice    DCE5650 C    7870   25.00  18.00  58.00           
 14  427 Flašarová Marie      KOB Český Krumlov   KCK5756 C   49615   27.00  24.00  66.00           
 15  365 Havlová Jaroslava    OB Jenišovice       JEN5452 C    4631   29.00  34.00  78.00           
 16  229 Dudová Hana          Oddíl OB Kotlářka   DKP5752 C   49892   31.00  32.00 126.00           
 17  314 Vakant                                                       33.00  16.00 130.00           
 18  956 Kuncová Jiřina       OOB TJ Tatran JablonTJN5752NCs   8257   35.00   4.00  70.00           
 19  790 Bláhová Luba         TJ Slavia Hradec KráSHK5852 C    9118   37.00  36.00  82.00           
 20  524 Víchová Ladislava    OK Lokomotiva PardubLPU5851 C  888601   39.00   2.00  74.00           
 21  765 Zavadilová Naďa      OK Sparta Praha     SCP5450    336750   41.00   8.00  86.00           
 22  893 Langrová Eva         TJ START Náchod     SNA5351 C    9612   43.00  38.00  98.00           
 23  689 Běhounová Jiřina     OK 99 Hradec KrálovéPHK5651 C    9401   45.00  42.00  54.00           
 24  767 Jahnová Helena       OK Sparta Praha     SCP5550 C   52760   47.00  44.00  50.00           
 25 1327 Vakant                                                       49.00  46.00 146.00           
 26 1328 Vakant                                                       51.00  48.00 150.00           
 27 1329 Vakant                                                       53.00  50.00 154.00           
 
Startovka etap: D60         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  169 Bartoňová Marie      OK Jiskra Nový Bor  BOR5351 C    8433   57.00  17.00  16.00           
  2  892 Rufferová Iva        TJ START Náchod     SNA5052      9620   59.00  23.00   8.00           
  3  227 Stehnová Hana        Oddíl OB Kotlářka   DKP5150 C   51799   61.00   9.00  24.00           
  4  991 Orálková Libuše      OOB Třebíč          TTR5351 C   52253   63.00  19.00  44.00           
  5 1076 Karmazínová Ivana    Slavia Liberec orienVLI5150 C   51216   65.00  27.00  56.00           
  6  250 Tvrdkova Eva         KrOB Rozmarýn LitoměDLT5251 C  303959   67.00  29.00  52.00           
  7    1 Rosen Miriam         GB O Squad          11G4950   9000999   69.00  11.00  48.00           
  8   14 Stevens Sue          nebstone            15G5350    221592   71.00  21.00  20.00           
  9 1112 Dohnalová Dana       USK Praha           VSP5050 C   51645   73.00   1.00   0.00           
 10  466 Neradová Alena       KOB Chemopetrol LitvLIT5051 C    8110   75.00  13.00  36.00           
 11 1016 Horynová Eva         SKOB Zlín           TZL5254 C    8930   77.00   3.00   4.00           
 12  363 Richtrová Jaroslava  OB Jenišovice       JEN5251 C    7776   79.00  15.00  12.00           
 13  375 Zlesáková Vlasta     OK Jilemnice        JIL5362 C    9068   81.00  25.00  40.00           
 14 1077 Pachnerová Jaroslava Slavia Liberec orienVLI5152 C    8283   83.00   5.00  32.00           
 15  253 Nedvídková Jitka     KrOB Rozmarýn LitoměDLT5151 C    5991   85.00   7.00  28.00           
 16 1197 Vakant                                                       87.00  31.00  60.00           
 17 1198 Vakant                                                       89.00  33.00  64.00           
 18 1199 Vakant                                                       91.00  35.00  68.00           
 
Startovka etap: D65         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  311 Kašková Eva          OK Chrastava        CHA4650 C    8152    1.00  58.00  29.00           
  2  984 Ryšavá Lubomíra      TJ Sokol Troja      TJP4750 C   53540    3.00  62.00  21.00           
  3 1181 Lohrová Jarmila      OK Sparta Praha     SCP4650    219220    5.00  66.00   9.00           
  4  167 Křtěnská Leontina    OK Jiskra Nový Bor  BOR4650 C    8549    7.00  56.00  13.00           
  5   72 Kopřivová Jitka      Uringa Sydney       38A4850    253387    9.00  64.00  25.00           
  6  422 Nejezchlebová Věra   KOB Kamenický Šenov KAS4551 C   51384   11.00  70.00  17.00           
  7  914 Suchánková Libuše    OOB TJ Slezan Opava SOP4851 C  446344   13.00  60.00   5.00           
  8  590 Kutáčková Stanislava OOB TJ Lokomotiva TrLTU4751 C  405955   15.00  68.00   1.00           
  9 1284 Vakant                                                       17.00  72.00  33.00           
 
Startovka etap: D70         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1   62 Grosse Ingrid        USV TU Dresden      33D3950      2237  116.00  90.00  41.00           
  2 1264 Vakant                                                      118.00  92.00  45.00           
  3 1265 Vakant                                                      120.00  94.00  49.00           
 
Startovka etap: H10         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  864 Dundáček Karel       SJH Jindřichův HradeSJH0401 C  420435    1.00  54.00  14.00           
  2  987 Prášil Tomáš         OOB Třebíč          TTR0501 C   51771    4.00  78.00  58.00           
  3  186 Rusin Vojtěch        Ulita-HOBRA OrienteeBRU0301oCm2011812    7.00  62.00  62.00           
  4  944 Řehoř Vojta          OOB TJ Tatran JablonTJN0303NCs2056291   10.00  60.00  82.00           
  5   83 Balogh Michal        ŠK Sandberg Bratisla43S0300   2028796   13.00  88.00  74.00           
  6 1070 Novotný Jaromír      Slavia Liberec orienVLI0300 C 2058474   16.00  52.00  22.00           
  7  480 Peterka Jakub        TJ Loko Liberec     LLI0404 C   51201   19.00  42.00  42.00           
  8 1193 Mellan Jonáš         SOK TJ Turnov       TUV0308    888622   22.00         46.00           
  9  829 Tesař Zdeněk         Sportcentrum Jičín  SJC0401 C 2053544   25.00  86.00  70.00           
 10  919 Gryc Ondřej          KOS TJ Tesla Brno   TBM0406 C  888648   28.00  92.00  66.00           
 11  747 Sedláček Jaroslav    OK Roztoky          ROZ0300 C    9982   31.00  44.00  10.00           
 12 1158 Karásek Matyáš       KOB ZPV Prostějov   ZPV0302 C  426397   34.00  68.00  18.00           
 13  606 Šimša Martin         VŠSK MFF UK Praha   MFP0300 B  218785   37.00  48.00   6.00           
 14  359 Zabořil Ondřej       OB Jenišovice       JEN0401 C    7780   40.00  76.00   2.00           
 15 1168 Marhold Přemysl      OB SK Zvole         ZVO0301 C 2023809   43.00  46.00  54.00           
 16  876 Venhoda Matěj        OK Jihlava          SJI0301 C   51770   46.00  84.00  94.00           
 17  300 Kolář Šimon          TJ Jiskra Hořice    HOR0400 C 2049536   49.00  50.00 102.00           
 18  943 Dejnožka Vojtěch     OOB TJ Tatran JablonTJN0300NCs2027224   52.00  72.00  38.00           
 19   85 Kukurugya Šimon      ŠK Sandberg Bratisla43S0402   2049991   55.00  70.00 110.00           
 20  642 Oncirk Jan           SKOB Ostrov         ONO0301 C  301500   58.00  74.00  26.00           
 21  308 Danko Štěpán         OK Chrastava        CHA0301 C 2049594   61.00  82.00  50.00           
 22  440 Hanák Ondřej         Kometa Kralovice    KRL0301 C   51474   64.00  56.00  90.00           
 23  153 Mielec Radomír       OOB TJ Baník OstravaAOV0301 C  920660   67.00  40.00  86.00           
 24  103 Biolik Emil          Bioliki             46P0300    981644   70.00  80.00  98.00           
 25  945 Tkáč Matěj           OOB TJ Tatran JablonTJN0401NCs2027207   73.00  90.00 118.00           
 26  830 Janků Štěpán         Sportcentrum Jičín  SJC0501 C 2056294   76.00  64.00 122.00           
 27   84 Urban Michal         ŠK Sandberg Bratisla43S0401   2027942   79.00  58.00  30.00           
 28  920 Milán Jakub          KOS TJ Tesla Brno   TBM0411 C  888640   82.00  66.00 106.00           
 29 1288 Vakant                                                       85.00  94.00 126.00           
 30 1289 Vakant                                                       88.00  96.00 130.00           
 31 1290 Vakant                                                       91.00  98.00 134.00           
 32 1291 Vakant                                                       94.00 100.00 138.00           
 33 1097 Trnka Martin jun     USK Praha           VSP0300 C 2021842                 78.00           
 34 1098 Zakouřil Matyáš      USK Praha           VSP0400 C  232616                114.00           
 35 1099 Trnka Marek          USK Praha           VSP0402 C 2021843                 34.00           
 
Startovka etap: H10L        
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1 1006 Houžvička David      SOK TJ Turnov       TUV0501    411380   43.00  46.00  55.00           
  2 1100 Vakant                                                       45.00  58.00  53.00           
  3  515 Kuhn Vojtěch         OK Lokomotiva PardubLPU0404 C 2049547   47.00  50.00  63.00           
  4  998 Nejezchleb Vojtěch   OOB TJ Turnov       TUR0501 C    4237   49.00  62.00  65.00           
  5 1101 Solar Adam           USK Praha           VSP0603 C 2021846   51.00         59.00           
  6  946 Dejnožka Martin      OOB TJ Tatran JablonTJN0600NCs2035718   53.00  54.00  51.00           
  7  481 Bradáč Václav        TJ Loko Liberec     LLI0600 C           55.00  44.00  47.00           
  8  130 Humpolec Martin      Cirkus Čakovice     81C0402      4220   57.00  56.00  45.00           
  9 1178 Hanuš Miroslav       OOB TJ Turnov       TUR0401      4242   59.00  48.00  61.00           
 10   30 Antonowicz Jan       UNTS Warszawa       28P0600    886672   61.00  60.00  57.00           
 11  997 Heřmánek Petr        OOB TJ Turnov       TUR0500 C    8020   63.00  52.00  49.00           
 12 1102 Vakant                                                       65.00  64.00  67.00           
 13 1222 Vakant                                                       67.00  68.00  69.00           
 14 1223 Vakant                                                       69.00  70.00  71.00           
 15 1224 Vakant                                                       71.00  72.00  73.00           
 16 1225 Vakant                                                       73.00  74.00  75.00           
 17 1185 Vřešťál Antonín      OOB TJ Turnov       TUR0604    416120          66.00                  
 
Startovka etap: H12         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1    7 Rázek Filip          OSMOL               13R0100              0.00  69.00  31.00           
  2  439 Hanák Jakub          Kometa Kralovice    KRL0201 C    8094    3.00 133.00  33.00           
  3  191 Kovář Lukáš          TJ Loko Česká TřebovCET0102 C 2035730    6.00 135.00  55.00           
  4  825 Franta Jonáš         Sportcentrum Jičín  SJC0201 B 2056299    9.00 125.00  83.00           
  5  386 Vakant                                                       12.00  77.00  69.00           
  6   80 Jonáš Adam           ŠK Sandberg Bratisla43S0101   2049987   15.00 149.00  79.00           
  7 1022 Šimek Štěpán         SK UP Olomouc       UOL0104 B   52729   18.00 109.00  13.00           
  8  296 Kuneš Vojtěch        TJ Jiskra Hořice    HOR0200 C 2032181   21.00 143.00  77.00           
  9  568 Bílý Jakub           OOB TJ Lokomotiva TeLTP0104 B  434575   24.00 117.00  59.00           
 10  479 Bradáč David         TJ Loko Liberec     LLI0203 B 2032132   27.00  85.00  61.00           
 11 1192 Hájek Kryštof        SOK TJ Turnov       TUV0203    886280   30.00         11.00           
 12  985 Nešpor Jan           OOB Třebíč          TTR0101 B  416215   33.00  67.00   5.00           
 13 1165 Marhold Ondřej       OB SK Zvole         ZVO0101 C 2023808   36.00 141.00  73.00           
 14  826 Tuma Matěj           Sportcentrum Jičín  SJC0202 B 2056295   39.00  75.00  67.00           
 15  356 Zabořil Vojta        OB Jenišovice       JEN0101 C   51543   42.00 151.00  87.00           
 16  383 Šafka Sebastian      SK Kamenice         KAM0101 B   51745   45.00  97.00  49.00           
 17  917 Milán Tomáš          KOS TJ Tesla Brno   TBM0111 B  443078   48.00 157.00  85.00           
 18   79 Balogh Matúš         ŠK Sandberg Bratisla43S0100   2028797   51.00  79.00  65.00           
 19  212 Melichna Matěj       KOB Kladno          DKL0102 C  336741   54.00 155.00  81.00           
 20  139 Kostka Jiří          Přátelé orientačníhoAOP0201pBv   8799   57.00  89.00   3.00           
 21  745 Svoboda Jáchym       OK Roztoky          ROZ0200 C    7943   60.00 131.00  63.00           
 22  736 Zobaník Radek        TJ Sokol Radslavice RAD0201 C   52665   63.00 107.00   7.00           
 23  298 Vávra Jakub          TJ Jiskra Hořice    HOR0202 C 2032106   66.00  81.00  57.00           
 24  567 Gilich Kryštof       OOB TJ Lokomotiva TeLTP0101 C  232908   69.00  83.00  89.00           
 25  478 Paroulek Lukáš       TJ Loko Liberec     LLI0201 B  253135   72.00 153.00  25.00           
 26  336 Švadlena Michal      K.O.B. Choceň       CHC0101 B 2011852   75.00 123.00  29.00           
 27  651 Nechanický Jan       SK OS Nové Město n. OSN0200 B  436433   78.00  71.00  51.00           
 28  224 Klaška Martin        Oddíl OB Kotlářka   DKP0100 B    9889   81.00 113.00  71.00           
 29 1157 Jirka Matyáš         KOB ZPV Prostějov   ZPV0201 C  206496   84.00 121.00  27.00           
 30  820 Zalaba Tomáš         Sportcentrum Jičín  SJC0101 B 2053545   87.00 139.00  43.00           
 31  382 Valášek Václav       SK Kamenice         KAM0100 B  336743   90.00 147.00  19.00           
 32   82 Kukurugya Matej      ŠK Sandberg Bratisla43S0103   2049990   93.00 129.00  39.00           
 33  623 Bartoš Václav        MLOK Mariánské LázněMLA0101 C  515060   96.00  73.00   9.00           
 34  464 Pavlík Ondřej        KOB Chemopetrol LitvLIT0101 C    8106   99.00  87.00  53.00           
 35 1091 Richtr Lukáš         KOS Slavia VŠ Plzeň VPM0204 B 2042518  102.00 111.00   1.00           
 36  604 Siegl Matyáš         VŠSK MFF UK Praha   MFP0103 B  443110  105.00  91.00  37.00           
 37 1166 Brachtl Adam         OB SK Zvole         ZVO0102 C  887903  108.00  95.00  35.00           
 38  297 Rücker Jan           TJ Jiskra Hořice    HOR0201 B 2025353  111.00 115.00  21.00           
 39  821 Mařádek Jiří         Sportcentrum Jičín  SJC0103 C     497  114.00  93.00  17.00           
 40  570 Riby Thomas          OOB TJ Lokomotiva TeLTP0202 C  897367  117.00 145.00  23.00           
 41  477 Hořák Jaroslav       TJ Loko Liberec     LLI0102 B 2032134  120.00 119.00  93.00           
 42  357 Valkoun Jaroslav     OB Jenišovice       JEN0102 C  411599  123.00 101.00  47.00           
 43  385 Hankovec Hugo        SK Kamenice         KAM0201 C  436446  126.00 127.00  91.00           
 44  916 Gryc Vojtěch         KOS TJ Tesla Brno   TBM0106 B  995867  129.00 105.00  45.00           
 45   81 Urban Matej          ŠK Sandberg Bratisla43S0102   2027944  132.00  99.00  15.00           
 46  603 Forst Antonín        VŠSK MFF UK Praha   MFP0101 C  218851  135.00 137.00  75.00           
 47  211 Kohout Václav        KOB Kladno          DKL0101 C   49642  138.00 103.00  41.00           
 48 1339 Vakant                                                      141.00 159.00  95.00           
 49 1340 Vakant                                                      144.00 161.00  97.00           
 50 1341 Vakant                                                      147.00 163.00  99.00           
 51 1342 Vakant                                                      150.00 165.00 101.00           
 52 1343 Vakant                                                      153.00 167.00 103.00           
 
Startovka etap: H14         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  738 Zobaník Michal       TJ Sokol Radslavice RAD9901 C   49440   54.00  91.00  33.00           
  2 1180 Karatsiolis Kryštof  OOB TJ Turnov       TUR9901    888618   57.00  69.00   1.00           
  3  733 Mašata Metoděj       OK 99 Hradec KrálovéPHK9905 B  207870   60.00  93.00  51.00           
  4  429 Matěj Konečný        KOB Český Krumlov   KCK9907 B   49616   63.00 101.00   7.00           
  5  818 Karásek Matěj        Sportcentrum Jičín  SJC0001 B 2025365   66.00  85.00  17.00           
  6  511 Roudný Martin        OK Lokomotiva PardubLPU0002 B  425543   69.00  89.00  53.00           
  7 1155 Jirka Mikuláš        KOB ZPV Prostějov   ZPV0000 B  301599   72.00 109.00  11.00           
  8  184 Rusin Jan            Ulita-HOBRA OrienteeBRU0001oBm 425510   75.00 111.00  23.00           
  9  475 Melichar Petr        TJ Loko Liberec     LLI0001 B   51203   78.00 113.00  19.00           
 10  982 Novotný Marek        OOB TJ Tatran JablonTJN9901NCs2049580   81.00 115.00  43.00           
 11  163 Pavlovec Dan         OK Jiskra Nový Bor  BOR0001 B    4372   84.00  87.00  45.00           
 12  732 Kavalír Jáchym       OK 99 Hradec KrálovéPHK9901 A    9830   87.00 107.00  31.00           
 13  152 Tesař Vojtěch        Přátelé orientačníhoAOP9900pBv 331752   90.00  99.00  37.00           
 14  913 Bořánek Michal       SK SKI-OB Šternberk STE0007 C 2032171   93.00  75.00  39.00           
 15 1045 Horčička Vít         SK UP Olomouc       UOL9919 B  682370   96.00 103.00  35.00           
 16  223 Postolka Jáchym      KOB Kladno          DKL9900 C  888621   99.00  73.00   9.00           
 17  351 Křivda Tomáš         K.O.B. Choceň       CHC9901 A 2025366  102.00 105.00  25.00           
 18  421 Škvor Ota            SK Kamenice         KAM9900 A  981828  105.00  67.00  29.00           
 19  936 Hlaváč Ondřej        KOS TJ Tesla Brno   TBM9901 B  232732  108.00  95.00  27.00           
 20  819 Semiginovský Šimon   Sportcentrum Jičín  SJC0005 C 2056271  111.00 117.00  47.00           
 21  510 Roudný Václav        OK Lokomotiva PardubLPU0001 B    9884  114.00 121.00  21.00           
 22 1156 Karásek Adam         KOB ZPV Prostějov   ZPV0001 B  428210  117.00  77.00  41.00           
 23  185 Volák Ondřej         Ulita-HOBRA OrienteeBRU0006oBm 425514  120.00  79.00  55.00           
 24  476 Bradáč Jakub         TJ Loko Liberec     LLI0002 B 2032105  123.00  81.00  49.00           
 25  942 Schindler Pavel      OOB TJ Tatran JablonTJN0000NCs   8255  126.00  83.00  13.00           
 26  162 Mareš Vít            OK Jiskra Nový Bor  BOR0000 B    4370  129.00 119.00  15.00           
 27  734 Chvátil Šimon        OK 99 Hradec KrálovéPHK9908 B 2035744  132.00  71.00   5.00           
 28 1164 Červenka Jakub       OB SK Zvole         ZVO0006 C 2023802  135.00  97.00   3.00           
 29 1315 Vakant                                                      138.00 123.00  57.00           
 30 1316 Vakant                                                      141.00 125.00  59.00           
 31 1317 Vakant                                                      144.00 127.00  61.00           
 32 1318 Vakant                                                      147.00 129.00  63.00           
 
Startovka etap: H16         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  600 Bendák Jan           OOB TJ Lokomotiva TrLTU9801 A  681889   99.00   7.00  70.00           
  2  684 Werner Michal        SK Praga            PGP9705 B  246900  101.00   5.00 142.00           
  3  288 Koucký Martin        VŠTJ Ekonom Praha   EKP9700 C 2032158  103.00  41.00  88.00           
  4  588 Matějka Lukáš        OOB TJ Lokomotiva TeLTP9802 A  682083  105.00  37.00  91.00           
  5  628 Bartoš Vojtěch       MLOK Mariánské LázněMLA9802 B 2059738  107.00  31.00 133.00           
  6  730 Faltejsek Jan        OK 99 Hradec KrálovéPHK9802 C    9464  109.00  43.00 157.00           
  7  418 Aschermann Daniel    SK Kamenice         KAM9801 B  232395  111.00  45.00 148.00           
  8  114 Sláma Dušan          Youth Team Slovakia 46S9608   2008508  113.00  15.00 112.00           
  9  222 Vakant                                                      115.00  51.00 160.00           
 10  884 Bořil Jan            OK Jihlava          SJI9700 A  232250  117.00  21.00 163.00           
 11  861 Zikmund Zdeněk       Sportcentrum Jičín  SJC9703 A 2045221  119.00  57.00 154.00           
 12  980 Janeček Mirek        OOB TJ Tatran JablonTJN9804NBs2027208  121.00  25.00  97.00           
 13  729 Maňák Michal         OK 99 Hradec KrálovéPHK9801 B  224890  123.00  53.00 103.00           
 14  419 Jíra Tomáš           SK Kamenice         KAM9802 A  207856  125.00  61.00  76.00           
 15   42 Wolowczyk Michal     UNTS Warszawa       28P9700   9200094  127.00   1.00 109.00           
 16 1020 Podmolík Josef       SKOB Zlín           TZL9701 A   53354  129.00  27.00 136.00           
 17  349 Semrád Ladislav      K.O.B. Choceň       CHC9701 A 2053577  131.00  49.00 121.00           
 18  112 Chupek Jakub         Youth Team Slovakia 46S9606   7200370  133.00  35.00  82.00           
 19  220 Šíma Vladislav       KOB Kladno          DKL9700 C  301697  135.00  13.00 115.00           
 20  500 Melichar Vojtěch     TJ Loko Liberec     LLI9802 A 7200375  137.00  29.00 139.00           
 21  161 Ptáček Patrik        BETA URSUS OrienteerBBM9800 A  980376  139.00  47.00 118.00           
 22  727 Růžička Adam         OK 99 Hradec KrálovéPHK9704 A  339544  141.00   9.00 127.00           
 23  420 Hausenblas Šimon     SK Kamenice         KAM9803 A  361923  143.00  11.00 124.00           
 24  180 Birnbaum Adam        OK Jiskra Nový Bor  BOR9802 B  682332  145.00  39.00  73.00           
 25 1067 Hirš Otakar          VSK Mendelu Brno    VBM9801 A 7200360  147.00   3.00 130.00           
 26  113 Franko Stanislav     Youth Team Slovakia 46S9607    416517  149.00  55.00 145.00           
 27  885 Frýba Dominik        OK Jihlava          SJI9702 A  253124  151.00  59.00 106.00           
 28  862 Doležal Vít          Sportcentrum Jičín  SJC9802 B    4742  153.00  19.00 100.00           
 29  979 Novák Filip          OOB TJ Tatran JablonTJN9801NBs2027217  155.00  63.00 151.00           
 30  221 Lukáš Marek          KOB Kladno          DKL9702 C  336745  157.00  33.00  85.00           
 31  731 Vandas Daniel        OK 99 Hradec KrálovéPHK9805   2053570  159.00  17.00  79.00           
 32  417 Valášek Jiří         SK Kamenice         KAM9700 A          161.00  23.00  94.00           
 33 1241 Vakant                                                      163.00  65.00 166.00           
 34 1242 Vakant                                                      165.00  67.00 169.00           
 35 1243 Vakant                                                      167.00  69.00 172.00           
 36 1244 Vakant                                                      169.00  71.00 175.00           
 
Startovka etap: H18         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  156 Mielec Jaromír       OOB TJ Baník OstravaAOV9701 A  515123  110.00   4.00 138.00           
  2  416 Kettner Vojtěch      SK Kamenice         KAM9601 A  897360  112.00   6.00  87.00           
  3   67 Müller Kurt          USV TU Dresden      33D9600   2023915  114.00  22.00 135.00           
  4  274 Preininger Kryštof   KOB Dobruška        DOB9601 C    7238  116.00   0.00  93.00           
  5  563 Jurica Jan           OK Lokomotiva PardubLPU9611 B  426320  118.00   8.00 129.00           
  6  463 Burda Matěj          KOB Děčín           LDC9602 B 7667667  120.00  30.00 126.00           
  7   98 Jonáš Martin         ŠK Sandberg Bratisla43S9601    515307  122.00  34.00  96.00           
  8  334 Nejman Stanislav     OK Chrastava        CHA9500 B  330671  124.00   2.00 132.00           
  9  107 Král Adam            Youth Team Slovakia 46S9601    406986  126.00  16.00 117.00           
 10  721 Mašata Matěj         OK 99 Hradec KrálovéPHK9601 A 2045215  128.00  18.00 162.00           
 11  883 Vacek Vojtěch        OK Jihlava          SJI9602 A  336769  130.00  12.00 111.00           
 12  348 Janeba Vladimír      K.O.B. Choceň       CHC9602 A    9572  132.00  20.00 123.00           
 13  976 Posselt Martin       OOB TJ Tatran JablonTJN9501NBs 232512  134.00  14.00 156.00           
 14  859 Štál Jan             Sportcentrum Jičín  SJC9601 A    4225  136.00  36.00 105.00           
 15  160 Ptáček Pavel         BETA URSUS OrienteerBBM9600 A  886286  138.00  32.00 102.00           
 16 1002 Grätsch Markus       OOB TJ Turnov       TUR9603   9080057  140.00  24.00 141.00           
 17  562 Kaplan Martin        OK Lokomotiva PardubLPU9609 A  887156  142.00  26.00 147.00           
 18   41 Wolowczyk Krzysztof  UNTS Warszawa       28P9501   9200095  144.00  28.00  90.00           
 19  108 Šmelík Martin        Youth Team Slovakia 46S9602    682340  146.00  44.00 159.00           
 20  561 Deml Tomáš           OK Lokomotiva PardubLPU9502 A  887928  148.00  50.00  99.00           
 21  722 Horáček Petr         OK 99 Hradec KrálovéPHK9602 A 2035705  150.00  46.00 120.00           
 22  882 Čech Jan             OK Jihlava          SJI9601 A 7003044  152.00  38.00 153.00           
 23  347 Křivda Martin        K.O.B. Choceň       CHC9501 A 2025344  154.00  48.00 165.00           
 24  977 Hájek Vojtěch        OOB TJ Tatran JablonTJN9502NBs 896978  156.00  42.00 114.00           
 25  860 Zlámal David         Sportcentrum Jičín  SJC9603 A 2053542  158.00  10.00 144.00           
 26  498 Fürst Matouš         TJ Loko Liberec     LLI9603 A 7003006  160.00  40.00 150.00           
 27 1232 Aster Tomáš          SKOB Slaný          SLA9602    442871  162.00  52.00 168.00           
 28 1233 Ptáček Martin        SOOB Spartak RychnovSRK9509ěAn 301112  164.00  54.00 171.00         9 
 29 1234 László David         OK Roztoky          ROZ9502 C  207854  166.00  56.00 174.00           
 30 1235 Vakant                                                      168.00  58.00 177.00           
 31  497 Labský Jan           TJ Loko Liberec     LLI9602 B  428203                108.00           
 
Startovka etap: H20         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  559 Zelinka Jan          OK Lokomotiva PardubLPU9405 B  207824    0.00 102.00  10.00           
  2  974 Pustai David         OOB TJ Tatran JablonTJN9301NBs 232645    2.00 104.00   7.00           
  3  346 Sháněl Jan           K.O.B. Choceň       CHC9402 A 2053589    4.00  96.00   1.00           
  4  858 Šmejc Jakub          Sportcentrum Jičín  SJC9401 A    9983    6.00 100.00   4.00           
  5  410 Prášek Přemysl       SK Kamenice         KAM9305 C  410392    8.00 106.00  19.00           
  6 1337 Vakant                                                       10.00 108.00  16.00           
  7  412 Vakant                                                       12.00  98.00  13.00           
  8 1338 Vakant                                                       14.00 110.00  22.00           
 
Startovka etap: H21A        
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  740 Henek Michal         SK Radioklub BlanskoRBK8605 C  515193   24.00  50.00  69.00           
  2  354 Korecký Miroslav     OOB SK Chrast       CHT7901 C  301360   26.00 164.00   7.00         4 
  3 1095 Hanč Petr            OOS TJ Spartak VrchlVRL8001 C  981811   28.00  62.00   5.00         8 
  4  801 Roman Paclík         TJ Slavia Hradec KráSHK7801 C    9137   30.00 104.00  95.00         1 
  5  234 Mrázek Jiří          Oddíl OB Kotlářka   DKP7911 C 7922111   32.00 116.00  13.00         3 
  6 1017 Podmolík Tomáš       SKOB Zlín           TZL6915 C  416048   34.00 120.00  79.00         5 
  7  879 Venhoda Milan        OK Jihlava          SJI7104 C  681888   36.00  38.00  11.00         3 
  8  261 Kolek Petr           KOB Dobruška        DOB7501 C  887908   38.00 138.00  19.00         5 
  9  718 Zelenka Tomáš        OK 99 Hradec KrálovéPHK9001 C  886259   40.00 110.00  85.00         2 
 10  404 Semík Vojtěch        SK Kamenice         KAM9100 C  995799   42.00  72.00  17.00         1 
 11 1052 Veverka Tomáš        OOB Vamberk         VAM8401 C    9669   44.00  92.00  65.00         6 
 12 1138 König Lukáš          SK Žabovřesky Brno  ZBM8001 C  999666   46.00 136.00 119.00         0 
 13  535 Držka Štěpán         OK Lokomotiva PardubLPU7604 C    9324   48.00 134.00  71.00         8 
 14  850 Prášil Ondřej        Sportcentrum Jičín  SJC8401 C    9705   50.00  58.00  73.00         0 
 15  757 Daněk Roman          KOB Start Blansko   SBK7541 C  811213   52.00 146.00  77.00         9 
 16  101 Gędziorowski Maciej  KU AZS WAT Warszawa 45P9000   1394895   54.00 126.00  31.00           
 17  242 Wagner Libor         Oddíl OB Kotlářka   DKP8511 C  301369   56.00  64.00  35.00         1 
 18  106 Šurgan Štefan        OOB TJ Turnov       TUR7900    515024   58.00 114.00  33.00         7 
 19   39 Anc Mateusz          UNTS Warszawa       28P9100    505097   60.00  42.00  87.00           
 20   57 Olunczek Andrei      USV TU Dresden      33D8401   1984051   62.00 148.00 115.00           
 21 1118 Bořánek Petr         USK Praha           VSP7000 C   51750   64.00 132.00 109.00         3 
 22  774 Khel Richard         OK Sparta Praha     SCP7500 C  416140   66.00 152.00 107.00         8 
 23  962 Vokurka Jan          OOB TJ Tatran JablonTJN7501NCs 253145   68.00 150.00 101.00         2 
 24  671 Sysel Ondřej         SK Praga            PGP8302 C   52105   70.00  68.00  51.00         6 
 25 1085 Pachner Pavel        Slavia Liberec orienVLI7503 C    8298   72.00 156.00  41.00         9 
 26  267 Khýn Vítězslav       KOB Dobruška        DOB8304 C    7210   74.00 106.00  83.00         8 
 27  701 Mašata Roman         OK 99 Hradec KrálovéPHK7107 C  515050   76.00  48.00  21.00         7 
 28  890 Fišer Jiří           OOB Slavia Praha    SLP8503 C 7111117   78.00 142.00 131.00         2 
 29  321 Schröter Pavel       OK Chrastava        CHA7203 C  301545   80.00 118.00  61.00         3 
 30  635 Novák Zdeněk         SK LOB Nová Paka    NPA7701 C    9694   82.00  76.00  37.00         4 
 31 1060 Kořan Pavel          VSK Mendelu Brno    VBM7401 C  889316   84.00 128.00 113.00         4 
 32  409 Rusý Tomáš           SK Kamenice         KAM9301 A 2051509   86.00 140.00  81.00         2 
 33  897 Sedlák Radek         TJ START Náchod     SNA7501 C  995872   88.00  88.00  49.00         6 
 34  995 Klusáček Matěj       OOB Třebíč          TTR8901 R  303927   90.00 124.00  15.00         7 
 35  618 Pračka Tomáš         VŠSK MFF UK Praha   MFP7302 C  448935   92.00  60.00  93.00         5 
 36  241 Johanovský Tomáš     Oddíl OB Kotlářka   DKP8500 C  889286   94.00  40.00  91.00         9 
 37 1139 Palas Jan            SK Žabovřesky Brno  ZBM8507 E  500267   96.00  96.00  75.00         3 
 38  545 Kafka Miloš          OK Lokomotiva PardubLPU8608 C  886290   98.00  94.00  23.00         3 
 39  853 Drobník Michal       Sportcentrum Jičín  SJC8709 C    9905  100.00 100.00  25.00         7 
 40  756 Kasal Vít            KOB Start Blansko   SBK7540 C 7770000  102.00  98.00 121.00         8 
 41  202 Hübner Jan           SK OB Chotěboř      CTB7902 C   51833  104.00 112.00  63.00         8 
 42  266 Janda Martin         KOB Dobruška        DOB8002 C  920696  106.00  44.00 127.00         4 
 43  716 Justa Pavel          OK 99 Hradec KrálovéPHK8701 C  995884  108.00 154.00 129.00         9 
 44  391 Kozák Petr           SK Kamenice         KAM6501 C   51733  110.00  46.00  53.00         7 
 45 1152 Pražák Jiří          OOB SK Zbraslav     ZBP7800 C   53583  112.00 102.00  89.00         2 
 46  249 Klaška Pavel         Oddíl OB Kotlářka   DKP9301 B 1700077  114.00  90.00 111.00         1 
 47 1137 Pátek Richard        SK Žabovřesky Brno  ZBM7609 C  976000  116.00  54.00  27.00         2 
 48  547 Vakant                                                      118.00  52.00  97.00           
 49   65 Meyer Jörg           USV TU Dresden      33D8300      6429  120.00  78.00  47.00           
 50  243 Ramba Jiří           Oddíl OB Kotlářka   DKP8606 C  231951  122.00 130.00  67.00         5 
 51  845 Kalenský Tomáš       Sportcentrum Jičín  SJC8015 C       1  124.00 158.00 103.00         2 
 52 1113 Hora Vladimír        USK Praha           VSP5100 C 7200325  126.00  66.00  45.00         7 
 53  773 Boudný Jan           OK Sparta Praha     SCP7417 C   51773  128.00  82.00  43.00         2 
 54  972 Picek Jan            OOB TJ Tatran JablonTJN9101NCs 416840  130.00  80.00  39.00         6 
 55  755 Urban Jan            KOB Start Blansko   SBK7537 C 1919191  132.00  56.00  29.00         6 
 56  663 Kondrát Martin       SK Praga            PGP6501 C   51840  134.00 160.00 123.00         7 
 57 1083 Martan Jiří          Slavia Liberec orienVLI7300 C    8129  136.00  86.00 105.00         0 
 58  263 Fátor Jan            KOB Dobruška        DOB7907 C  981808  138.00  70.00  55.00         2 
 59  709 Tihon Michal         OK 99 Hradec KrálovéPHK7905 C    9086  140.00  84.00  57.00         1 
 60  889 Šafka Jan            OOB Slavia Praha    SLP7704 C   51614  142.00  74.00  59.00         1 
 61  331 Němec Jan            OK Chrastava        CHA8606 C    4130  144.00 122.00 133.00         3 
 62  638 Bejr Zdeněk          SK LOB Nová Paka    NPA8401 C    9700  146.00 144.00  99.00         5 
 63 1061 Čech Viktor          VSK Mendelu Brno    VBM8001 C   53485  148.00 166.00   9.00         7 
 64  405 Šafka Daniel         SK Kamenice         KAM9105 C   53667  150.00 108.00 125.00         7 
 65  898 Nývlt Martin         TJ START Náchod     SNA8206 C 1207407  152.00 162.00 117.00         6 
 66 1230 Mátl Radek           Ekonom Praha Outdoor65C7900   2035153  154.00 170.00 135.00           
 67 1231 Vakant                                                      156.00 168.00 137.00           
 
Startovka etap: H21B        
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  841 Musil Pavel          Sportcentrum Jičín  SJC7705 C  995817   60.00   3.00 137.00         4 
  2 1012 Kvapil Petr          SOK TJ Turnov       TUV7402 C    8322   62.00  11.00 140.00         1 
  3   24 Drągowski Piotr      OK!Sport            23P8200    842664   64.00  19.00  53.00           
  4  555 Procházka Tomáš      OK Lokomotiva PardubLPU9110 C  981815   66.00  61.00  41.00         8 
  5  281 Koucký Roman         VŠTJ Ekonom Praha   EKP6301 C 2035738   68.00  13.00 131.00         0 
  6  154 Mielec Jaromír       OOB TJ Baník OstravaAOV6901 C  515430   70.00   9.00 107.00         0 
  7  840 Koťátko Zdeněk       Sportcentrum Jičín  SJC7701 C  500264   72.00  17.00  95.00         3 
  8    3 Frontela Angel       FRONTELA OK         12E7500   1999666   74.00  81.00 146.00           
  9  434 Klomínský Václav     SKOB TJ Sokol KralupKPY8700.C 2059735   76.00  67.00  44.00         2 
 10 1068 Jahn Petr            OB Vizovice         VIC8400 C    4247   78.00  27.00 110.00         2 
 11   19 Trimakas Gediminas   G-Sport             23L8500    851222   80.00   1.00  59.00           
 12  283 Rozkošný Karel       VŠTJ Ekonom Praha   EKP7900 C   51603   82.00  75.00  26.00         7 
 13  344 Sýkora Bohumil       K.O.B. Choceň       CHC8601 C    9563   84.00  45.00  86.00         0 
 14   16 Stevens George       nebstone            15G9100    503579   86.00  47.00  29.00           
 15  708 Potůček Michal       OK 99 Hradec KrálovéPHK7903 C 2027202   88.00  33.00 128.00         3 
 16  332 Vejstrk Daniel       OK Chrastava        CHA9105 C    8177   90.00  77.00 119.00         0 
 17  880 Prášil Aleš          OK Jihlava          SJI7415 C   52152   92.00  35.00  68.00         9 
 18  967 Zaoral Pedros        OOB TJ Tatran JablonTJN7904NCs 232631   94.00  43.00 113.00         6 
 19  471 Macek Jiří           KOB Chemopetrol LitvLIT8401 C    8107   96.00  73.00 122.00         5 
 20  940 Klimeš Ondřej        Tempo Praha         TEP9200 C    4234   98.00  51.00  17.00           
 21  778 Procházka Tomáš      OK Sparta Praha     SCP8200 C  515114  100.00  21.00 101.00         0 
 22  284 Vondra Vítězslav     VŠTJ Ekonom Praha   EKP7901 C          102.00  29.00  56.00           
 23    6 Tejero Alberto       FRONTELA OK         12E8500    340824  104.00  25.00  47.00           
 24  432 Procházka Vít        SKOB TJ Sokol KralupKPY8000.C  301149  106.00  53.00  89.00         6 
 25  585 Eiselt Jan           OOB TJ Lokomotiva TeLTP8801 C  682092  108.00  65.00  32.00         4 
 26  278 Šedivý Jiří          VŠTJ Ekonom Praha   EKP5500 C  682645  110.00  49.00  98.00         9 
 27   75 Wallner Jozef        KOBRA Bratislava    39S6800      8917  112.00  31.00  80.00           
 28 1062 Verner Tomáš         VSK Mendelu Brno    VBM8204 C   49679  114.00  57.00  38.00         7 
 29 1184 Vébr Jiří            SK Kotnov Tábor     KTA6901    515484  116.00  15.00 104.00           
 30  810 Chmelař Lukáš        TJ Slavia Hradec KráSHK9102   7003041  118.00  63.00  62.00           
 31    5 Velasco David        FRONTELA OK         12E7600   2024240  120.00  55.00  92.00           
 32  286 Kalina Miroslav      VŠTJ Ekonom Praha   EKP8211 C  515458  122.00  59.00  83.00         7 
 33  431 Kohl Jiří            SKOB TJ Sokol KralupKPY6201.C  301391  124.00  23.00 125.00         9 
 34  714 Veselý Ondřej        OK 99 Hradec KrálovéPHK8505 C 1602626  126.00  69.00  77.00         6 
 35  316 Gorčica Pavel        OK Chrastava        CHA6200 C    8174  128.00  41.00  71.00         9 
 36  881 Prošek Michal        OK Jihlava          SJI7823 C  888644  130.00  71.00 116.00         5 
 37  667 Voráček Michal       SK Praga            PGP8009 C    8009  132.00  87.00  20.00         5 
 38  969 Vančura Martin       OOB TJ Tatran JablonTJN8002NCs  51234  134.00  79.00  65.00         7 
 39  468 Pavlík Libor         KOB Chemopetrol LitvLIT7605 C    8124  136.00  37.00  74.00         4 
 40  844 Kazda Jiří           Sportcentrum Jičín  SJC8006 C    4298  138.00  39.00  35.00         0 
 41  508 Albl Miloslav        SK Los Mělník       LME7600 C  420455  140.00   5.00 143.00         7 
 42  839 Tomeš Petr           Sportcentrum Jičín  SJC7531 C  896967  142.00  83.00 134.00         4 
 43 1035 Binar Robert         SK UP Olomouc       UOL7500 C  681853  144.00  85.00  23.00         4 
 44 1283 Koleš Jan            OK Lokomotiva PardubLPU8610 C 1602619  146.00 111.00 182.00           
 45 1272 Vakant                                                      148.00  89.00 149.00           
 46 1273 Vakant                                                      150.00  91.00 152.00           
 47 1274 Vakant                                                      152.00  93.00 155.00           
 48 1275 Vakant                                                      154.00  95.00 158.00           
 49 1276 Vakant                                                      156.00  97.00 161.00           
 50 1277 Vakant                                                      158.00  99.00 164.00           
 51 1278 Vakant                                                      160.00 101.00 167.00           
 52 1279 Vakant                                                      162.00 103.00 170.00           
 53 1280 Vakant                                                      164.00 105.00 173.00           
 54 1281 Vakant                                                      166.00 107.00 176.00           
 55 1282 Vakant                                                      168.00 109.00 179.00           
 56  739 Ráb Martin           SK Radioklub BlanskoRBK8307 C   52059           7.00  50.00           
 
Startovka etap: H21C        
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  543 Zitka Adam           OK Lokomotiva PardubLPU8402 C    9241   43.00 154.00 165.00         2 
  2  116 Hríbik Miroslav      ŠK Hadveo Banská Bys51S8501   2300847   45.00 132.00 137.00           
  3  111 Krnáč Peter          TJ Mladosť Zvolen   52S7701   1771230   47.00 116.00  81.00           
  4  469 Moutvička Ondřej     KOB Chemopetrol LitvLIT8301 C    8125   49.00 122.00  77.00         8 
  5 1150 Vaněk Petr           OOB SK Zbraslav     ZBP7302 C  995800   51.00 148.00 157.00         2 
  6  554 Weisbauer Vojtěch    OK Lokomotiva PardubLPU9101 C    9252   53.00 120.00 133.00         2 
  7  265 Preininger Luděk     KOB Dobruška        DOB8001 C    7237   55.00 150.00 153.00         3 
  8  966 Pešík Michal         OOB TJ Tatran JablonTJN7701NCs2025338   57.00 152.00 125.00         3 
  9 1082 Řezáč Pavel          Slavia Liberec orienVLI6900 C  301152   59.00 126.00 109.00         8 
 10 1153 Laga Miroslav        OOB SK Zbraslav     ZBP7900 C   53582   61.00 134.00  97.00         3 
 11  546 Kutílek Jakub        OK Lokomotiva PardubLPU8609 C    9343   63.00 136.00 101.00         7 
 12  776 Dubec Pavel          OK Sparta Praha     SCP8003 C   51561   65.00 138.00 117.00         4 
 13  586 Hulha Lukáš          OOB TJ Lokomotiva TeLTP9405 C  682116   67.00 144.00  93.00         9 
 14  235 Mencl Pavel          Oddíl OB Kotlářka   DKP7912 C  515416   69.00 142.00  85.00         1 
 15 1036 Trávníček Jan        SK UP Olomouc       UOL7501 C  301557   71.00 112.00  89.00         5 
 16  602 Šrubař Michal        O-mikron            MBM8606 C 2051488   73.00 124.00 145.00         5 
 17  174 Jeřábek Petr         OK Jiskra Nový Bor  BOR7105 C    8439   75.00 146.00 141.00           
 18  617 Blahuta Marek        VŠSK MFF UK Praha   MFP7301 C  897349   77.00 114.00 113.00         1 
 19 1191 Horáček Matěj        SOK TJ Turnov       TUV8501      8067   79.00 110.00 149.00           
 20 1149 Toušek Filip         OOB SK Zbraslav     ZBP7102 C   53586   81.00 118.00 129.00         3 
 21  270 Lžíčař Martin        KOB Dobruška        DOB8803 C    7230   83.00 128.00 121.00         6 
 22  970 Pešík Marek          OOB TJ Tatran JablonTJN8301NCs 830713   85.00 130.00 161.00         4 
 23  430 Besta Lukáš          OOB TJ Sokol KosteleKNC8101lC  303945   87.00 140.00 105.00         3 
 24 1297 Vakant                                                       89.00 158.00 169.00           
 25 1298 Vakant                                                       91.00 160.00 173.00           
 26 1299 Vakant                                                       93.00 162.00 177.00           
 27 1300 Vakant                                                       95.00 156.00 181.00           
 
Startovka etap: H21E        
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  145 Košárek Pavel        Přátelé orientačníhoAOP7102pCv  52296    1.00   9.00 166.00         4 
  2  712 Vakant                                                        3.00   7.00  16.00           
  3  239 Janata Martin        Oddíl OB Kotlářka   DKP8306 E  888608    5.00 111.00 175.00         9 
  4  128 Vakant                                                        7.00  81.00  37.00           
  5  676 Sysel Ctibor         SK Praga            PGP8700 R   52106    9.00  25.00 118.00         5 
  6   18 Haldin Mats          Halden              21N7500    751539   11.00  27.00 112.00           
  7 1086 Horáček Michal       Slavia Liberec orienVLI7700 E  500290   13.00  73.00  31.00         4 
  8  798 Hepner David         TJ Slavia Hradec KráSHK7601 C 1008172   15.00  21.00 169.00         9 
  9  846 Mrázek Jan           Sportcentrum Jičín  SJC8102 E  771771   17.00  69.00 133.00         4 
 10  717 Panchártek Jan       OK 99 Hradec KrálovéPHK8802 R  553446   19.00  45.00 148.00         5 
 11  236 Tomeš Jaroslav       Oddíl OB Kotlářka   DKP8109 C  416025   21.00  15.00  79.00         6 
 12   56 Neumann Josef        USV TU Dresden      33D8400   1984123   23.00  65.00  22.00           
 13  662 Janovský Tomáš       SK Praga            PGP6401 C  515464   25.00  95.00  46.00         4 
 14 1119 Kučera Jan           USK Praha           VSP7302 C   51650   27.00  61.00 124.00         5 
 15   58 Vakant                                                       29.00  13.00 100.00           
 16  327 Kadavý Petr          OK Chrastava        CHA7800 C    8188   31.00  33.00  19.00         9 
 17  668 Procházka Jan        SK Praga            PGP8206 C  886265   33.00  29.00  97.00         9 
 18  150 Schuster Marek       Přátelé orientačníhoAOP9303pEv 995871   35.00  43.00  70.00         4 
 19 1080 Henych Petr          Slavia Liberec orienVLI6001 C  515132   37.00  59.00 106.00         4 
 20  796 Jedlička Michal      TJ Slavia Hradec KráSHK7309 R  500878   39.00  55.00  58.00         9 
 21  636 Antoš Filip          SK LOB Nová Paka    NPA8001 C    9698   41.00  97.00 157.00         0 
 22   36 Morawski Jacek       UNTS Warszawa       28P8900    886666   43.00  57.00  61.00           
 23  848 Žaloudek Petr        Sportcentrum Jičín  SJC8309 C 7890000   45.00  49.00  25.00         9 
 24  403 Pašek František      SK Kamenice         KAM7600 C  523000   47.00  35.00  85.00         0 
 25 1142 Bialožyt Michal      SK Žabovřesky Brno  ZBM8707 C  995883   49.00  51.00 142.00         0 
 26   59 Kettner Lukáš        SK Kamenice         KAM9403 A  887640   51.00  87.00 130.00           
 27  556 Procházka David      OK Lokomotiva PardubLPU9113 E  515162   53.00  39.00 172.00         2 
 28    9 Rybakov Oleksandr    OK Slavutich        13U8100    895119   55.00  53.00 151.00           
 29  679 Landovský Tomáš      SK Praga            PGP9103 C  910714   57.00  67.00  40.00         8 
 30   25 Dragowski Kuba       OK!Sport            23P9000    504413   59.00   5.00 121.00           
 31  674 Flašar Jan           SK Praga            PGP8610 E  887941   61.00  11.00 163.00         8 
 32  110 Piják Ondrej         KOBRA Bratislava    39S8204    533303   63.00   3.00  10.00           
 33 1088 Matějů Michal        Slavia Liberec orienVLI7702 C  887154   65.00  23.00  67.00         2 
 34  803 Weiner Jakub         TJ Slavia Hradec KráSHK7911 C    9140   67.00  71.00  28.00         2 
 35  852 Henych Martin        Sportcentrum Jičín  SJC8601 R  886514   69.00  19.00  55.00         7 
 36  707 Kadeřávek Petr       OK 99 Hradec KrálovéPHK7605 C    9399   71.00  17.00 109.00         5 
 37  245 Pospíšil Ondřej      Oddíl OB Kotlářka   DKP8717 C  336746   73.00  41.00  34.00         2 
 38   55 Kjäll Jonas          USV TU Dresden      33D8201     27523   75.00  37.00  52.00           
 39  994 Prášil Marek         OOB Třebíč          TTR7301 R  500580   77.00  75.00 115.00         1 
 40  670 Hora Vojtěch         SK Praga            PGP8301 C 1006283   79.00  63.00  91.00         4 
 41  494 Peterka Vojtěch      TJ Loko Liberec     LLI7502 C  515503   81.00  83.00  49.00         3 
 42  109 Papuga Miroslav      ATU Kosice          25S9002    886720   83.00   1.00 127.00           
 43  306 Luštický Martin      TJ Jiskra Hořice    HOR8700 C 2035709   85.00  31.00  94.00         2 
 44 1090 Škoda Jakub          Slavia Liberec orienVLI8800 R 1302790   87.00 109.00 145.00         9 
 45  808 Šabatka Zdeněk       TJ Slavia Hradec KráSHK8902 C    9189   89.00 105.00 136.00         1 
 46  634 Novák Jiří           SK LOB Nová Paka    NPA7502 C  682098   91.00  47.00  82.00         0 
 47   40 Parfianowicz Piotr   UNTS Warszawa       28P9400    842659   93.00 107.00 139.00           
 48  855 Kodeda Štěpán        Sportcentrum Jičín  SJC8818 E  515176   95.00  99.00 103.00         6 
 49  720 Petržela Jan         OK 99 Hradec KrálovéPHK9200 E  515402   97.00  93.00  73.00         5 
 50  411 Semík Ondřej         SK Kamenice         KAM9401 A  920683   99.00  85.00 160.00         9 
 51 1147 Nykodým Miloš        SK Žabovřesky Brno  ZBM9005 E  515163  101.00 101.00  64.00         4 
 52  233 Kolín Jan            Oddíl OB Kotlářka   DKP7701 C 9007701  103.00  91.00 154.00         0 
 53   13 Stevens Ben          nebstone            15G8700    503535  105.00  77.00  43.00           
 54  544 Lenner Miroslav      OK Lokomotiva PardubLPU8605 C    9278  107.00  89.00  88.00         8 
 55   10 Fesenko Andrii       OK Slavutich        13U8200    502261  109.00 103.00  76.00           
 56  672 Procházka Jan        SK Praga            PGP8407 E  515110  111.00  79.00  13.00         0 
 57 1355 Vakant                                                      113.00 113.00 178.00           
 58 1356 Vakant                                                      115.00 115.00 181.00           
 
Startovka etap: H35         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  198 Śafář Miroslav       TJ Loko Česká TřebovCET7001 C  232633   18.00 164.00  28.00           
  2 1087 Přinda Lukáš         Slavia Liberec orienVLI7701 C    8300   20.00 108.00  85.00           
  3 1128 Vakant                                                       22.00 100.00 106.00           
  4  909 Šklíba Jan           SOOB Spartak RychnovSRK7501ěCn   9811   24.00 136.00  55.00           
  5 1285 Vakant                                                       26.00 166.00 142.00           
  6  928 Milán Pavel          KOS TJ Tesla Brno   TBM7227 C   53242   28.00 148.00  94.00           
  7 1037 Smékal David         SK UP Olomouc       UOL7503 C  886282   30.00 132.00 133.00           
  8  400 Žemla Tomáš          SK Kamenice         KAM7105 C   51565   32.00 106.00 103.00           
  9  446 Hanák Petr           Kometa Kralovice    KRL7401 C    5600   34.00 144.00 112.00           
 10  647 Lisý Ondřej          SKOB Ostrov         ONO7100 C   52179   36.00  98.00  34.00           
 11   94 Urban Marek          ŠK Sandberg Bratisla43S7401   2027943   38.00 156.00  67.00           
 12 1195 Hájek Jan            SOK TJ Turnov       TUV7301      5788   40.00        115.00           
 13 1123 Zakouřil Václav      USK Praha           VSP7401 C   51724   42.00 152.00  73.00           
 14  538 Vodička Oldřich      OK Lokomotiva PardubLPU7715 C 2025371   44.00 114.00 139.00           
 15  836 Tesař Zdeněk         Sportcentrum Jičín  SJC7401 C 2053543   46.00 124.00  64.00           
 16  964 Dejnožka Jiří        OOB TJ Tatran JablonTJN7503NCs2027225   48.00 154.00 118.00           
 17  799 Svoboda Ondřej       TJ Slavia Hradec KráSHK7605 C    9135   50.00 122.00 130.00           
 18   74 Kniebügl Anton       KOBRA Bratislava    39S6400    416747   52.00  92.00 109.00           
 19  125 Mikluš Marián        Rapid Bratislava    47S7200    435208   54.00 110.00 100.00           
 20  933 Kubáň Pavel          KOS TJ Tesla Brno   TBM7506 C  232708   56.00 102.00 127.00           
 21  104 Biolik Grzegorz      Bioliki             46P7600    770327   58.00  96.00  79.00           
 22 1051 Netopil Libor        OOB Vamberk         VAM7401 C   52074   60.00 146.00  37.00           
 23 1120 Solar Jan            USK Praha           VSP7303 C 2032110   62.00 116.00  40.00           
 24  455 Karmazín Pavel       TJ Lokomotiva BerounLBE6800 C   52975   64.00 140.00  82.00           
 25  461 Gálus Igor           KOB Děčín           LDC7302 C 7400074   66.00 128.00  43.00           
 26  177 Nehasil David        OK Jiskra Nový Bor  BOR7713 C  995805   68.00 142.00  46.00           
 27  323 Polák Jaroslav       OK Chrastava        CHA7500 C    8186   70.00  94.00  31.00           
 28  190 Rusin Jan            Ulita-HOBRA OrienteeBRU7601oCm 425501   72.00 126.00  91.00           
 29   95 Vorlíček Peter       ŠK Sandberg Bratisla43S7501   2049993   74.00 120.00 124.00           
 30  926 Gryc Tomáš           KOS TJ Tesla Brno   TBM6903 C  995875   76.00 130.00  49.00           
 31 1011 Folprecht Eduard     SOK TJ Turnov       TUV7304 C    9056   78.00 112.00  58.00           
 32 1121 Průša Michal         USK Praha           VSP7310 C  553437   80.00 138.00 136.00           
 33  539 Václavek Jan         OK Lokomotiva PardubLPU7816 C 2025376   82.00 150.00  76.00           
 34  838 Hain Jan             Sportcentrum Jičín  SJC7502 C    9975   84.00 162.00 121.00           
 35  963 Pecka Vlastimil      OOB TJ Tatran JablonTJN7502NCs   8297   86.00 118.00  61.00           
 36 1034 Horký Jan            SK UP Olomouc       UOL7100 C 2020741   88.00 158.00  52.00           
 37  800 Slovák Miroslav      TJ Slavia Hradec KráSHK7704 C   51500   90.00 160.00  70.00           
 38  343 Švadlena Pavel       K.O.B. Choceň       CHC7502 C 2011854   92.00 134.00  88.00           
 39 1286 Vakant                                                       94.00 168.00 145.00           
 40 1287 Vakant                                                       96.00 170.00 148.00           
 41 1041 Kopecký David        SK UP Olomouc       UOL7800 C 2044889         104.00  97.00           
 
Startovka etap: H40         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  887 Kolář Tomáš          SKOB Slaný          SLA7103 C  887615   66.00  43.00  87.00           
  2  652 Nechanický Pavel     SK OS Nové Město n. OSN7209 C   51972   68.00  59.00 120.00           
  3  259 Kubec Martin         KOB Dobruška        DOB7002 C    7259   70.00  47.00 153.00           
  4 1117 Aschermann Jan       USK Praha           VSP6902 C   52284   72.00  63.00  99.00           
  5  305 Kolář Viktor         TJ Jiskra Hořice    HOR7300 C 2049537   74.00   7.00 132.00           
  6  399 Hankovec Petr        SK Kamenice         KAM7101 C  995898   76.00  23.00 102.00           
  7  705 Háp Petr             OK 99 Hradec KrálovéPHK7201 C    9367   78.00  19.00 159.00           
  8  583 Žejdlík Michal       OOB TJ Lokomotiva TeLTP7001 C  682100   80.00  15.00  63.00           
  9  665 Baldrian Petr        SK Praga            PGP7203 C    2460   82.00  21.00 126.00           
 10  232 Kalousek Jiří        Oddíl OB Kotlářka   DKP6901 C  443079   84.00   1.00  69.00           
 11 1172 Brachtl Daniel       OB SK Zvole         ZVO6902 C  887907   86.00  33.00  66.00           
 12  132 Humpolec Jakub       Cirkus Čakovice     81C7300      4222   88.00  55.00 144.00           
 13  492 Bradáč Stanislav     TJ Loko Liberec     LLI7201 C  434598   90.00  53.00 135.00           
 14  697 Cichý David          OK 99 Hradec KrálovéPHK7001 C  301638   92.00  49.00  93.00           
 15  907 Filip Libor          SOOB Spartak RychnovSRK7101ěCn   9500   94.00   5.00 141.00           
 16 1163 Karásek Martin       KOB ZPV Prostějov   ZPV7301 C  433096   96.00  51.00 105.00           
 17  100 Kijewski Jacek       KU AZS WAT Warszawa 45P7000    305987   98.00  17.00  84.00           
 18  318 Švancar Martin       OK Chrastava        CHA7000 C    8178  100.00  41.00  78.00           
 19  188 Volák Pavel          Ulita-HOBRA OrienteeBRU7001oCm 425515  102.00  39.00  90.00           
 20  793 Souček Karel         TJ Slavia Hradec KráSHK6601 C  553452  104.00  71.00 111.00           
 21  868 Dundáček Milan       SJH Jindřichův HradeSJH6902 C  331598  106.00  25.00 165.00           
 22   92 Jonáš Radoslav       ŠK Sandberg Bratisla43S6912    406911  108.00  69.00 114.00           
 23  700 Háp Pavel            OK 99 Hradec KrálovéPHK7101 C    9395  110.00  65.00 138.00           
 24   52 Kaufmann Torsten     USV TU Dresden      33D7100    941971  112.00   9.00 108.00           
 25  750 Svoboda Ondřej       OK Roztoky          ROZ7100 C   51593  114.00  31.00  60.00           
 26 1049 Adamovský Michal     OOB Vamberk         VAM7200 C    9852  116.00  57.00  81.00           
 27  961 Novotný Dušan        OOB TJ Tatran JablonTJN7002NCs 232502  118.00  61.00 129.00           
 28  704 Chvátil Jiří         OK 99 Hradec KrálovéPHK7200 C  336717  120.00  35.00  72.00           
 29  217 Lukáš Petr           KOB Kladno          DKL6902 C  336748  122.00  45.00  96.00           
 30  424 Eichler Petr         KOB Kamenický Šenov KAS6900 C   51385  124.00  13.00  75.00           
 31  445 Fišar Miroslav       Kometa Kralovice    KRL7201 C  232961  126.00   3.00 147.00           
 32  616 Šimša Jaromír        VŠSK MFF UK Praha   MFP7100 C   51712  128.00  37.00 150.00           
 33  795 Kohout Josef         TJ Slavia Hradec KráSHK6902 C 2017669  130.00  29.00 156.00           
 34  698 Faltejsek Pavel      OK 99 Hradec KrálovéPHK7003 C 2017671  132.00  11.00 123.00           
 35  869 Beneš Jan            SJH Jindřichův HradeSJH7001 C  336767  134.00  67.00 117.00           
 36   91 Balogh Richard       ŠK Sandberg Bratisla43S6900   2027941  136.00  27.00  57.00           
 37 1257 Vakant                                                      138.00  73.00 162.00           
 38 1258 Vakant                                                      140.00  75.00 171.00           
 39 1259 Vakant                                                      142.00  77.00 174.00           
 40 1260 Vakant                                                      144.00  79.00 177.00           
 41 1261 Vakant                                                      146.00  81.00 168.00           
 
Startovka etap: H45         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  143 Tesař Jiří           Přátelé orientačníhoAOP6702pCv 352349   42.00  10.00  72.00           
  2  631 Holec Honza          SKOB Ostrava        MOV6701 C  232417   44.00  30.00 122.00           
  3  173 Karvánek Petr        OK Jiskra Nový Bor  BOR6600 C    8513   46.00  38.00  76.00           
  4 1135 Levý Tomáš           OB T.J. Sokol ŽamberZAM6801 C  331587   48.00   4.00 124.00           
  5  772 Lohr Ivo             OK Sparta Praha     SCP6801 C  442853   50.00  60.00 118.00           
  6  645 Hájek Jiří           SKOB Ostrov         ONO6400 C  682072   52.00  36.00  84.00           
  7  579 Kovář Boris          OOB TJ Lokomotiva TeLTP6710 C  899153   54.00  26.00 152.00           
  8  389 Semík Luboš          SK Kamenice         KAM6201 C   52279   56.00  90.00  92.00           
  9 1116 Gajda Jan            USK Praha           VSP6801 C  515108   58.00  16.00 140.00           
 10 1009 Šritr Martin         SOK TJ Turnov       TUV6802 C  232388   60.00  24.00 112.00           
 11  906 Kos Michal           SOOB Spartak RychnovSRK6802ěCn 434581   62.00  20.00 126.00           
 12  216 Beneš Jan            KOB Kladno          DKL6600 C   49646   64.00   0.00  68.00           
 13  878 Rachůnek Stanislav   OK Jihlava          SJI6801 C  219258   66.00  76.00  82.00           
 14 1073 Ježek Ladislav       Slavia Liberec orienVLI4900 C  253372   68.00   8.00 110.00           
 15  159 Ptáček Pavel         BETA URSUS OrienteerBBM6508 C  980377   70.00  14.00 116.00           
 16   63 Gossel Heiko         USV TU Dresden      33D6500    990002   72.00  58.00 106.00           
 17  530 Kment Libor          OK Lokomotiva PardubLPU6703 C 2045218   74.00  84.00  98.00           
 18  694 Růžička Ivan         OK 99 Hradec KrálovéPHK6702 C  336760   76.00  52.00 166.00           
 19 1029 Šimek Roman          SK UP Olomouc       UOL6503 C   52733   78.00  94.00  96.00           
 20  231 Sanna Roberto        Oddíl OB Kotlářka   DKP6703 C  887925   80.00  46.00 102.00           
 21  924 Holík Marek          KOS TJ Tesla Brno   TBM6507 C  515455   82.00  42.00 104.00           
 22  594 Bendák Petr          OOB TJ Lokomotiva TrLTU6500 C  416285   84.00  96.00 100.00           
 23  454 Hájek Martin         SK SP Kylešovice    KYL6801 C 1396848   86.00  80.00 148.00           
 24  581 Pavel Petr           OOB TJ Lokomotiva TeLTP6806 C  897351   88.00  88.00  80.00           
 25  395 Škvor Martin         SK Kamenice         KAM6700 C   52267   90.00  28.00 130.00           
 26  867 Parkán Jiří          SJH Jindřichův HradeSJH6801 C   51140   92.00  18.00 136.00           
 27  791 Teplý Jiří           TJ Slavia Hradec KráSHK6401 C    9123   94.00  34.00 134.00           
 28  486 Fürst Aleš           TJ Loko Liberec     LLI6801 C  436961   96.00  62.00 114.00           
 29 1093 Richtr Aleš          KOS Slavia VŠ Plzeň VPM6601 C   51686   98.00  72.00 144.00           
 30  649 Vakant                                                      100.00  64.00  70.00           
 31   28 Cruse Kay            SV Robotron Dresden 24D6557   2035204  102.00  32.00  86.00           
 32  578 Bruner Luboš         OOB TJ Lokomotiva TeLTP6501 C  682114  104.00  68.00 132.00           
 33  393 Šafka Jan            SK Kamenice         KAM6604 C 1403413  106.00  50.00  78.00           
 34  612 Siegl Roman          VŠSK MFF UK Praha   MFP6700 C  443068  108.00   2.00 142.00           
 35   73 Hierweg Karol        KOBRA Bratislava    39S5800    406918  110.00   6.00 120.00           
 36  959 Žucha Jiří           OOB TJ Tatran JablonTJN6603NCs2017687  112.00  12.00 128.00           
 37   45 Křivda Ivan          Sportovní klub hasič2PC6700veh   9552ho114.00  74.00  74.00           
 38  626 Bartoš Luděk         MLOK Mariánské LázněMLA6701 C  888609  116.00  66.00 138.00           
 39  208 Pavlů Jaroslav       KOB Dobřichovice    DCE6100 C  232041  118.00  22.00 146.00           
 40   69 Drechsel Michael     USV TU Dresden      33D6501    651114  120.00  98.00 164.00           
 41  527 Procházka Radek      OK Lokomotiva PardubLPU6504 C  410783  122.00  44.00 156.00           
 42  693 Kavalír Karel        OK 99 Hradec KrálovéPHK6503 C    9378  124.00  92.00 108.00           
 43 1031 Jeřábek Petr         SK UP Olomouc       UOL6702 C  361946  126.00  54.00 154.00           
 44  230 Klaška Pavel         Oddíl OB Kotlářka   DKP6500 C    8650  128.00  86.00 160.00           
 45  925 Gryc Jan             KOS TJ Tesla Brno   TBM6709 C   53233  130.00  82.00 162.00           
 46  591 Petržela Pavel       OOB TJ Lokomotiva TrLTU6301 C  405971  132.00  56.00 158.00           
 47  453 Hájek Marek          SK SP Kylešovice    KYL6800 C  515146  134.00  40.00  90.00           
 48  580 Bílý Petr            OOB TJ Lokomotiva TeLTP6805 C   51279  136.00  48.00  94.00           
 49 1170 Valla Zdeněk         OB SK Zvole         ZVO6431 C 2031359  138.00  78.00  88.00           
 50  392 Valášek Petr         SK Kamenice         KAM6600 C  232245  140.00  70.00 150.00           
 51 1215 Vakant                                                      142.00 100.00 168.00           
 52 1216 Vakant                                                      144.00 102.00 170.00           
 53 1217 Vakant                                                      146.00 104.00 172.00           
 54 1218 Vakant                                                      148.00 106.00 174.00           
 55 1219 Vakant                                                      150.00 108.00 176.00           
 56 1220 Vakant                                                      152.00 110.00 178.00           
 57 1221 Vakant                                                      154.00 112.00 180.00           
 
Startovka etap: H50         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  506 Mellan Martin        SOK TJ Turnov       TUV6304    411583    0.00         57.00           
  2  992 Nešpor Jan           OOB Třebíč          TTR6101 C  995847    2.00   3.00  15.00           
  3  923 Hlaváč Jiří          KOS TJ Tesla Brno   TBM6116 C  515497    4.00  29.00  36.00           
  4 1183 Kršák Karel          OB Vizovice         VIC5902     51515    6.00   5.00  66.00           
  5   31 Wolowczyk Marek      UNTS Warszawa       28P6300   1393090    8.00  25.00   6.00           
  6  939 Klimeš Petr          Tempo Praha         TEP6300 C    4233   10.00  47.00  21.00           
  7  293 Kettner Pavel        TJ Sokol Hostivice  HCE5900 C  515105   12.00   1.00  42.00           
  8  768 Hošek Ladislav       OK Sparta Praha     SCP6001 C   52115   14.00  49.00  27.00           
  9  339 Janeba Petr          K.O.B. Choceň       CHC6001 C    9573   16.00  45.00  33.00           
 10  660 Kožina Petr          SK Praga            PGP6000 C   51632   18.00  39.00  72.00           
 11  526 Roudný Václav        OK Lokomotiva PardubLPU6102 C    9277   20.00  55.00  81.00           
 12  302 Vávra Radek          TJ Jiskra Hořice    HOR6301 C           22.00  51.00  45.00           
 13  576 Kovář Karel          OOB TJ Lokomotiva TeLTP6102 C  682080   24.00  53.00  84.00           
 14  376 Malý Evžen           OK Jilemnice        JIL6102 C    9070   26.00  17.00  87.00           
 15  691 Vykysalý Miroslav    OK 99 Hradec KrálovéPHK5902 C    9457   28.00  37.00  69.00           
 16   99 Chachurski Ryszard   KU AZS WAT Warszawa 45P6300   1963012   30.00  27.00  12.00           
 17  958 Schindler Jiří       OOB TJ Tatran JablonTJN6301NCs 416828   32.00  15.00  60.00           
 18  769 Veljačik Pavel       OK Sparta Praha     SCP6200 C   49889   34.00  13.00  75.00           
 19   22 Drągowski Robert     OK!Sport            23P5900    887222   36.00  31.00  54.00           
 20  457 Korpas Jaroslav      TJ Lokomotiva IngstaLBM6113 C   52063   38.00   9.00  24.00           
 21 1058 Hirš Libor           VSK Mendelu Brno    VBM6000 C   53221   40.00   7.00   9.00           
 22   48 Nieke Hagen          USV TU Dresden      33D4400    630617   42.00  43.00  18.00           
 23  483 Hoidekr Pavel        TJ Loko Liberec     LLI5901 C   51209   44.00  11.00   3.00           
 24  525 Novotný Miroslav     OK Lokomotiva PardubLPU5905 C  301183   46.00  23.00  48.00           
 25  303 Vávra Martin         TJ Jiskra Hořice    HOR6302 C    9007   48.00  19.00  78.00           
 26  575 Hulha Karel          OOB TJ Lokomotiva TeLTP6001 C   52927   50.00  21.00  51.00           
 27  764 Přeček Zdeněk        OK Sparta Praha     SCP5200    500289   52.00  35.00  63.00           
 28  610 Forst Libor          VŠSK MFF UK Praha   MFP6301 C  303939   54.00  33.00  30.00           
 29  640 Hartl Zdeněk         TJ Aero Odolena VodaODV6300 C   52121   56.00  41.00  39.00           
 30 1203 Neumann Jaroslav     SK SKI-OB Šternberk STE5902 C    8276   58.00  57.00  90.00           
 31 1204 Vakant                                                       60.00  59.00  93.00           
 
Startovka etap: H55         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  766 Jahn Pavel           OK Sparta Praha     SCP5500 C  682101   64.00  65.00  42.00           
  2  690 Běhoun Pavel         OK 99 Hradec KrálovéPHK5701 C    9400   66.00  67.00  58.00           
  3   50 Gerhardt Joachim     USV TU Dresden      33D5800      2249   68.00  95.00  66.00           
  4  279 Adrián Petr          VŠTJ Ekonom Praha   EKP5600 C   51314   70.00  97.00  26.00           
  5  204 Jaroš Vladimír       KOB Dobřichovice    DCE5400 C   51973   72.00  83.00   2.00           
  6  170 Zenker Norbert       USV TU Dresden      33D5430    582249   74.00  73.00  78.00           
  7  788 Filip Aleš           TJ Slavia Hradec KráSHK5501 C 2058468   76.00  99.00  74.00           
  8  954 Kunc Radovan         OOB TJ Tatran JablonTJN5549NCs   8249   78.00 107.00  82.00           
  9 1160 Jirka Jiří           KOB ZPV Prostějov   ZPV5501 C   52428   80.00  77.00  54.00           
 10  313 Kaška Rudolf         OK Chrastava        CHA5500 C    8167   82.00  79.00  38.00           
 11  523 Vícha Vladimír       OK Lokomotiva PardubLPU5801 C    9228   84.00  89.00  34.00           
 12  832 Beneš Josef          Sportcentrum Jičín  SJC5801 C    9907   86.00  93.00  30.00           
 13  955 Horák Petr           OOB TJ Tatran JablonTJN5602NCs2056301   88.00 101.00  22.00           
 14  426 Flašar Jan           KOB Český Krumlov   KCK5701 C   49614   90.00  81.00  18.00           
 15   21 Wróblewski Tadeusz   OK!Sport            23P5800    412238   92.00  85.00  50.00           
 16  574 Eiselt Miloš         OOB TJ Lokomotiva TeLTP5802 C  682076   94.00  91.00  14.00           
 17  630 Ryšavý Jiří          SKOB Ostrava        MOV5803 C   52776   96.00  71.00  46.00           
 18  657 Sysel Zdeněk         SK Praga            PGP5200 C   52107   98.00  87.00   6.00           
 19  894 Langr Stanislav      TJ START Náchod     SNA5403 C    9633  100.00  69.00  10.00           
 20  301 Škorpil Martin       TJ Jiskra Hořice    HOR5700 C 2011900  102.00 103.00  70.00           
 21  951 Böhm Karel           OOB TJ Tatran JablonTJN5101NCs 416833  104.00  75.00  62.00           
 22  520 Klimpl Petr          OK Lokomotiva PardubLPU5401 C    9201  106.00 105.00  86.00           
 23 1200 Drobník Ivan         Slavia Liberec orienVLI5601 C    9902  108.00 109.00  90.00           
 24 1201 Vakant                                                      110.00 111.00  94.00           
 25 1202 Vakant                                                      112.00 113.00  98.00           
 
Startovka etap: H60         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  374 Erlebach Josef       OK Jilemnice        JIL5201 C    9774    1.00  19.00  71.00           
  2  361 Kadečka Jiří         OB Jenišovice       JEN5002 C  411580    3.00  11.00  95.00           
  3   76 Frenzel Michael      Braunschweiger MTV 141D4300    501913    5.00  33.00  67.00           
  4  950 Lukavec Míla         OOB TJ Tatran JablonTJN4901NCs   8258    7.00  21.00  59.00           
  5  786 Fejlek Vojtěch       TJ Slavia Hradec KráSHK5202 C    9104    9.00  39.00  57.00           
  6  158 Ptáček Ladislav      BETA URSUS OrienteerBBM5300 C  219273   11.00  41.00  87.00           
  7  197 Pilgr Bohuslav       TJ Loko Česká TřebovCET5101 C    9721   13.00  29.00 103.00           
  8 1074 Karmazín Petr        Slavia Liberec orienVLI4901 C  361986   15.00  45.00  81.00           
  9  364 Jedlička Miroslav    OB Jenišovice       JEN5301 C  336709   17.00  35.00  75.00           
 10 1111 Uher Petr            USK Praha           VSP5001 C   51741   19.00  23.00  99.00           
 11  252 Babický Tomáš        KrOB Rozmarýn LitoměDLT5001 C    8890   21.00  31.00  97.00           
 12  312 Barták Jiří          OK Chrastava        CHA5100 C    8161   23.00  15.00  65.00           
 13  474 Šikola Alexej        OOB TJ LIAZ JablonecLJN5301sou 446348   25.00  13.00  61.00           
 14   78 Ziesche Juergen      Braunschweiger MTV 141D5001    236105   27.00  53.00  89.00           
 15  226 Stehno Pavel         Oddíl OB Kotlářka   DKP4900 C   51760   29.00   5.00  69.00           
 16    2 Rosen David          GB O Squad          11G5300    503221   31.00   1.00  73.00           
 17  168 Švihovský Jaroslav   OK Jiskra Nový Bor  BOR5003 C    8533   33.00   7.00  53.00           
 18  360 Richtr Jiří          OB Jenišovice       JEN5001 C    7777   35.00  27.00  91.00           
 19  763 Hojný Oldřich        OK Sparta Praha     SCP5201 C   52111   37.00   3.00  55.00           
 20  990 Orálek Miroslav      OOB Třebíč          TTR5201 C   52252   39.00   9.00  51.00           
 21  196 Čípa Jiří            TJ Loko Česká TřebovCET5002 C    9725   41.00  49.00  83.00           
 22 1075 Přinda Oldřich       Slavia Liberec orienVLI5101 C 1302773   43.00  25.00 101.00           
 23  362 Bárta Miroslav       OB Jenišovice       JEN5201 C    7778   45.00  47.00  63.00           
 24   77 Genderjahn Ludwig    Braunschweiger MTV 141D4800      6519   47.00  17.00  93.00           
 25 1110 Hořínek Jaroslav     USK Praha           VSP5000 C   51643   49.00  43.00  79.00           
 26  257 Tvrdek Vojtěch       KrOB Rozmarýn LitoměDLT5201 C   51283   51.00  51.00  77.00           
 27  291 Wald František       VŠTJ Stavební fakultFSP5300 C   49606   53.00  37.00  85.00           
 28 1236 Peterka František    TJ Sokol Troja      TJP4900 C    8861   55.00  55.00 105.00           
 29 1237 Vakant                                                       57.00  57.00 107.00           
 30 1238 Vakant                                                       59.00  59.00 109.00           
 31 1239 Vakant                                                       61.00  61.00 111.00           
 32 1240 Vakant                                                       63.00  63.00 113.00           
 
Startovka etap: H65         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  904 Hrobař Rudolf        SOOB Spartak RychnovSRK4702ěCn   9798   69.00  28.00  39.00           
  2  482 Peterka Josef        TJ Loko Liberec     LLI4702 C   51204   71.00  34.00  36.00           
  3  983 Ryšavý Vít           TJ Sokol Troja      TJP4700 C   51332   73.00  18.00   9.00           
  4 1008 Pospíšil Jiří        SOK TJ Turnov       TUV4701 C    8323   75.00  14.00   3.00           
  5  423 Nejezchleba Jiří     KOB Kamenický Šenov KAS4600 C    8235   77.00  24.00  12.00           
  6   49 Müller Rainer        USV TU Dresden      33D4500   2222222   79.00  12.00  30.00           
  7  203 Paul Josef           KOB Dobřichovice    DCE4401 C  301171   81.00  30.00  33.00           
  8 1056 Dokoupil Vladimír    VSK Mendelu Brno    VBM4806 C   53305   83.00  38.00  42.00           
  9  625 Fišák Jan            MLOK Mariánské LázněMLA4401 C    7882   85.00  36.00  24.00           
 10  656 Zelený Vladimír      SK Praga            PGP4800 C   51863   87.00  16.00   0.00           
 11  762 Novák Miloš          OK Sparta Praha     SCP4600 C   52299   89.00  32.00  21.00           
 12  373 Zlesák Zdeněk        OK Jilemnice        JIL4701 C    9066   91.00  10.00   6.00           
 13  338 Švadlena Jiří        K.O.B. Choceň       CHC4601 C    9554   93.00  20.00  18.00           
 14 1182 Pospíšil Jaromír     UNITOP SKP Žďár nad PZR4417     51994   95.00  22.00  27.00           
 15 1055 Bauer Emil           VSK Mendelu Brno    VBM4410 C   49651   97.00  26.00  15.00           
 16 1256 Vakant                                                       99.00  40.00  45.00           
 
Startovka etap: H70         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  866 Gřunděl Ivan         SJH Jindřichův HradeSJH4201 C  331289   21.00  51.00  97.00           
  2 1109 Dohnal Josef         USK Praha           VSP4300 C   51743   23.00  69.00  76.00           
  3  922 Dufek Jan            KOS TJ Tesla Brno   TBM4231 C   53230   25.00  63.00  94.00           
  4  831 Havlík Jaroslav      Sportcentrum Jičín  SJC3601 C 9005225   27.00  61.00 109.00           
  5  225 Procházka Zdenko     Oddíl OB Kotlářka   DKP4300 C   51800   29.00  67.00 100.00           
  6 1177 Vyškovský Ivan       TJ Zbrojovka Vsetín ZVS4301 C  416129   31.00  53.00  91.00           
  7   46 Vřešťál Jan          Vrestal             2QC3900      4217   33.00  47.00  79.00           
  8  290 Čadil Jan            VŠTJ Stavební fakultFSP4300 C   53267   35.00  55.00 106.00           
  9  949 Picek Jan            OOB TJ Tatran JablonTJN4000NCs 434577   37.00  71.00  88.00           
 10  518 Málek Josef          OK Lokomotiva PardubLPU3901 C  416268   39.00  59.00  85.00           
 11  142 Sedlář Vladimír      Přátelé orientačníhoAOP4201pCv 889315   41.00  57.00 112.00           
 12  785 Máslo Miroslav       TJ Slavia Hradec KráSHK4001 C    9103   43.00  45.00 103.00           
 13   47 Conrad Helmut        USV TU Dresden      33D4000   7501901   45.00  65.00  82.00           
 14  948 Petrželka Pavel      OOB TJ Tatran JablonTJN3800NCs  52900   47.00  49.00 115.00           
 15 1253 Vakant                                                       49.00  73.00 118.00           
 16 1254 Vakant                                                       51.00  75.00 121.00           
 17 1255 Vakant                                                       53.00  77.00 124.00           
 
Startovka etap: H75         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  289 Hanák Milan          VŠTJ Stavební fakultFSP3400 C   51964  124.00  81.00  57.00           
  2  166 Vakant                                                      126.00  83.00  60.00           
  3 1319 Vakant                                                      128.00  85.00  63.00           
  4 1320 Vakant                                                      130.00  87.00  66.00           
 
Startovka etap: HDR         
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1    8 Rázek Adam           OSMOL               13R0600                                           
  2   54 Neumann Rasmus       USV TU Dresden      33D0800   7707777                                 
  3   87 Baloghová Zora       ŠK Sandberg Bratisla43S0750   2028798                                 
  4   88 Vorlíčková Lucka     ŠK Sandberg Bratisla43S0851   2049981                                 
  5   89 Jonášová Ema         ŠK Sandberg Bratisla43S0951   2049992                                 
  6  131 Kubec Adam           Cirkus Čakovice     81C0900      4221                                 
  7  165 Lamačová Barbora     OK Jiskra Nový Bor  BOR0750 C    4124                                 
  8  187 Voláková Viktorie    Ulita-HOBRA OrienteeBRU0651oCm2011790                                 
  9  193 Kovář Radim          TJ Loko Česká TřebovCET0501 C 2056307                                 
 10  194 Hájek Dominik        TJ Loko Česká TřebovCET0601 C  361914                                 
 11  195 Hájková Lucie        TJ Loko Česká TřebovCET0751 C    9718                                 
 12  277 Kalinová Ella        VŠTJ Ekonom Praha   EKP0961 C  438641                                 
 13  292 Müllerová Hana       TJ Sokol Hostivice  HCE0650 C  410247                                 
 14  310 Danková Alice        OK Chrastava        CHA0650 C 2049586                                 
 15  353 Korecká Eva          OOB SK Chrast       CHT1054 C   51924                                 
 16  442 Gabrišová Petra      SK Los Mělník       LME0751 C                                         
 17  443 Hanáková Aneta       Kometa Kralovice    KRL0951 C   51477                                 
 18  465 Pavlík Tobiáš        KOB Chemopetrol LitvLIT1111 C    8109                                 
 19  504 Alblová Zuzana       SK Los Mělník       LME0660 C                                         
 20  505 Sedláček Martin      OOB SK Zbraslav     ZBP          4261                                 
 21  516 Vodičková Veronika   OK Lokomotiva PardubLPU0651 C 2025373                                 
 22  517 Kuhnová Alžběta      OK Lokomotiva PardubLPU     C 2049548                                 
 23  572 Riby Philip          OOB TJ Lokomotiva TeLTP0702 C  897359                                 
 24  655 Bozděch Vojta        SK Praga            PGP1010 C    4230                                 
 25  688 Háp Matěj            OK 99 Hradec KrálovéPHK0501 C 2017670                                 
 26  877 Rachůnek Stanislav   OK Jihlava          SJI0602 C  446402                                 
 27  947 Pecka Matěj          OOB TJ Tatran JablonTJN0901NCs   4236                                 
 28  988 Nešpor Jiří          OOB Třebíč          TTR0502 C   52248                                 
 29  989 Nešporová Terezie    OOB Třebíč          TTR0852     49689                                 
 30  999 Mertlík Vojta        OOB TJ Turnov       TUR07   C    4238                                 
 31 1000 Heřmánková Bára      OOB TJ Turnov       TUR0850 C    9394                                 
 32 1007 Kvapilová Kristýna   SOK TJ Turnov       TUV0999 C  411591                                 
 33 1026 Kopecká Nela         SK UP Olomouc       UOL0650 C  301263                                 
 34 1072 Přinda Jan           Slavia Liberec orienVLI0803 C    8299                                 
 35 1105 Gajdová Michaela     USK Praha           VSP0752 C   52852                                 
 36 1106 Zakouřilová Klára    USK Praha           VSP0850 C 2032113                                 
 37 1107 Solarová Kateřina    USK Praha           VSP          4243                                 
 38 1108 Kučera Jakub         USK Praha           VSP0900 C 2032189                                 
 39 1134 Venclová Aneta       OB T.J. Sokol ŽamberZAM1051      4240                                 
 40 1169 Marhold Václav       OB SK Zvole         ZVO0501 C 2051483                                 
 41 1186 Vřešťál František + OOOB TJ Turnov       TUR0906    416139                                 
 42 1189 Houžvičková Daniela  SOK TJ Turnov       TUV0751    411348                                 
 43 1190 Houžvičková Kateřina SOK TJ Turnov       TUV0952    411516                                 
 44 1344 Karásková Denisa     KOB ZPV Prostějov   ZPV0555    206390                                 
 45 1345 Fišarová Adéla       Kometa Kralovice    KRL0751    416186                                 
 46 1346 Novotná Vendula      OK 99 Hradec KrálovéPHK          9410                                 
 47 1347 Drahoňovský Tomáš    OOB TJ Turnov       TUR0701 C  888638                                 
 48 1348 Vakant                                                                                     
 49 1349 Vakant                                                                                     
 50 1350 Vakant                                                                                     
 51 1351 Vakant                                                                                     
 52 1352 Vakant                                                                                     
 53 1353 Vakant                                                                                     
 54 1354 Vakant                                                                                     
 
Startovka etap: P2          
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1   33 Antonowicz Jerzy     UNTS Warszawa       28P6800    504405                                 
  2   93 Jonášová Marta       ŠK Sandberg Bratisla43S6951   2049999                                 
  3  320 Danko Tomáš          OK Chrastava        CHA7200 C  436410                                 
  4  324 Tomanica Vojtěch     OK Chrastava        CHA7601   2049587                                 
  5  325 Horká Soňa           SK UP Olomouc       UOL7152   2020740                                 
  6  330 Poláková Veronika    OK Chrastava        CHA8150   2049596                                 
  7  370 Zakouřilová Markéta  OB Jenišovice       JEN7459 C    7789                                 
  8  488 Labská Bohuslava     TJ Loko Liberec     LLI6951 C  428281                                 
  9  493 Melicharová Barbora  TJ Loko Liberec     LLI7252 C 1398996                                 
 10  573 Riby Andrew          OOB TJ Lokomotiva TeLTP5501 C   52924                                 
 11  584 Riby Kateřina        OOB TJ Lokomotiva TeLTP7252 C  342046                                 
 12  597 Ondrejček Pavel      OOB TJ Lokomotiva TrLTU8400    301593                                 
 13  742 Vakant                                                                                     
 14  965 Dejnožková Blanka    OOB TJ Tatran JablonTJN7651NCs2049610                                 
 15 1010 Houžvičková Karolína SOK TJ Turnov       TUV7254    411519                                 
 16 1014 Zítková  Michaela    SOK TJ Turnov       TUV8551                                           
 17 1038 Kopecká Jitka        SK UP Olomouc       UOL7750 C 2049535                                 
 18 1040 Smékalová Jana       SK UP Olomouc       UOL7777   2045207                                 
 19 1226 Vakant                                                                                     
 20 1227 Vakant                                                                                     
 21 1228 Vakant                                                                                     
 22 1229 Vakant                                                                                     
 
Startovka etap: P4          
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  254 Nosek Petr           KrOB Rozmarýn LitoměDLT6901 C  336778                                 
  2  255 Reisingerová Martina KrOB Rozmarýn LitoměDLT7251 C  236061                                 
  3  256 Nedvídek Martin      KrOB Rozmarýn LitoměDLT7501    301541                                 
  4  273 Netíková Martina     KOB Dobruška        DOB9350 C    7229                                 
  5  275 Preiningerová Monika KOB Dobruška        DOB9999      7239                                 
  6  304 Rücker Petr          TJ Jiskra Hořice    HOR6500 C 2035741                                 
  7  322 Štverák Jan          OK Chrastava        CHA7301   2059762                                 
  8  329 Štveráková Monika    OK Chrastava        CHA7852   2059761                                 
  9  367 Zabořil Michal       OB Jenišovice       JEN7101 C    7781                                 
 10  368 Kysela Martin        OB Jenišovice       JEN7201      7788                                 
 11  371 Kadečka Adam         OB Jenišovice       JEN9601 C  411527                                 
 12  428 Dragowska Marzena    OK!Sport            23P6250      4228                                 
 13  484 Štičková Eva         TJ Loko Liberec     LLI6051 C  253133                                 
 14  485 Melichar Jaromír     TJ Loko Liberec     LLI6301 C    8503                                 
 15  512 Matuš Vojtěch        SK při gymnáziu OOB VRB9606.A. 232144                                 
 16  513 Gabrišová Petra      SK Los Mělník       LME                                               
 17  611 Valtr Pavel          VŠSK MFF UK Praha   MFP6600 C  218786                                 
 18  633 Konečná Kateřina     Neregistrovaní      NNN7100    425521                                 
 19  710 Silný Ondřej         OK 99 Hradec KrálovéPHK7906 C 2032168                                 
 20  726 Háp Ondřej           OK 99 Hradec KrálovéPHK9702 C  336739                                 
 21  758 Dressler Jan         KOB Start Blansko   SBK7911 C  330612                                 
 22  761 Vacková Jana         KOB Start Blansko   SBK9999    889688                                 
 23  789 Filipová Dagmar      TJ Slavia Hradec KráSHK5651 C    9111                                 
 24  817 Solar Tomáš          USK Praha           VSP          4246                                 
 25 1044 Jeřábková Zuzana     SK UP Olomouc       UOL9453 B  361903                                 
 26 1063 Čechová Jitka        VSK Mendelu Brno    VBM8353 C  209751                                 
 27 1094 Richtrová Lucie      KOS Slavia VŠ Plzeň VPM7451 C  331267                                 
 28 1115 Šváb Jan             USK Praha           VSP5801 C  886277                                 
 29 1330 Kapanen              OK Jiskra Nový Bor  BOR          8524                                 
 30 1331 Vakant                                                                                     
 31 1332 Vakant                                                                                     
 32 1333 Vakant                                                                                     
 33 1334 Vakant                                                                                     
 34 1335 Vakant                                                                                     
 35 1336 Vakant