Sobotní dopoledne pročíslo první kolo Jarní turnovské ligy. To bylo trochu netradičně oděno do ryze urbanistického kabátu, kdy hlavní část závodu se odehrála v centru města Turnov a také v přilehlých parcích, sídlištích, vilových uličkách a v párku zámku Hrubý Rohozec.
Centrum bylo na Daliměřicích u Mišky a Šuldy na zahradě, kde byl start a také cíl. Celé drama se navíc běželo jako hromadný závod, takže na sprintovou trať trochu delší vzdálenost byla vynaložena větší porce zábavy.

Hned první volba zásadně rozdělila balík na několik skupinek. Kontrola byla umístěna v parku na Šetřilovsku, které je sice vzdušně vzdálena pouze 500m, ale člověk to musí celé oběhnout. Buď přes Dolánky nebo přes autobusák. Chyběl Bajeřík, takže se bohužel nenašel odvážlivec, který by to vzal přes Jizeru. No ale i tak cestou na jedničku vznikla zajímavé scéna, kdy závodníci měli v nohách již několik minut běhu a byli od kontroly dál, než když startovali. Nakonec se ale obě rozdělené skupinky na první kontrole opět potkali, ale podle slov skupiny Dolánky museli vydat notné penzum sprintové práce, aby tuto horší volbu vykompenzovali rychlejším během. Hned na první kontrolu ztratil velikou porci času sudetský mentor běhání po městě – Martijan, který si spletl podchody pod železnicej a furt si říkal “co to tam sakra je za potoky” viz mapa.

V centrální části mapy se odehrávalo to nejzajímavější, co mohl dnešní závod nabídnout. Pěkné volbičky vertikálně členěným historickým centrem města Turnov. Pole se začalo trochu cukat, ale na čele se vykrystalizovala skupinka vedoucích závodníků: nová posila Jeroným Kamenický, Filip Wolf, Daniel Wolf a Dejv Procházka. Na záda jim dýchali mladí Thořík, Kryštofové Hájek a Karatsi. Kousek za nimi také Štrůdl.

Zradilo elektro. A to když mělo otevřeno a tak na 13tej kontrole vznikl průchod, který byl sice v mapě ošetřen černou čárkou a také švábem, ale přesto to uniklo pozornosti drtivé většině závodníků, kteří tímto otevřeným průchodem proběhli a správně by měli být disk, protože to bylo aj v pokynech. Vtipné byly některé výpovědi jednotlivých aktérů, kteří si mysleli, že ten šváb upřesňoval, ve kterém průchodu je kontrola 😀 no koukám, že by to chtělo nějakého sprintového trenéra specialistu. Vojcku, jestli to čteš, prosím vrať se z tej Jihoafrickej!

Dlouhý přesun na sídlák u nádraží téměř nic neřešil, jen si tam Daniel Wolf udělal trochu bezpečáka a hlídal druhej flek. Vedl stále Jeroným. O třetí místo se pral Fíla s Dejvem. Jenže Jerry udělal zásadní chybu na 22. kontrolu, když si nevšiml průchodu pod selnicej a šel to nějak vokolo, Jerryho volba. Na čelo se tedy dostala trojice, která spolu bojovala až do parčíku u zámku, kde byl připraven krátký motýlek. Ten definitivně určil pořadí na čele. Z vítězství se nakonec radoval Fíla, druhý byl Dejv a třetí Dan.

Ostatní kategorie jsem bohužel během závodu již nestíhal sondovat, protože jsem běžel s kamerou s hlavní skupinkou na tej dlouhej trati.

Zároveň se omlouvám střední trati, kde byla skryta jedna kontrola. Tu jsem špatně uzamkl a ta se příjezdem bílého vozidla uvolnila a spadla pod auto, kde nebyla vidět. Naštěstí neutrpěla žádné šrámy a dotčení závodníci snad také ne.

Klobouk dolů také před výkonem Edy Folprechta, který obešel střední trať. Skvělý příklad!

Děkujeme všem za účast, výsledky níže. Můžete se ještě těšit na GPS analýzu dlouhé trati, pár fotek z parku Hrubý Rohozec a snad i nějaké video.

Šulda a Miška

VÝSLEDKY
FOTO
MAPA DĚTSKÁ
MAPA DLOUHÁ 1 MAPA DLOUHÁ 2
MAPA KRÁTKÁ
MAPA STŘEDNÍ
GPS (dejte si RealTime On)

25. 1. 2020 | Jan Schulhof
PARTNEŘI ODDÍLU