Dalším závodem nabité podzimní celostátní sezóny bylo Mistrovství ČR štafet, které pod pořadatelskou taktovkou oddílu z Opavy, hostil les u obce Jakubčovice u Hradce nad Moravicí. Pro nás tedy dlouhá cesta přes celou republiku. Navíc ze dne na den začal podzim a závod probíhal za chladného, sychravého, mlhavého počasí. Převažující barva na závodní mapě byla zelená ve všech možných odstínech, což značilo, že se běželo v hustnících a porostově velmi rozmanitém lese. A nutno dodat, že velmi technickém lese, kde se hodně chybovalo a bylo potřeba si každý postup pečlivě odmapovat a pohlídat. Tentokrát se bohužel projevilo, že podobné lesy na Turnovsku nemáme a neumíme v tomto typu terénu moc běhat a z Opavy se vracíme bez medaile. Přesto některé výkony potěšily a rozhodně nebyly špatné a i přes nepřízeň počasí a výsledků to byla pěkná týmová sobota.

Před startem bylo veselo. (Foto: Petr Kadeřávek)

Štafeta žen ve složení Bára Matějková, Šárka Sokolářová a Róza Vejražková bohužel nevstoupila do závodu optimálně a chyby jí odsunuly až do třetí desítky. Díky skvělému finiši se ale nakonec podařilo holkám vybojovat 14. místo v cíli, se kterým s odstupem pro mladou štafetu jistě panuje spokojenost. Druhá ženská štafeta byla bohužel diskvalifikována.

Muži postavili hned čtyři týmy. A-tým Dan Wolf, Martin Luštický a Jenda Schulhof měl bojovat o nejlepší desítku, B-tým: Kryštof Karatsiolis, Kuba Dragowski a Filip Wolf měl být naším černým koněm. Zatímco „Áčko“ běželo poměrně stabilně kolem první desítky průběžného pořadí, „Béčko“ z boje vypadlo hned na prvním úseku. Ten se naopak povedl Jerrymu Kamenickému, který vytáhl do popředí „D-tým“ a ten se tak stal v cíli naší druhou nejlepší štafetou, když vybojoval umístění v závěru nejlepší dvacítky (další úseky běželi Martin Baier a Vojta Zabořil). „Áčko“ z boje o desítku bohužel vypadlo na posledním úseku a Šulda nakonec svedl těsný souboj o konečné 13. místo. „Déčko“ skončilo 20., „Béčko“ 21. a „Céčko“ ve složení Tomáš Dlabaja, Tomáš Thoř, Patrik Horák 22. Tak za rok do TOP20 všichni.

Waldy začal zostra, bohužel pak přišla chybka hned na první kontrolu. (Foto: Petr Kadeřávek)

Velkými favoritkami závodu byly naše dorostenky, které běžely ve složení Elin Martanová, Lea Martanová a Jana Pekařová. Po pár chybkách v úvodu a dobrém výkonu, který zaběhla Lea na druhém úseku byla medaile stále ve hře. Dokonce ještě na diváckém průběhu třetího úseku bojovala Janička o bronz, ale v závěru bohužel chybovala a nakonec z toho bylo v cíli šesté místo. Nejlepší turnovský výsledek dne. Druhá štafeta bohužel z karanténních důvodů nemohla nastoupit.

I dorostenci byli řazeni mezi favority, byť oslabeni o Matyáše Štregla, kterého covid odřízl ve Finsku, kde studuje. Štafetu rozběhli mladí závodníci Štěpán Waldhauser a Hugo Hoetzel, pro kterého to byla na druhém úseku velká premiéra v dorostenecké štafetě na MČR. Finišoval pak Kryštof Hájek, který po několika chybách všech členů nakonec svedl v cíli úspěšný souboj o 9. místo.

Celkově to byl určitě pěkný závod a daleká cesta se vyplatila. A medaile přivezeme snad zase příště. Klubový vrchol sezóny – MČR klubů je v plánu 17. října u Jihlavy. Doufejme, že nám jej vyšší moc nezruší.

29. 9. 2020 | Daniel Wolf
PARTNEŘI ODDÍLU