Filip se svěřenci

Filip se svými svěřenci po vyhlášení družstev. (Foto Gob)

O víkendu 8.-9.10. se v lesích nad D. Králové konal vrchol domácí klubové sezony orientačního běhu, MČR štafet a klubů. Téměř 2000 závodníků se za přítomnosti TV kamer utkalo o prestižní tituly i konečné pořadí v České lize klubů a Českého poháru štafet. Závody byly pořadateli z oddílu PHK po všech stránkách velmi dobře připraveny a když i počasí zejména v neděli zůstalo všem nakloněno, tak to byl velmi vydařený závěr sezony celostátních závodů. A teď asi to hlavní, jak dopadli závodníci a závodnice oddílu OB TJ Turnov?

V zásadě se dá říci: “Konec dobrý, všechno dobré”, zpět do Turnova  vezeme 2  mistrovské medaile v dorostu, 3 ve veteránech a další cenná umístění dospělých.

Sobota MČR štafet: v mistrovských kategoriích, kam se probojovaly z dlouhodobých soutěží jen nejlepší štafety dorostu a dospělých nás reprezentovaly 2 štafety dorostenek, 3 dorostenců, 5 mužů  a 3 žen, tedy velké množství, nicméně ambice na přední umístění si dělaly zejména dorostenky a ženy a to se také potvrdilo.

Dorostenky ve složení Lea Martanová, Kristýna Matyášová a Míša Novotná velmi suverénně obhájily loňský mistrovský titul, druhá mladá štafeta (K.Lamačová, D.Houžvičková a B.Novotná) obsadila hezké 13.místo.

Dorostencům se nedařilo a jejich 3 štafety skončily na 13, 29 a 34.místě, což bylo zejména u první štafety jistým zklamáním.

Ženy ve složení Bára Matějková, Šárka Sokolářová a Jana Pekařová se umístily po ne úplně 100% výkonech na hezkém 6.místě a pokračují v cestě na absolutní vrchol, další dvě štafety skončily na 19. a 33.místě.

Muži  OB TJ Turnov v poslední době disponují velkou kvantitou (5 štafet postoupilo na MČR!), ale proti nejlepším štafetám jim chybí závodníci nejvyšší výkonnosti, postupně probíhá generační výměna, která u mužů trvá déle než u děvčat. Nejlepší ze štafet ve složení (Filip Wolf, Daniel Wolf a Kryštof Hájek) skončila na hezkém 10. místě, další štafety pak na 17,38,39 a 41.místě.

Veteráni  se ve velmi velké konkurenci předvedli 3.místem v  kategorii H195 (Hudský, Konopáč, Provazník), 5.místem v H105 (Kořínek, Váňa,Vlček) a 4.místem v H135 (Žemlík, Drahoňovský, Baier)

vítězná štafeta MČR i Českého poháru štafet (K.Matyášová, L.Martanová a M.Novotná)

Neděle MČR klubů: 7 členná štafety dorostu a dospělých (4 muži, 3 ženy) a 5 členná družstva veteránů (3+2) si to rozdala o prestižní tituly a celkové pořadí v České lize klubů.

V kategorii dorostu OB TJ Turnov postavil celkem 3 družstva a v nesmírně napínavém několikahodinovém  závodě nakonec první družstvo ve složení  Hoetzel, Martanová, Peterka, Matyášová, Waldhauser, M.Novotná a Tomášek získalo ve finiši skvělou stříbrnou medaili! Další 2 týmy závod úspěšně dokončily na 30. a 34.místě.

Dospělí postavili celkem 4 družstva a nejlepší z nich ve složení D.Wolf, Matějková, Hradec, Sokolářová, F.Wolf, Pekařová a Hájek získalo hezké 7.místo, které dospělým vyneslo stejné konečné umístění i v České lize klubů. Další turnovské týmy skončily na 12,28 a 44.místě.

Veteráni velmi příjemně překvapili a v kategorii DH225 (součet věků) v konkurenci 70 družstev slavně zvítězili (viz foto níže), v kategorii DH 325 pak ve složení Konopáč, Konopáčová, Omová J, Provazník a Hudský vybojovala bronzovou medaili.

Žáci Turnova se zúčastnili v dresu několika družstev výběru Ještědské oblasti MČR oblastních výběrů žactva, nejlepší družstvo tentokrát po velké ztrátě na začátku skončilo na hezkém  7.místě.

A to nejlepší nakonec: dorostenci OB TJ Turnov se stali v celkovém součtu všech štafetových závodů vítězi České ligy klubů v kategorii dorostu (viz úvodní foto), dospělí skončili na 7.místě.

Závody to byly pro nás velmi vydařené, ani jeden tým či štafeta závod “nediskly” a ve stále rostoucí konkurenci je každá medaile i přední umístění nesmírně cenné. A společné zážitky, týmový duch a hrdost na oddíl z Turnova jsou ještě cennější!

Při závodě soupeři, po závodě kamarádi, aneb Brno gratuluje stříbrnému Turnova v družstvech dorostu

 

vítězné družstvo TUR mladších veteránů (Baier, Heřmánková, Žemlík, Dlabajová, Drahoňovský)

Bronzové družstvo starších veteránů (Konopáč a jeho paní, Hudský, J.Omová a Provázek

Filip Stárek

 

 

10. 10. 2022 | Filip Stárek
PARTNEŘI ODDÍLU