O víkendu 11.-12.2. proběhly v Roudnici v Krkonoších 3 závody v lyžařském orientačním běhu, a to MČR štafet, žebříčkový sprint ČP a MČR na klasické trati. OB TJ Turnov zase po letech přihlásil 3 štafety (D18, H18 a H135) do mistrovského závodu, u mladých s většinou nováčků, kteří jeli sbírat první “lobácké” závodní zkušenosti. A ty byly tvrdé, počasí se výrazně zhoršilo a místo krásného mrazivého počasí den před závody nás uvítala mlha a mrholení.  Vlastní tratě byly hezké a náročné a hned úvodní závod MČR štafet všechny pořádně prověřil. A jak jsme dopadli? Mladé štafety s polovinou závodníků v žákovském věku závod dokončili na 5. místě v H18 (Drahoňovský, Lamač, Tomášek) a na 7. místě (Lamačová, Zabořilová, Tomášková). Bronzovou medaili pak veze do Turnova veteránská štafeta H135 ve složení Vlček, Žemlík, Stárek.

Odpolední žebříčkový sprint proběhl za ještě horšího počasí, nejlépe dopadl na 3. místě v H45 Žemlík, v H17 byl Prokop Tomášek na 7. místě.

Nedělní MČR na klasické trati za trochu příjemnějšího počasí se nejlépe vydařil Matildě Tomáškové (3. místo v D14 z 25 závodnic, Anička Zabořilová skončila 13. a v D17 pak Katka Lamačová 19 (z 28). V klucích podal solidní výkon Prokop Tomášek v H17, kde skončil na 8.místě (z 30), v H14 Eda Žemlík byl 16. (z 24) a v H45 P. Žemlík na 4.místě a v H21 Martin Vlček na hezkém 14. místě. Jako MČR se jeli jen dorostenecké a juniorské kategorie.

Naši závodníci určitě ostudu neudělali, určitě to byl dobrý start do sezony LOB a hlavně příště už budou daleko jistější a klidnější  v přípravě na závod i ve vlastním závodu. Čest všem, kteří v náročných podmínkách dokončili závody.

Filip

Filip v sobotním cíli 3. úseku H135 Veteraniády ČR dojíždí na pěkném 3. místě. Mlha se dala krájet…

Dole Matilda po nedělním vyhlášení s diplomem a cenou za 3. místo.

13. 2. 2023 | Filip Stárek
PARTNEŘI ODDÍLU