Předposlední víkend letních prázdnin tradičně patřil v kalendáři třídenním mezinárodním závodům v orientačním běhuPěkné prázdniny s orientačním během v Českém ráji. Závody se v Českém ráji pod taktovkou turnovského oddílu orientačního běhu konaly již po 32.! Řediteli závodu byli Vítek Zakouřil a Kryštof Karatsiolis.

Krásné a orientačně náročné pískovcové terény přilákaly 1300 orientačních běžců všech věkových kategorií nejen z celé republiky, ale i ze světa. Na startu se sešli závodníci z Polska, Německa, Slovenska, Ukrajiny, Velké Británie i Portugalska. O popularitě závodu svědčí i velmi rychlé naplnění limitu maximálního počtu závodníků stanoveného CHKO Český ráj.

Centrum 32. ročníku závodů bylo v obci Krčkovice na louce u nové táborové základny. Odtud závodníci vyráželi pěšky na jednotlivé etapy do lesů v okolí Věžáku, Vidláku i údolí Čertoryje. Děkujeme všem vlastníkům i nájemcům dotčených lesních i lučních pozemků za jejich poskytnutí. Děkujeme také všem obyvatelům i chatařům z Krčkovic za vstřícnost a pochopení. Navzdory nepříznivé předpovědi počasí závody proběhly v pohodové prázdninové atmosféře a závodníci odjížděli spokojeni

Dařilo se i závodníků z Turnov a Jenišovic. V nejmladší kategorii vyhrála Taťána Zofová z OB Jenišovice. V kategorii H10 zvítězil Marek Drbohlav. V mladších žácích vybojoval krásné 3. místo František Zakouřil. Ve starších žácích se na stupně dostala hned čtveřice závodníků z Turnova. Žákyně vyhrála Matilda Tomášková a druhá byla Anička Zabořilová. V žácích byl Matěj Kutek druhý, František Lamač třetí a těsně za stupni Eduard Žemlík na 4. místě.

Závody byly podpořeny Sportovním fondem Města Turnov.

Jindřich Kořínek

 

Další informace:

www.niceholidays.cz

https://www.facebook.com/Pekneprazdniny

 

31. 8. 2023 | Jindřich Kořínek
PARTNEŘI ODDÍLU