O víkendu 8. a 9. června uspořádalo USK Praha v Pastuchovicích u Blatna MČR na KT.

Běželo se v lesích okolo školy v přírodě Sklárna – pro dříve narozené, část prostoru klasiky z MS 1991.

Les byl čistý, průhledný, velmi rychlý, pěkný (skalky, balvany) a chvílemi až lehký a tak v sobotní kvalifikaci o postupu rozhodovala těžká plochá pasáž s rýhami a vodotečemi a rychlost běhu. Rozestupy byly malé. V přípravě jsme pro úspěch udělali hodně a ve čtvrtek ideálně mapově naladili. A tak ze čtyř desítek TURnováků jich do nedělních A finále postoupilo hned 14!

Kvalitní ubytování s večeří jsme měli zajištěny v Jesenici. Spalo se dobře, jen někteří slabě spící si po půlnoci poslechli hudbu z blízké akcičkyS vyplazeným jazykem.

V nedělním finále (stejný typ lesa) bylo potřeba běžet hodně rychle a vyvarovat se chyb – rozdíly v cíli byly minimální. Závěrečný seběh do arény byl zrádný a pořadí se tam přesýpalo.

Skvěle se zadařilo Míše i Prokymu – VELIKÁ GRATULACE KE 2. místům a stříbrným medailím! Také Matilda běžela výborně a byla z toho nepopulární brambora. Kája a Hájos byli 9., Lea 10.,další v 2. desítce – i to se počítá. Někteří zaběhli velmi pěkně v B i C finále.

A komu se tak nedařilo, tak určitě spřádá plány na podzimní část sezony!

Jak zpívá kapela Olympic – JEDEME DÁL!

O víkendu ŽA, pak ŽB, letní vícedenní závody, mlaďoši soustředění ve Švédsku, PP, .. .

Nezapomeňte na začátku července držet pěsti Míše a Proky na Juniorském MS v okolí Plzně!