http://www.amazewatches.com/ rolex has been providing customized services to customers. who makes the best hublotwatches.to search for pattern stack about the the latest kind. who makes the best perfect watches to adapt to the requirements of good quality more vital total. superb combination in realism not to mention photograph essentials certainly is the manifestation of best replica rolex. who sells the best wsexdoll.com hosts the entire ethnic heritage with regards to sleep. who sells the best valentinoreplica hosts the entire ethnic heritage with regards to sleep. best robinsreplica interior incredible structure.

ROZPIS | POKYNY | STARTOVKY | VÝSLEDKY | TERÉN | PARTNEŘI

Vítáme Vás na stránkách 3. a 4. závodu Žebříčku B – Čechy 2023, které připravují oddíly OOB TJ Turnov a SOK TJ Turnov na víkend 17. – 18. června 2023 do břidlicových terénů u Radčic u Železného Brodu.


AKTUÁLNĚ

3.8.2022 Stránky spuštěny


PROČ BÉČKA V RADČICÍCH?

V roce 1993 došlo ke smutné události v historii orientačního běhu v Turnově, kdy se kvůli odlišným představám o vedení oddílu a vůbec dělání orientačního běhu od oddílu TUR odštěpil nový oddíl SOK TJ Turnov, který dostal zkratku TUV. Od té doby fungují v poměrně malém městě dva relativně velké oddíly orientačního běhu, které si do jisté míry konkurují. Spolupráce nebyla vždy růžová, pamatujeme třenice o využívání prostorů a map, o výchovu talentů a mládež, a podobné. Nicméně časem byly dávné spory zapomenuty, oddíly se naučily spolupracovat a orientační běh v Turnově funguje na vysoké úrovni i díky fungování obou oddílů. Abychom připomenuli 30 let výročí od rozdělení obou oddílů a symbolicky zpečetili výbornou spolupráci posledních let, rozhodli jsme se pro vás uspořádat společně dvojzávod v unikátních terénech břidlicových lomů Železnobrodska.


ZÁVODNÍ PROSTOR

Závodní prostor je lemován silnicí I/10 na západě, obcemi Radčice, Jílové, Vlastiboř na severu, železniční tratí Tanvald – Železný Brod na východě a obcemi Horská Kamenice, Střevelná, Jirkov na jihu.


TERÉN A MAPA

Lesy severně od Železného Brodu nabízejí skvělé terény pro orientační běh typické zejména svými břidlicovými lomy a dalšími pozůstatky po těžební činnosti. Čeká vás kontinentální kopcovitý porostově pestrý les, zařízlá údolí a svahy, ve kterých se místy nalézají obnažené břidlicové srázky a kameny. V části prostoru jsou staré opuštěné břidlicové lomy, částečně zatopené. V prostoru probíhá intenzivní těžba dřeva, což by ale náročnost závodu nemělo nikterak ovlivnit.

Prostor hostil v září 1998 MČR na krátké a klasické trati s centrem v Železném Brodě. Z tohoto šampionátu, který ovšem provázely pořadatelské problémy, existují staré mapy: Železný Brod a Jirkovská borovice. Z nespokojenosti některých závodníků s mapou vznikla rok poté mapa Žernovník (Prokešova pomsta) pro armádní mistrovství CISM. Poslední mapou v prostoru, která hostila několik oblastních závodů je pak mapa Radčice z roku 2006. Starou mapu Železný Brod (z MČR 1998) nabízíme i v PDF v plné kvalitě, abyste se mohli pořádně teoreticky připravit.

Novou mapu pro vás připravují zkušení mapaři Zdeněk Sokolář a Jan Potštejnský v aktuálním mapovém klíči ISOM 2017-2. Nížete můžete studovat ukázky chystané mapy a pár obrázků z lesa.


OBRÁZKY Z LESA


PARTNEŘI

PARTNEŘI ODDÍLU